اخبار

برگزاری سیزدهمین جلسه هیات رئیسه سال دوم از دوره هشتم

جلسه هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب؛ دوشنبه ۹۸/۶/۲۵ در دفتر مجمع ساختمان دورشهر برگزار گردید. این جلسه با حضور حضرات حجج اسلام: آقایان حسینی نژاد، رضوی مهر،‌ سعیدی و محسن زاده برگزار گردید. “مهمان جلسه: حجت الاسلام والمسلمین حیدری فسایی رئیس کمیسیون آموزش” در این جلسه مقرر گردید: ۱- طرح تطبیق العلم ارائه شده از کمیسیون آموزش جهت بحث و بررسی در صحن مجمع عمومی در نوبت طرح ها قرار گیرد. ۲- سخنران قبل از دستور به ترتیب حجج اسلام آقایان: صادق دهقانی و محسن آخوندی و در صورت عدم حضور، آقای ابوالقاسم عسگری می باشد. ۳- انتخاب نماینده مجمع در شهرک مهدیه نیز در اولین جلسه مجمع عمومی در مهرماه برگزار خواهد شد. ۴- سوگند هیأت رئیسه مجمع بر اساس اساسنامه مجمع در سال دوم دوره هشتم ۵- با توجه به ایام ماه محرم الحرام از روضه خوانی ذاکر اهلبیت جناب حجت الاسلام والمسلمین آهنگران بهره مند خواهیم شد ...

هیچگونه مذاکره و در هیچ سطحی بین ایران و آمریکا اتفاق نخواهد افتاد

حضرت آیت الله خامنه‌ای صبح امروز (سه‌شنبه) با اشاره به هوشیاری عمیق و تحسین‌برانگیز مردم در مقابل توطئه‌های دشمنان در چهار دهه گذشته، تنها راه علاج مشکلات کشور را تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی دانستند و با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمریکایی‌ها، هدف آنها از ترفند مذاکره را تحمیل خواسته‌های خود و اثبات تأثیرگذاری فشار حداکثری بر ایران خواندند و تأکید کردند: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد. گزارش تصویری بسم الله الرّحمن الرّحیم ایّام محرّم، [یعنی] دهه‌ی معظّم عاشورا تمام شد؛ افراد ما که بعضی از جلسات را می روند نگاه میکنند، محاسبه میکنند، به ما گزارش میدهند، آن طوری که به بنده گزارش کردند و با آنچه خودمان مشاهده کردیم در تلویزیون یا بیرون از تلویزیون، نشان میداد که ...

طرح های ارائه شده جهت بحث و بررسی در جلسه مجمع عمومی چهارشنبه مورخ ۹۸/۶/۲۷

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در مورد جنایات و کشتار مردم مظلوم و مسلمان منطقه جامو‌ و‌ کشمیر

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن ابراز نگرانی از وضعیت اسفبار ملت ستمدیده کشمیر ومحکومیت کشتار بی رحمانه از دولت هند می خواهد که با حفظ سابقه افتخار آمیز خود در مبارزه با استعمار و استکبار با تاسی به رهبر آزادگان جهان امام حسین بن علی(علیهما السلام) هرچه سریعتر با پایبندی به قوانین بین المللی و داخلی ثبات و آرامش را به منطقه برگردانده و از هرگونه اقدام تنش آمیز خود داری نماید.

هشدار آیت الله مصباح یزدی: امروز دست های مرموزی در کار است تا اهداف انقلاب را تحریف نماید

امروز دست های مرموز، قوی و باتجربه ای در کار است که اهداف انقلاب و برنامه های اصلی و راهبردهای آن را تحریف نماید؛ باید تلاش کنیم که این اهداف و راهبردها سالم به نسل بعد برسد.

برگزاری دوازدهمین جلسه هیات رئیسه سال دوم از دوره هشتم

جلسه هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب؛ دوشنبه (امشب) ساعت: ۱۸:۰۰ در دفتر مجمع ساختمان دورشهر برگزار گردید. این جلسه با حضور حضرات حجج اسلام: آقایان حسینی نژاد، سعیدی، محسن زاده و رضوانی نسب برگزار گردید.

توصیه های آیت الله یزدی به هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب

هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با آیت الله یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار کرده و در موضوعات گوناگون گفت و گو داشتند.

دیدار جمعی از روحانیون آزاده با رئیس شورای عالی حوزه های علمیه

در آستانه سالگرد بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی درمرداد ماه سال۱۳۶۹، چمعی ازروحانیون آزاده با رئیس شورای عالی حوزه های علمیه و قائم مقام جامعه مدرسین دیدار و گفتگو کردند.

