آرشیو نویسنده: Majma

بیست و هشتمین جلسه هیئت رئیسه محترم مجمع نمایندگان طلاب

جلسه هیأت رئیسه مجمع نمایندگان؛ یکشنبه مورخ ۹/۱۰/۹۷ با حضور حضرات حجج اسلام آقایان: حسینی نژاد، رضوی مهر، تکیه ای، سعیدی و رضوانی نسب برگزار گردید. مصوبات: مقرر گردید جلسه مجمع عمومی چهارشنبه ۱۲/۱۰/۹۷ با حضور مهمان ویژه برگزار گردد.

جلسه کمیسیون سیاسی

جلسه کمیسیون سیاسی مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۶ در محل دفتر مجمع نمایندگان طلاب برگزار گردید. اعضای حاضر در جلسه حضرات حجج اسلام آقایان: حسینی نژاد، سعیدی، بچاری، حقجو، ابراهیمی، صلح میرزایی، قطبی، عبداللهی، سیف اللهی، ملانوری، حیدری و ابراهیمی فر بودند. در این جلسه «آئین نامه قرارگاه حوزه انقلابی» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

آیت الله هاشمی شاهرودی به لقاء الله پیوست

مجلس ترحیم حجت الاسلام والمسلمین آلبوغبیش

به مناسب ارتحال جانگداز عالم جلیل القدر حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ چاسب آلبوغبیش نماینده محترم طلاب اهواز و دشت آزادگان در حوزه علمیه قم که عمری را در راه علم و عمل و خدمت به دین مبین و مومنین و جهاد و فداکاری سپری نمود، مجلس ختمی در حسینیه الزهراء(سلام الله علیها) (خوزستانی ها) برگزار می گردد.   زمان: سه شنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۵ الی ۱۷ مکان: قم، خیابان آستانه پشت هتل النبی حسینیه الزهراء (خوزستانی ها)    

جلسه کمیسیون سیاسی

جلسه کمیسیون سیاسی مجمع نمایندگان طلاب در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱ با حضور حضرات حجج اسلام آقایان: حسینی نژاد، رضوی مهر، سعیدی، رضوانی نسب، سلطانی رنانی، ابراهیمی فر، حیدری، قطبی، عبداللهی، محسن‌زاده، گلزاده، سلیمانی اردهالی، سلم آبادی، حق جو، ملانوری برگزار گردید.

بیست و ششمین جلسه هیئت رئیسه محترم مجمع نمایندگان طلاب

بیست و ششمین جلسه هیئت رئیسه محترم مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم شنبه مورخ ۹۷/۹/۱۷ در دفتر مجمع ساختمان دورشهر با حضور حضرات حجج اسلام آقایان: حسینی نژاد، رضوی و سعیدی برگزار گردید. مصوبات جلسه به شرح ذیل می باشد: ۱- جلسه مجمع عمومی چهارشنبه مورخ ۹۷/۹/۲۱ برگزار گردد. ۲- بررسی و انجام اصلاحاتی در آئین نامه قرارگاه حوزه انقلابی صورت گرفت. ۳- سخنران نطق قبل از دستور جلسه مجمع عمومی به ترتیب حضرات حجج اسلام آقایان: طاهری المشیری نماینده محترم طلاب قائمشهر و سعیدی نماینده محترم طلاب سبزوار و عضو هیأت محترم رئیسه، انتخاب شدند.

گزارش تصویری نهمین جلسه مجمع عمومی نمایندگان طلاب

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، نهمین جلسه از هشتمین دوره مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم چهارشنبه ۷ آذر در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد. این جلسه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور شروع و در ادامه نمایندگان محترم طلاب پیرامون مسائل روز کشور از ایشان سوالاتی نمودند.

جلسه مجمع نمایندگان طلاب استان آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان

جلسه مجمع نمایندگان طلاب استان آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جعه محبوب و تلاشگر تبریز حضرت آیت الله آل هاشم جهت برسی مسائل و مشکلات فرهنگی استان و نیز بررسی راهکارهای تقویت حوزه های علمیه استان و نقشی که مجمع نمایندگان در این راستا می تواند ایفا کند در حال برگزاری می باشد. اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می گردد.  

دیدار اعضای کمیسیون طرح و برنامه با حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی

مورخ یکشنبه ۴ آذر اعضای کمیسیون طرح و برنامه در بیت حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی با معظم له دیدار و از بیانات ایشان استفاده کردند. در این دیدار اعضای کمیسیون طرح و برنامه حضرات و حجج اسلام آقایان: صادق گلزاده (رئیس)، سیدمحمدباقرتکیه ای (منشی)، نورزاده(مخبر)، علی اصغرقربانی، جوانشیر، دلدار، نکونام، پورحسن،عسکری، نوری، سجادمنش، استقامت، لطفی و علیپور و از اعضای دوره هفتم مجمع نمایندگان طلاب حضرات و حجج اسلام آقایان پرنیان، اخلاقی و صفائی حضورداشتند.

دیدار اساتید و فضلای قوچان، درگز و فاروج با آیت الله العظمی علوی گرگانی

آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار اساتید و فضلای قوچان، درگز و فاروج اظهار داشت: شما طلاب و فضلای قوچان، درگز و فاروج چهره های پرتوفیق و خدوم به ساحت علم و فقاهت و تبلیغ هستید و نمونه بارز آن آقانجفی قوچانی ومیرزاحبیب الله است واین به برکت مجاورت با حرم مطهرامام رضا(ع)است. معظم له در ادامه فرمودند: به کمک و پیگیری نماینده خوب و موفقتان ان شاءالله شاهد توفیقات بیشترمنطقه و فضلای آن خواهیم بود. در این دیدار جمعی از اساتید و محققان و مدیران برجسته همچون آیات وحجج اسلام: کاهانی، عزیزی، ناطقی، رفیعی، بهمنی، اسدی، ابراهیمی، شهیدی و… نیز حضور داشتند.    

