اخبار

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلا در جمع طلاب و فضلای مرند و جلفا

بُرد موشک های جمهوری اسلامی ایران لرزه به اندام اسرائیل انداخته است / امروز اسرائیل در بهم ریختگی بسیاری به سر می برد؛ چراکه بُرد موشک های جمهوری اسلامی ایران، لرزه بر اندام آنان انداخته است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در جمع طلاب این استان

منافع برخی از اشخاص در دوقطبی شدن جامعه است/ همگان باید برای حفظ وحدت تلاش کنند / یکی از مسائل بسیار مهمی که در این زمانه باید به آن توجه داشته باشیم، وحدت و پرهیز از دوقطبی شدن جامعه است؛ ممکن است منافع کسانی در دوقطبی شدن جامعه باشد؛ اما همگان باید برای حفظ وحدت و ممانعت از ایجاد دوقطبی تلاش کنند.

کارشناس مسائل عراق در جمع طلاب و فضلای تهرانی

حجت الاسلام پهلوانی رسانه را مهمترین ابزار و عامل تفرقه افکنی اجتماعی در کشور عراق دانست و یادآور شد: رسانه های مختلف با بهره گیری از بستر فضای مجازی، ضمن ایجاد محیط اعتراضی، دغدغه مندی ملت عراق را وارد فاز آشوب های خیابانی نمودند.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی در بین طلاب و فضلای این منطقه

روحانیت باید مراقب باشد/ کوچکترین حرکات ما را به پای نظام و رهبری می نویسند / امروز مردم به روحانیت اعتقاد داشته و پای آن ایستاده اند؛ لذا خودمان باید قدر خود را دانسته و بدانیم که زیر ذره بین قرار داشته و کوچکترین حرکت ما را به پای نظام و رهبری می نویسند.

حجت الاسلام والمسلمین فقیهی در جمع طلاب اندیمشک

مشکل ما کمبود استاد اخلاق نیست؛ چون استاد اخلاق ناب و درجه یک وجود دارد؛ اما طالب اخلاق کم است.

برگزاری جلسه کمیسیون سیاسی

جلسه کمیسیون سیاسی چهارشنبه مورخ ۹۸/۸/۲۲ با حضور حضرات حجج اسلام آقایان: حسینی نژاد، رضوی مهر، سعیدی، محسن‌زاده، رضوانی نسب، درگاهی، حیدری، سلطانی، مولا، گلزاده، سیدموسی موسوی، قطبی و صحرایی برگزار گردید. در این جلسه ضمن تبادل نظر پیرامون اخبار و اوضاع سیاسی کشور؛ بیانیه‌ای در محکومیت اظهارات تفرقه آمیز بعضی از مسؤولین کشور صادر گردید. و پس از آن شرح وظایف اختصاصی کمیسیون طرح و برنامه مورد بحث و مداقه قرار گرفت.  

مصاحبه حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر با خبرگزاری ایکنا درباره موضوع وحدت

زمانه‌ای که در آن قرار داریم پر از فتنه، آشوب و توطئه بر علیه مسلمانان است، اسلام برای حفظ تمامیت خود باید با پافشاری بر اشتراکات یعنی کتاب خدا، پیامبر(ص) و قبله، دشمنان را از اقدامات وقیحانه خود بازدارد.

حجت الاسلام والمسلمین امامی در جلسه طلاب خمینی شهر: نیازمند حضور طلاب در منطقه برای پاسخ به شبهات موجود هستیم

امروز نیازمند حضور طلاب و فضلا در منطقه هستیم؛ چراکه شبهات بسیاری در میان مردم وجود دارد که باید پاسخ داده شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان خطاب به طلاب همدان: همچون رسول خدا (ص) از توهین ها و طعنه ها نهراسیم

در زمان رسول گرامی اسلام(ص)، توهین ها و طعنه های بسیاری نسبت به ایشان گفته شد؛ اما ایشان از کار خود دست نکشید و دست از مأموریت خود برنداشت؛ پس ما نیز باید همچون ایشان مقاوم بوده و دست از تلاش نکشیم.