نایب رییس مجمع نمایندگان مطرح کرد؛ آزادی اندیشه در عصر امام رضا و تکلیف امام در حراست از ارمغان توحید

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر با بیان این که حرکت امام رضا(ع) از مدینه به طوس، سیاسی صرف نیست، گفت: این حرکت دارای ابعاد علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.

حجت الاسلام ذوالنور در جمع نمایندگان طلاب تبیین کرد: چرا رهبر معظم انقلاب جلوی برجام را نگرفتند؟

پیش از برجام، القاء این بود که تا ما با آمریکا مذاکره نکنیم، هیچ مشکلی حل نخواهد شد و تمام دولت ها خواستار مذاکره هستند و تنها کسی که نمی گذارد با آمریکا مذاکره کنیم، رهبری است؛ پس نتیجه این می شد که رهبری مسئول مشکلات امروز کشور است.

نشست نمایندگان طلاب کرمان با نماینده ولی فقیه در استان کرمان حاج آقای علیدادی سلیمانی

در این جلسه که در روز پنج‌شنبه ۲۰ تیر در ساختمان مجمع نمایندگان در دورشهر برگزار شد، درباره برخی از مسائل فرهنگی استان، مدیریت حوزه‌های علمیه استان و نیز مشکلات طلاب کرمانی مقیم قم تبادل نظر شد. همچنین در این جلسه پیشنهاداتی از سوی نمایندگان طلاب برای ارتباط بیشتر نماینده ولی فقیه با طلاب و فضلای استان و نحوه دعوت از روحانیون و فضلای کرمانی برای پذیرش برخی از مسؤلیت‌ها در استان ارائه گردید.

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت زندانی نمودن رهبر مسلمانان نیجریه علامه شیخ زکزاکی

مجمع نمایندگان طلاب ضمن شکایت به مجامع حقوقی و اعتراض به جو خفقان دولت‌های به ظاهر مسلمان از وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی می‌خواهیم تا از پتانسیل خود، فعالانه به جهت آزادی شیخ زکزاکی و یارانش اقدامات مؤثری انجام داده و مراتب نگرانی حوزه‌های علمیه جهان اسلام را به مجامع بین الملل برسانند.

برگزاری جلسه کمیسیون سیاسی

جلسه کمیسیون سیاسی مجمع نمایندگان طلاب وفضلای حوزه علمیه قم در روز پنجشنبه ۹۸/۴/۲۰ در دفتر مجمع ساختمان دورشهر برگزار گردید. این جلسه با حضور حضرات حجج اسلام آقایان: حسینی نژاد، رضوی مهر، سعیدی، محسن زاده، رضوانی نسب، گلزاده، سلطانی رنانی، عبداللهی، سلم آبادی، حق جو و سوری لکی تشیکل شد. در این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل کشور و منطقه، تصویب گردید بیانیه ای در حمایت عالم مجاهد شیخ زکزاکی و مردم مسلمانان نیجریه صادر گردد.  

برگزاری یازدهمین جلسه هیات رئیسه سال دوم از دوره هشتم

جلسه هیأت رئیسه مجمع نمایندگان، دوشنبه مورخ ۹۸/۴/۱۷ با حضور حضرات حجج اسلام آقایان: حسینی نژاد، سعیدی، محسن زاده و رضوانی نسب برگزار گردید. جناب حجت الاسلام والمسلمین طاحونی به عنوان مسؤول دفتر قرارگاه حوزه انقلابی به عنوان مهمان در این جلسه حضور داشتند. موضوع جلسه: ۱- ابلاغ حکم مسؤولیت دفتر قرارگاه حوزه انقلابی به جناب حجت الاسلام والمسلمین طاحونی به مدت یک سال. ۲- بررسی نهایی طرح تأسیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در وزارت آموزش و پرورش.  

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان سمنان به مناسبت درگذشت حضرت آیت‌الله العظمی سید محمد حسینی شاهرودی

بسم الرحمن الرحیم انا لله وانا الیه راجعون اذامات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شئ الی یوم القیامه با نهایت تأسف وتأثر فراوان رحلت عالم ربانی وفقیه صمدانی مدافع حریم اهل بیت علیهم السلام مرجع تقلید جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی آقای حاج سید محمد حسینی شاهرودیرضوان الله تعالی علیه را محضر مبارک بقیت الله الاعظم ارواحنا فداه، مقام عظمای ولایت، مراجع عظام تقلید، بیت معظم، شاگردان، فرزندان و اخوی مکرم ایشان و حوزه های علمیه و جامعه روحانیت شاهرود تسلیت و تعزیت عرض می نماییم خداوند متعال روح مطهر ایشان را با اهل بیت عصمت و طهارت مخصوصا ابا عبدالله الحسین علیه السلام محشور بگرداند   مجمع نمایندگان طلاب وفضلای استان سمنان مجمع طلاب و فضلای شاهرودی حوزه علمیه قم