رئیس مجمع نمایندگان طلاب: ایده پردازی برای حوزه و کادرسازی برای نظام در برنامه های نمایندگان است

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، هشتمین جلسه از هشتمین دوره مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم چهارشنبه هفتم آذرماه در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در این جلسه ضمن تبریک هفته وحدت و بسیج، به سوابق مجمع نمایندگان اشاره کرد و گفت: مجمع در سال ۱۳۶۸ توسط امام راحل راه اندازی و نام گذاری شده است و تاکنون با برگزاری دوره هشتم بیش از ۷۵ طرح در ساحت های گوناگون حوزه بررسی و تصویب کرده که به مراجع ذی صلاح ارسال کرده است.

وی اظهار داشت: مجمع در دوره جدید با ۲۰۰ نماینده که از اساتید، پژوهشگران، مؤلفان و خطبا و با ظرفیت های مختلف است، تشکیل گردیده و رویکرد انقلابی در آن موج می زند.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ابراز داشت: ایده پردازی برای حوزه و کادرسازی برای نظام در برنامه های نمایندگان بوده و در کمیسیون های مختلف مدنظر بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد خاطرنشان ساخت: بصیرت افزایی، مقابله با تهاجم فرهنگی، مبارزه با نفوذ، اقتصاد مقاومتی، مصون سازی فرهنگی و … از جمله برنامه های این مجمع بوده است.

وی بیان داشت: تشکیل مجامع استانی در راستای هماهنگی میان نمایندگان استان از دیگر برنامه ها بوده تا بتوانیم برای طلاب خدمت بیشتری داشته باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم اظهار داشت: در دوره گذشته ۱۴۳۰ نشست با طلاب از سوی نمایندگان برگزار شده و در ۴۵ نشست عمومی مجمع نمایندگان نیز طرح های گوناگونی ارائه و مورد بررسی قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد ابراز داشت: متأسفانه در چند ماه اخیر مسائلی بر روحانیت گذشت که بعید می دانم در ۴۰ سال گذشته اینچنین فشار آمده باشد؛ چطور می شود یک روزه یا چند روزه همه چیز در مملکت چند برابر گران می شود؟ آیا گوجه و پوشک بچه هم با ارز تهیه می شود؟ امروز شهریه طلاب ۵۰۰ هزار تومان است و مواجه با طلابی هستیم که سوال دارند چگونه می توانیم با این شهریه فشارها را تحمل کنیم؟

وی خاطرنشان ساخت: آیا بازرسی کل کشور، قوه قضائیه و مراکز امنیتی کشور متوجه این هجمه بودند یا یکدفعه متوجه شدند؟ اگر متوجه بودید، پس چرا اینچنین شده است؟ امروز نمودی برای مردم وجود ندارد که حرکتی برای این مردم در حال انجام است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم تصریح کرد: امروز ناکارآمدی نظام در ذهن مردم به وجود آمده است؛ آیا این غفلت نیست؟ انقلابی که توانسته آمریکا و اسرائیل را سر جای خود بنشاند، نمی تواند این مشکلات را حل کند؟ امروز انقلاب و بیداری اسلامی به اوج خود رسیده و مردم کشورهای مختلف جلوی ابرقدرت ها ایستاده اند و در غزه دو روزه گنبد آهنین را در هم می کوبد؛ آیا این انقلاب نمی تواند کاری انجام دهد؟

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد بیان داشت: در اختیارات دادستان کل کشور است که حتی رئیس جمهور را مورد سوال قرار دهد؛ چرا این کار را نمی کنید؟ چرا وزرای متخلف را به پای میز محاکمه نمی کشانید؟ انتظار ما از دادستان محترم کل کشور این است که برخورد جدی تری نسبت به مفاسد داشته باشد.