تقدیر و تشکر از از بیانیه مجمع در دفاع از مقام مرجعیت و آیت الله یزدی

در ابتدای هشتمین جلسه از هشتمین دوره مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم حجت الاسلام علیرضا غیبی نماینده طلاب تبریز، اسکو و آذشهر به عنوان ناطق اول به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت: از بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلا در دفاع از مقام مرجعیت و آیت الله یزدی کمال تقدیر و تشکر را داریم که بسیار مناسب و بجا بوده است.

وی ابراز داشت: البته گلایه ای نیز وجود دارد که عده ای به اسم برخی از اساتید حوزه در دفاع از مرجعیت و اصحاب فتنه بیانیه ای منتشر کردند که خوشبختانه این موضوع با موضع گیری های مناسب پایان یافت.

نماینده طلاب تبریز، اسکو و آذشهر خاطرنشان ساخت: جدیداً شاهد خبری از نیشابور بودیم که دو نفر از طلاب ما همانند دفعات قبل، مجروح شده اند، خواهش ما از هیأت رئیسه این است که همراه با مدیر حوزه های علمیه و شورای عالی این قضایا پیگیری شده و به نتیجه برسد.

حجت الاسلام غیبی به موضوع اربعین و شکوه آن نیز اشاره کرد و گفت: اربعین بزرگترین گردهمایی تاریخ است که از ۸۰ کشور در آن حضور داشته و حتی کارشناسان غربی را نیز به تعجب وا داشته و باید گفت استمرار نماد عاشوراست و ان شاءالله به ظهور حضرت ولی عصر(عج) منتهی خواهد شد.

وی تصریح کرد: حوزه باید در زمینه‌های گوناگون بهره برداری بهتری از جریان اربعین داشته و ساماندهی فرهنگی مناسب تری از آن صورت بگیرد؛ همچنین جای مستندسازان هنرمند اسلامی نیز در این رویداد بزرگ کم رنگ بوده است.

نماینده طلاب تبریز، اسکو و آذشهر یادآور شد: همچنین حضور یکی از نمایندگان طلاب در شورای استانی حوزه از مصوبات حوزه بوده که متأسفانه اجرایی نشده و امیدواریم هیأت رئیسه این قضیه را پیگیری نماید.

حجت الاسلام غیبی در پایان گفت: از دیگر مسائلی که باید برای آن چاره ای اندیشید، هیأت‌های عزاداری هستند که کمی از مسائل حقیقی اسلامی و دینی جدا شده و مسجدمحوری و روحانی محوری در آن وجود ندارد؛ بلکه تقریبا خیابان محور شده اند.