انتخابات شورای برنامه ریزی طلاب اندیمشک برگزار شد

 

 

 

انتخابات شورای برنامه ریزی طلاب و فضلای اندیمشک با حضور طلاب این شهرستان برگزار شد

 

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام حسین پور نماینده طلاب اندیشمک، پنج شنبه، هشتم آذرماه در جلسه طلاب و فضلای اندیمشکی مقیم قم گزارشی از برنامه های آتی طلاب، به ویژه فعالیت‌های شورای برنامه ریزی طلاب و صندوق قرض الحسنه شهرستان ارائه کرد.

وی با بیان این که جوان گرایی در شورای برنامه ریزی طلاب شهرستان از اهمیت خاصی برخوردار است، اظهار داشت: خدمت به طلاب و فضلا فعالیتی جهادی است که اجر و ثواب آن را خداوند متعال ضمانت کرده است.

وی با تاکید بر این که هر اندازه اعضای شورای برنامه ریزی طلاب شهرستان فعال تر عمل کنند، به همان اندازه کارها با سرعت و پویایی بیشتری دنبال خواهد شد، ابراز داشت: شهر اندیمشک شهری با مسائل سیاسی خاص است و از زمان امام جمعه سابق نیز اتفاقاتی در میان مدیران شهرستان روی می‌داد.

نماینده طلاب اندیشمک در ادامه ضمن اشاره به برخی از اقتضائات فرهنگی و اجتماعی این شهرستان، خاطرنشان ساخت: با توجه به اختلافات امام جمعه محترم شهرستان با بخشدار این شهر در روز ۱۳ آبان ماه، طلاب و فضلای حوزه ضمن ابراز تاسف از اتفاقات روی داده، از حجت الاسلام حسینی منش امام جمعه محترم حمایت کردند؛ این حمایت ها حمایت از شخص نبود، بلکه حمایت از جایگاه والای امام جمعه است.

حجت الاسلام حسین پور برخی از موضع گیری های جریان های خاص در شهرستان را نیز مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: الحمدلله با پیگیری جمعی از متدینین و طلاب شهرستان اندیشمک، بحرانی که می رفت تا به مسئله امنیتی تبدیل شود، مدیریت شد.

وی با تأکید بر این که ایده تشکل شورای برنامه ریزی طلاب با هدف بهره مندی از ایده ها و نظرات طلاب برای نخستین بار در شهرستان اندیمشک مطرح شده بود، تصریح کرد: در این جلسه ضمن دعوت از طلاب و فضلا برای مشارکت در انتخابات، خواهانیم که حضوری فعال در ارائه نظرات و دیدگاه ها داشته باشند.

همچنین حجت الاسلام مرتضایی نیز در ادامه این نشست به برخی از شرایط و اقتضائات انتخابات شورا اشاره کرد و اذعان داشت: کار عمده شورا بر عهده مسئول صندوق است و این جایگاه نیازمند شرایط خاص روحی و سعه صدر می باشد.

وی افزود: شورای برنامه ریزی متشکل از هفت نفر خواهد بود که یک نفر نماینده طلاب و نفر دوم مسئول صندوق است؛ لذا برای انتخاب پنج نفر دیگر نیاز است تا انتخاباتی برگزار شود.

حجت الاسلام مرتضایی افزود: نمایندگان قبلی مجمع طلاب شهرستان، با دعوت اعضای شورای برنامه ریزی طلاب در جلسات حضور خواهند یافت.

گفتنی است؛ در بخش پایانی این جلسه ۹ نفر برای عضویت در شورای برنامه ریزی طلاب کاندیدا شده بودند که پس از اخذ رأی طلاب و فضلای شهرستان، پنج نفر به عنوان عضو دائم و دو نفر نیز به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.