امام جمعه آبگرم: طلاب استعدادهای خود را کشف کرده و بر اساس آن تحصیل کنند

 

ما باید استعدادهای خود را کشف کرده و بر اساس استعداد خود به وظایف تبلیغی و فرهنگی خود بپردازیم تا بتوانیم اثرگذار باشیم.

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین صالحی، سه شنبه، ششم آذرماه در جمع طلاب و فضلای آوج و آبگرمی مقیم قم که در دفتر قزوینی ها برگزار شد، اظهار داشت: سوره یاسین، سوره علماست؛ چراکه در این سوره آمده است: «و جاء من اقصی المدینه رجل یسعی قال یا قوم اتبعوا المرسلین*اتبعوا من لا یسئلکم اجرا و هم مهتدون/ و از دورترین منطقه شهر، مردی با شتاب آمد و گفت: ای قوم من از این انبیاء پیروی کنید*از کسانی که پاداشی درخواست نمی کنند و خود هدایت یافته اند پیروی کنید».

وی با بیان این مطلب که عالمان، پیامبر بلاد هستند، ابراز داشت: ما در میان بزرگان شهر خود کسانی را داشته و داریم که در مباحث اخلاقی بسیار سرآمد بوده و خاطرات خوب بسیاری از آنان به جای مانده است.

امام جمعه آبگرم خاطرنشان ساخت: امروز هدایت و تقوای مردم بر عهده ماست و باید در این مسیر قدم برداریم.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی تصریح کرد: ما باید استعدادهای خود را کشف کرده و بر اساس استعداد خود به وظایف تبلیغی و فرهنگی خود بپردازیم تا بتوانیم اثرگذار باشیم.

وی بیان داشت: عالم باید امام المتقین و امام الرحمه جامعه خود باشد تا حق طلبگی أدا شده و مردم دیار او بهره مند شوند.

امام جمعه آبگرم اظهار داشت: قرآن باید بر قلب ما وارد شود که البته نیازمند اذن است؛ چراکه قرآن بر هر قلبی وارد نخواهد شد؛ چون قلب باید حرم الله شود تا قرآن بتواند در آن وارد گردد.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی ابراز داشت: طلاب و فضلا برای مباحث تبلیغی خود باید با اذن و اجازه از معصومین(ع) به این امر بپردازند؛ چون با اجازه است که می توانیم اثر بهتری در مخاطب خود داشته باشیم.

این استاد حوزه اذعان داشت: توجه به مباحث پژوهشی یکی از ضروریاتی است که طلاب و فضلا باید به این سمت به پیش بروند؛ همچنین گرفتن مشاوره از اساتید مجرب از دیگر مباحث ضروری است که نیاز طلاب جدیدالورود ماست تا بتوانند بر اساس استعدادهای خود حرکت نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی گفت: فراگیری یکی از زبان های خارجی و همچنین فراگیری آموزش های کاربردی از دیگر ضروریاتی است که باید به آن پرداخت.

وی در بخش دیگر از سخنان خود خاطرنشان ساخت: ما در منطقه آوج و آبگرم منتظر حضور گرم شما عزیزان هستیم و با تمام توان پذیرای شما خواهیم بود.

امام جمعه آبگرم تصریح کرد: امروز کار فرهنگی و تبلیغی در منطقه سخت است؛ اما باید صبور بود و به وظیفه خود عمل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی بیان داشت: امروز به برکت نماز جمعه، کارهای فرهنگی بسیاری در منطقه در حال انجام است که یکی از برکات نماز جمعه، حضور قریب به هزار نفر در پیاده روی اربعین بوده است.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین میرزایی، نماینده طلاب و فضلای آوج و آبگرمی مقیم قم در این جلسه اظهار داشت: امام علی علیه السلام فرمودند: انسان با بصیرت کسی است که بشنود و خوب بیندیشد و نگاه کند و از تجارب دنیا بهره بگیرد، سپس در راه روشن حرکت نماید.

وی ابراز داشت: در روزگاری قرار داریم که حق و باطل با یکدیگر مخلوط شده است؛ به همین دلیل باید این فرمایش حضرت امیر(علیه السلام) را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

نماینده طلاب و فضلای آوج و آبگرمی مقیم قم خاطرنشان ساخت: همچنین امیرالمؤمنین(ع) در روایت دیگری فرمودند: کسی که بر غیر بصیرت عمل کند، همانند کسی است که بیراهه می رود و چون بیراهه می‌رود، به مقصد نمی رسد.

حجت الاسلام والمسلمین میرزایی تصریح کرد: وارد شدن در میدان عمل یکی از نشانه های بصیرت است و در این راستا طلاب و فضلا باید کمر همت بسته و برای امر تبلیغ به منطقه خود هجرت نمایند.

وی بیان داشت: امروز دین مردم در معرض خطر است و وظیفه فضلا و روحانیون است که با این خطرها مبارزه کرده و با حضور در منطقه تبلیغی خود با این مشکلات مقابله نمایند.

نماینده طلاب و فضلای آوج و آبگرمی مقیم قم اظهار داشت: امروز در فضای مجازی به دنبال سست کردن اعتقادات مردم بوده و از این راه وارد شده اند که می طلبد ما نیز وارد شده و با این هجمه ها مبارزه نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین میرزایی در پایان ابراز داشت: ولایتمداری باید سرلوحه کار ما قرار گیرد و یکی از بزرگانی که ولایتمداری خود را به خوبی نشان داده است، سید حسن نصرالله است که عمل به منویات ولی فقیه را واجب دانسته و بر اساس آن قدم بر می دارد.

حجت الاسلام نوروزی، مسئول صندوق قرض الحسنه بعثت طلاب آوج و آبگرم نیز در این جلسه گفت: در حال حاضر ۱۴۳ نفر در این صندوق عضو هستند و موجودی آن قریب به ۲۷ میلیون تومان می باشد که البته مشارکت اعضاء محترم برای پرداخت سهم ماهیانه بسیار پایین بوده و به همین دلیل گردش مالی زیادی نمی توانیم داشته باشیم.

وی خاطرنشان ساخت: طلاب عزیزی که جدیدا وارد حوزه علمیه قم شدند، می توانند عضو جدید این صندوق شده و هر نفر می تواند یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وام دریافت نماید.