نوزدهمین جلسه مجمع عمومی از هشتمین دوره

هجدهمین جلسه مجمع عمومی از هشتمین دوره نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، چهارشنبه، بیست و دوم آبان ماه در سالن جلسات جامعه مدرسین برگزار شد. در این جلسه رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم اظهار داشت: مجمع نمایندگان طلاب در مقابل جریانات انحرافی خواهد ایستاد.

گزارش تصویری نوزدهمین جلسه مجمع عمومی از هشتمین دوره

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت اظهارات تفرقه آمیز بعضی از مسؤولین کشور

به رئیس جمهور محترم به عنوان مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم آخرین یادگار امام خمینی هشدار می‌دهیم که از نظریه پردازی منورالفکر مآبانه و قرائت‌های سکولار مآبانه از قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی جداً پرهیز و خودداری فرماید و هرگز جمهوریت را در مقابل اسلامیت نظام قرار ندهد و مؤکداً به رئیس جمهور اعلام می‌کنیم، نظام مقدس جمهوری اسلامی که رکن رکین آن ولی فقیه است و مشروعیت همه قوا بستگی به تنفیذ ولی فقیه دارد.

پیشنهاد دو فوریتی «تدوین کتاب درسی با موضوع اسلام و استکبار ستیزی با بررسی اسناد لانه جاسوسی»

ارسال پیشنهاد دوفوریتی تدوین و گنجاندن کتاب درسی در موضوع «اسلام و استکبارستیزی با بررسی اسناد لانه جاسوسی» در متون آموزشی حوزه به دبیرخانه مجمع نمایندگان اعلام وصول گردید. (دبیرخانه مجمع نمایندگان)  

جلسه دو هفتگی مجمع عمومی فضلاء و طلاب مسجدسلیمان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ربانی

جلسه دو هفتگی مجمع عمومی فضلاء و طلاب مسجدسلیمان در سالن جلسات مجمع و با حضور استاد عزیزمان حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب حاج آقای ربانی”حفظه الله”برگزار شد. در ابتدای جلسه روسای کمیسیون پژوهش و آموزش گزارش مختصری ارایه کردند. نکته مشترک و مورد تاکید هر دو برادر عزیز، حمایت هیات امناء از کارهای پژوهشی و پیشرفتهای علمی طلاب بود که لازمه آن را، شرکت دوستان در ارزشیابی های علمی و پژوهشی کمیسیونهای مربوطه دانسته اند. در ادامه جلسه استاد ربانی “زیدعزه” ، رهنمودهای را با محوریت آیات نورانی قرآن و در فضایی معنوی تقدیم حضار کردند. ایشان درابتدا ضمن گرامیداشت یادوخاطره استاد فقیدمان مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج اقای بهرامی، بر گرم نگه داشتن این جلسه توسط دوستان تاکید کردند و گفتند؛ شما شاگردان حضرت ولیعصر”عج”ابتدا باید به کسب علم احساس نیاز کنید و سپس نقشه ها و شبهات دشمن را بخوبی بشناسید و بعد با تجهیزعلمی و اخلاقی، ...

عیادت از حضرت آیت الله حسینی بوشهری

دیدار و عیادت از رئیس شورای عالی حوزه های علمیه حضرت ایت‌الله حسینی بوشهری با حضور حضرات حجج اسلام آقایان: سعیدی، محسن زاده و سپهری انجام گرفت. این دیدار با هدف جویا شدن از اوضاع فعلی ایشان و به نمایندگی از طرف اعضای هیأت محترم رئیسه و نمایندگان محترم طلاب انجام گرفت. حضرت آیت الله بوشهری نیز با ابلاغ سلام به کلیه نمایندگان؛ از بذل محبت و طی مسیر جهت عیادت سپاسگذاری نمود.