بیانیه مجمع طلاب و فضلای و روحانیت طبس مقیم قم در هتک حرمت شعائر همزمان با ایام الله ۱۳ آبان

هر ساله همزمان با ایام الله ۱۳ آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام طبس به خاطر عظمت قدرت پروردگار متعال در شکست توطئه آمریکا در صحرای طبس می‌درخشد.

امسال در این ایام که همزمان با رحلت پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) و حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام) و ولی نعمت‌مان حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) بود متأسفانه شاهد رفتار ناهنجار و وضعیت تأسف بار بی‌حجاب عده‌ای بودیم که به نام گردشگری، چهره شهر دارالمؤمنین طبس را در محضر حضرت حسین بن موسی الکاظم (علیه السلام) جریحه دار کرد.

در ایامی که قلب و دل همه مؤمنین عزادار بود عده‌ای به جای عزاداری آخر صفر، در اجتماع مختلط به رقص و پایکوبی پرداختند!! طلاب، فضلا و امت خداجوی شهر طبس این ضایعه اسفبار، آن هم در ایام شهادت امام الرؤف را به ساحت مقدس حضرت بقیه الاعظم ارواحنا فداه تسلیت عرض نموده و با هشدار به مسؤولین مربوطه اعلام می‌دارد: از چنین جسارتی به آستان معصومین علیهم السلام هرگز نخواهد گذشت.

لاابالی گری و برگزاری تورهای گردشگری و بوم گردی در شهر طبس که افتخارش مبارزه با استکبار جهانی است در ایام الله مبارزه با استکبار، حکایت از بی‌توجهی برخی مسؤولین به ارزش‌های اسلامی و انقلاب دارد.

ما طلاب و فضلای طبسی حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن این نوع رفتار و حرکات وقیحانه ضمن هشدار به مسؤولین که توجهی به ایام الله ۱۳ آبان و عزاداری مؤمنین نداشتند هشدار می‌دهیم؛ نمی‌توان گردشگری را به هر قیمتی و با از دست دادن ارزش‌های اسلامی و و اهانت بر خون مطهر شهدا و خانواده شهدا برگزار نمود و انتظار این است که با مسببان این اهانت‌ها برخورد جدی نموده و از تکرار اینگونه رفتار ناپسند در شهر دارالمؤمنین طبس جلوگیری نمایند.

ما طلاب و روحانیت انقلابی شهرستان طبس مقیم قم، ضمن تجدید بیعت با مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای؛ فرزند صالح و خلف حضرت امام خمینی«قدس سره الشریف»، و حمایت از ارزش‌های ناب انقلاب و حماسه استکبار ستیز طبس، از همه مسؤولین استان خراسان جنوبی خصوصاً شهرستان طبس، خانواده معزز شهدا و ائمه جمعه و جماعات می‌خواهیم این حرکت هتاکانه و موهن به نظام و انقلاب و تشیع و مقدسات اسلام را محکوم نموده و از مسؤولین و دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی خصوصاً قوه قضائیه، پیگیری و برخورد سریع با عوامل آن را خواستاریم.

طلاب و فضلای طبسی حوزه علمیه قم