نمایندگان طلاب و فضلا بهترین خدمات را برای طلاب انجام دهند

 

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار نمایندگان طلاب و فضلای خراسان بزرگ گفتند: بنابر آیه ۱۸ سوره زمر، ما در هرجا باید به دنبال احسن بوده و بهترین کار را انجام دهیم؛ اگر موضوع این آیه را سرلوحه کار خود قرار دهیم، موفقیت های ما در کارها بیشتر خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حضرت آیت الله علوی گرگانی دوشنبه، پنجم آذرماه در دیدار نمایندگان طلاب و فضلای خراسان بزرگ که در بیت این مرجع تقلید برگزار شد به آیه ۱۸ سوره مبارکه زمر اشاره کردند و اظهار داشتند: خداوند متعال در این آیه فرموده است: «الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولَئِکَ الَّذِینَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُولَئِکَ هُمْ أُولُو الْأَلْبَابِ/ به سخن گوش فرا مى‏ دهند و بهترین آن را پیروى مى کنند؛ اینانند که خدایشان راه نموده و اینانند همان خردمندان».

ایشان ابراز داشتند: بنابر این آیه قرآن، ما در هر جا باید به دنبال احسن بوده و بهترین کار را انجام دهیم.

معظم له اذعان داشتند: اگر موضوع این آیه را سرلوحه کار خود قرار دهیم، موفقیت های ما در کارها بیشتر خواهد شد.

این استاد برجسته حوزه خاطرنشان ساختند: شما نمایندگان خراسان باید قدر خود را بیشتر بدانید؛ چراکه از دیار حضرت علی بن موسی الرضا(ع) می باشید و باید خدمات بزرگ تر و بهتری داشته باشید.

ایشان تصریح کردند: ما بزرگانی در حوزه داشتیم که زیارت سالانه امام رضا(ع) را در صورت تمکن واجب می دانستند و بر این عقیده بودند که نشانگر عظمت و بزرگی این امام همام است.

حضرت آیت الله علوی گرگانی بیان داشتند: وجود مبارک امام رضا علیه السلام در سرزمین شما افتخار بسیار بزرگی است که باید قدر آن را دانست.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین صادق گلزاده نیز در این دیدار گفت: نام خراسان برای مرجعیت دینی، نمایندگان طلاب و دلدادگان به ولایت حال و هوای دیگری دارد.

وی اظهار داشت: این جلسه، پیوند حوزه علمیه قم و حوزه علمیه خراسان است؛ چراکه نمایندگان طلاب خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی در این نشست حضور داشته و از محضر شما استفاده خواهند کرد.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب خراسان بزرگ ابراز داشت: خراسان حقیقتا یکی از ظرفیت های بسیار فوق العاده قم است؛ امروز بین پنج الی هفت هزار طلبه خراسانی در حوزه علمیه قم مشغول به تحصیل، تدریس و پژوهش بوده و فعالیت داشته و آثار خوبی از خود به جای گذاشته اند.

حجت الاسلام والمسلمین گلزاده خاطرنشان ساخت: در حوزه مطبوعات علمی نیز تقریبا بنیانگذاری مطبوعات نوین حوزه از سوی فضلای خراسان اتفاق افتاده است که با مجله حوزه بعد از انقلاب آغاز شده است.

وی تصریح کرد: در خطابه و سخن هم که خطبای خراسانی مشهور خاص و عام بوده و خوشبختانه ورود خوبی داشته اند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان بزرگ بیان داشت: در دیدارهایی که خدمت بزرگان خراسان بزرگ داشته ایم، همیشه درخواست داشتند که مرجعیت دینی حضور بیشتری در خراسان مخصوصا شهر مقدس مشهد داشته تا استفاده های بهتری از این عزیزان بشود.

حجت الاسلام والمسلمین قربانی، رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: خراسان جنوبی از استان های متدین کشور بوده و از نظر علمی نیز دارای قدمت بالایی است.

وی ابراز داشت: امروز نیازمند اساتید قوی در این استان هستیم و در این راستا از حضرتعالی تقاضا داریم شاگردان خود را به این دیار اعزام بفرمایید تا طلاب استان بتوانند استفاده های لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین فرزی، نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب خراسان شمالی نیز در این دیدار خاطرنشان ساخت: از محضر حضرتعالی درخواست داریم که با حضور خود در استان خراسان شمالی، مردم این دیار را به فیض رسانده و طلاب و فضلا بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: امروز وحدت و همدلی مناسبی میان نمایندگان طلاب و فضلای خراسان شمالی وجود داشته که می توانیم از این ظرفیت برای حضور حضرتعالی در سطح استان استفاده نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین حق جو، نماینده طلاب و فضلای نیشابور نیز در این دیدار بیان داشت: از محضر حضرت آیت الله علوی گرگانی تقاضا داریم که برای ارتقاء اخلاقی حوزه و حوزویان، برنامه های هفتگی اخلاق داشته تا حوزویان بتوانند از محضر شما استفاده نمایند.

وی اظهار داشت: امروز حوزه نیازمند برگزاری دروس اخلاق بیشتر است و امید داریم حضرتعالی این درخواست ما را بپذیرید تا بتوانیم مقدمات این کار را فراهم سازیم.