دعوت از فضلای بروجردی برای حل معضلات فرهنگی شهرستان

حجت الاسلام والمسلمین حسینی با دعوت از طلاب و فضلای بروجردی مقیم قم برای حضور موثر در شهرستان بروجرد، نیاز اساسی شهر بروجرد را وحدت و همدلی همه نیروها و کارجهادی برای رفع معضلات فرهنگی این شهرستان دانست.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه بروجرد، سه شنبه ۲۹ آبان در هیئت خانوادگی طلاب و فضلای بروجردی مقیم قم که در مسجد سیدالشهدا(ع) زنبیل آباد قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت کسب علم و دانش و پاداش الهی در برابر آن گفت: کسب علم سخت است و عمل به آن نیز به مراتب سخت تر است؛ اما انسان اگر بداند خدای متعال چه پاداشی برای آن در نظر گرفته است سختی ها برایش آسان می شود.

 

وی در ادامه با دعوت از طلاب و فضلای بروجردی مقیم قم نیاز اساسی شهر بروجرد را وحدت و همدلی همه نیروها و کارجهادی برای رفع معضلات فرهنگی این شهرستان دانست و گفت: با این انسجام همه نیروهای ارزشی در شهرستان و کارجهادی و خستگی ناپذیر قطعا معضلات فرهنگی شهرستان قابل حل است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی خطاب به همسران طلاب و روحانیون خاطر نشان ساخت: افتخار کنید که همسر شما در حوزه ای درس می خواند که رئیس همه ما و مدیر اصلی حوزه های علمیه حضرت امام زمان(عج) هستند و این خیلی ارزش دارد و قطعا شما نیز در این پاداش هایی که برای کسب علم همسرانتان در نظر گرفته شده است شریک هستید.

وی افزود: مردم بیشتر به اعمال ما نگاه می کنند تا گفتار ما؛ اگر ببینند که روحانیون آنچه که برای مردم می گویند ابتدا خود نیز به آن عمل می کردند بسیار تاثیرگذار است.

امام جمعه بروجرد با اشاره به سابقه طولانی و با عظمت بروجرد در پرورش علمای بزرگ گفت: در روزگاری در شهرستان بروجرد ده ها مجتهد وجود داشت و الان نیاز است که طلاب و فضلای بروجردی بیشتر در این شهرستان حضور داشته باشند؛ حوزه های بروجرد نیاز دارند به اساتیدی که اعمال و رفتارشان درس آموز باشد.

وی در ادامه با بیان تعدادی از معضلات فرهنگی شهرستان بروجرد خاطرنشان ساخت: بروجرد امروز طلاب فاضل کم ندارد؛ اما نیاز است که با حضور مؤثر خود در شهرستان به مشکلات و معضلات فرهنگی شهرستان رسیدگی لازم شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نبود بعضی از زیر ساخت های لازم برای برنامه های فرهنگی و دینی در شهرستان بروجرد را یکی از معضلات شهرستان دانست و گفت: برنامه های خاصی در نظر گرفته شده است که امیدواریم با کمک طلاب و فضلای بروجردی قم این کارها انجام شود بلکه قدری از مشکلات و معضلات فرهنگی این شهرستان کم شود.

وی در پایان با ارائه گزارشی از بعضی از فعالیت های صورت گرفته  توسط دفتر امام جمعه بروجرد گفت: یکی از برنامه های در نظر گرفته شده دیدار با اقشار مختلف شهرستان مانند بازاری ها، ورزشکاران، دانشجویان، تاکسی داران و سایر اقشار است؛ باید حرف ها و دغدغه های آنان شنیده شود و برای حل مشکلات آنان چاره اندیشی شود که این کار بحمدلله به خوبی در حال انجام است.

گفتنی است در این جلسه، تنی چند از فضلای بروجردی نیز به بیان دیدگاه های خود در مورد مشکلات و معضلات فرهنگی شهرستان بروجرد پرداختند.

یادآور می شود، جلسه طلاب بروجردی با حضور قریب به ۶۰ نفر از طلاب در زنبیل آباد، خیابان جهان بینی، مسجد سید الشهدا(ع) برگزار شد.