نمی توان طرفدار مردم فلسطین بود و مرگ بر اسرائیل نگفت

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی، در جلسه طلاب و فضلای نیشابوری مقیم قم:

پیامبر همانطور که پیغمبر رحمت است، پیامبر جهاد نیز هست؛برخی اسلام را دین رحمانی صرف معرفی کرده و مردم را از جنگ و جهاد و مرگ بر این و آن بر حذر می دارند؛ رحمانی بودن درست است؛ اما اگر اسلام دین رحمانی است، این رحمانیت بدون قتال نمی شود؛ چون خداوند متعال به پیامبر(ص) فرمود: مؤمنین را برای قتال آماده کن.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی، شنبه سوم آذرماه در جلسه طلاب و فضلای نیشابوری مقیم قم که در مسجد حضرت معصومه(س) قم برگزار شد، ضمن تبریک ولادت نبی مکرم اسلام(ص) و امام صادق(ع)، اظهار داشت: بر اساس آیات قرآن کریم، پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم، پیامبر رحمت برای تمام عالمیان می باشند.

وی ابراز داشت: اسلام و پیامبر آن رحمت هستند؛ اما بشیر و نذیر نیز بوده و با بشارت و نذارت، هدایت کرده و موانع و مشکلات را از سر راه بشریت بر می دارند.

امام جمعه نیشابور خاطرنشان ساخت: اگر پیامبر گرامی اسلام(ص) موانع را بر نمی داشت، نمی توانست دین رحمت خود را به همگان برساند.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی تصریح کرد: پیامبر همانطور که پیغمبر رحمت است، پیامبر جهاد نیز هست؛

برخی اسلام را دین رحمانی صرف معرفی کرده و مردم را از جنگ و جهاد و مرگ بر این و آن بر حذر می دارند؛ رحمانی بودن درست است؛ اما اگر اسلام دین رحمانی است، این رحمانیت بدون قتال نمی شود؛ چون خداوند متعال به پیامبر(ص) فرمود: مؤمنین را برای قتال آماده کن.

وی بیان داشت: قتال و جهاد جزو جنبه رحمانیت اسلام است، اما برخی برای عدم پیشرفت اسلام نکاتی را بیان می کنند که واقعیت ندارد.

امام جمعه نیشابور اظهار داشت: خداوند درباره ویژگی های پیامبر(ص) می فرماید: نسبت به کفار شدید بوده و در میان خود رحمانیت دارند.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی ابراز داشت: آیا می توان برای مردم فلسطین رحمت بود و مرگ بر اسرائیل نگفت؟ آیا می توان برای مردم یمن رحمت بود و به آل سعود چیزی نگفت؟ اگر این کار شدنی بود، پیامبر اسلام اینگونه رفتار می کردند؛ ایشان در طول ۱۰ سالی که در مدینه بودند، بیش از ۷۰ جنگ و غزوه را ساماندهی کردند.

وی با بیان این مطلب که نبی مکرم اسلام رحمه للعالمین است، خاطرنشان ساخت: با ولادت نبی مکرم اسلام(ص) اتفاقات بسیاری در عالم رخ داده که فروریختن بت ها در کعبه، شکستن کنگره های کاخ کسری و … از جمله این اتفاقات است.

امام جمعه نیشابور تصریح کرد: تولد نبی مکرم اسلام(ص)، وعده تمام انبیاء الهی بوده و تمام ملائک آسمان و زمین به این پیامبر و ذات مقدس ایشان افاضه می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی بیان داشت: حضور ما در مراسمات ائمه اطهار(ع)، برای ما مایه افتخار و مباهات ما می باشد.

وی در بخش دیگر از سخنان خود بر حضور بیشتر طلاب در نیشابور تأکید کرد و گفت: امروز نیازمند حضور فعال و پررنگ تر طلاب و فضلای نیشابوری مقیم قم در منطقه بوده تا بتوانیم فعالیت های تبلیغی و فرهنگی بیشتری داشته باشیم.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین حق جو، نماینده طلاب و فضلای نیشابور نیز در این جلسه گفت: امروز عزیزانی که توانایی حضور به عنوان استاد راهنما و استاد مشاور را دارند، باید وارد عرصه شده تا طلاب و فضلا بتوانند از حضور آنان استفاده نمایند.

وی اظهار داشت: امروز افکار و اندیشه هایی در گوشه و کنار حوزه وجود داشته که بر روی برخی از طلاب کار کرده که نیازمند مراقبت بیشتر است.

نماینده طلاب و فضلای نیشابوری مقیم قم ابراز داشت: امروز برخی از معضلات به مرحله نیمه بحرانی رسیده و باید با دقت و توجه بیشتر از بروز این آسیب ها و مشکلات جلوگیری کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حق جو خاطرنشان ساخت: امروز دشمن در حال سرمایه گذاری در میان خانواده های طلاب است تا آسیب های خود را وارد کرده و زمینه های بدبینی را در آنان ایجاد نماید.

وی تصریح کرد: امروز یکی از مشکلات در میان خانواده ها، طلاق عاطفی است که زن و شوهر فقط حضور فیزیکی در منزل دارند.

گفتنی است در این جلسه قریب به ۱۲۰ طلبه نیشابوری حضور داشتند.