اعلام آمادگی حوزه های علمیه برای همکاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر

عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: مبارزه با مواد مخدر، امری است که بایستی به شکل حکومتی و مردمی دنبال شود؛ این آسیب بدون حضور مردم و مشارکت عموم جامعه قابل حل نیست؛ این امر شامل قاچاق و… هم می شود؛ مردم و نهادهای عمومی کشور از جمله روحانیت در این امر وظیفه دارند. آیت الله اعرافی امروز دیدار سردار مومنی رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور که در دفتر مدیر حوزه های علمیه در قم برگزار شد، با ذکر این مطلب که اعتیاد یکی از آسیب های اجتماعی است، گفت: اعتیاد هم عامل و برآمده بسیاری از آسیب های دیگر است. وی افزود: کشوری که بخواهد مقاوم و پیشرو باشد، زمانی که دچار چنین آسیبی شود، در عرصه سیاسی نیز مشکل پیدا می کند؛ در همه عرصه های فرهنگی و سیاسی و علمی، این مقوله یک امر آسیب زا است و هم مراجع و علما و حوزه ...

دینداری بدون اقتصاد سخت است

حضرت ‌آیت الله العظمی جوادی ‌آملی با بیان این گه باید مرزهای کشور بیش از پیش تقویت شود، گفت: اگر مرزهای خود را آباد و بیکاری و فقر را آن مناطق بر طرف کنیم، نقش به سزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور خواهد داشت. اسکندر مومنی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر و جمعی از مسؤولان این ستاد با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کردند. حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار در سخنانی با تاکید بر تقویت مرزهای کشور، اظهار داشت: باید مرزهای کشور بیش از پیش تقویت شود، اگر مرزهای خود را آباد و بیکاری و فقر را آن مناطق بر طرف کنیم، نقش به سزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور خواهد داشت. وی ادامه داد: تنها دیوار کشیدن در مرز کافی نیست، در سراسر مرزهای کشور باید کشاورزی، ...

برای مقابله با ورود مواد مخدر به کشور قاطعیت داشته باشیم

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی، بر لزوم افزایش قاطعیت همه جانبه در مقابل با ورود مواد مخدر از افغانستان تاکید کردند. حضرت آیت الله نوری همدانی امروز ۲۱ آبان ماه در دیدار با رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر، با اشاره به اهمیت مبارزه با مواد مخدّر گفتند: آمریکا ریشه بسیاری از مشکلات در منطقه است که یکی از آنها افزایش تولید مواد مخدر است. ایشان گفتند: از زمانی که آمریکا در افغانستان حضور پیدا کرد و باعث رشد مواد مخدر شد و خودشان نیز این مشکل را تحمل می کنند؛ همین حضور باعث شد که شهامت و مقاومت و قیام در مقابل دشمن در آنجا(افغانستان) بوجود نیاید و مبارزات علیه آمریکا متفرق شود. معظم له با ذکر این مطلب که در خصوص مبارزه با تولید مواد مخدر در افغانستان باید قاطع باشیم عنوان کردند: در مقابل سیاست های آمریکا در آنجا نباید کوتاه بیاییم؛ امروزه مواد مخدر باعث ...

دست‌نوشته رهبر معظم انقلاب در تقدیر از شهید طهرانی مقدم و همکارانش

در سالروز شهادت سردار سرلشکر حسن طهرانی مقدم، تصویری از دست‌نوشته‌ی رهبر معظم انقلاب برای تقدیر از وی و همکارانش در سازمان جهاد خودکفایی سپاه پاسداران منتشر شد. متن دست‌نوشته حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای به شرح زیر است: بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم شما به کمک و هدایت خداوند علیم و قدیر توانسته‌اید کار بزرگی را به سامان برسانید. این، بار دیگر معجزه‌ی توانایی‌های عزم راسخ انسان مؤمن را در معرض نگاه ما می‌گذارد و ما را امیدوارتر از همیشه به همت و تلاش برمی‌انگیزد. از پیشروی در راه شناختن هدف‌های بلند و راه‌های میان‌برُ برای رسیدن به آن و آنگاه همت گماشتن و گام برداشتن خسته نشوید؛ به ایستگاه‌های میان راه دلخوش و قانع نشوید؛ به خدای بزرگ اعتماد کنید و همه توان خود را به عرصه بیاورید. خداوند یار و نگهدار شما مردان مؤمن و دانشمند و پرتلاش باد. سید علی خامنه‌ای ۸۹/۰۳/۹

واکنش مجمع نمایندگان طلاب به برخی سخنان درباره برگزاری رفراندوم

  جمهوری اسلامی یکبار رفراندوم را انجام داد و مردم با آرای بسیار بالا این نظام را قبول کردند و همان مردم که به این نظام رای دادند روز ۲۲ بهمن حضور یافتند. همین حضور برای تائید نظام کافی است لذا لازم است فردی که صحبت می کند به قانون اساسی مراجعه کند و بداند رفراندوم در چه زمانی انجام می گیرد.