بررسی سند چشم انداز تمدن اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

فَلَوْ لا نَفَرَ مِنْ کُلِّ فِرْقَهٍ مِنْهُمْ طائِفَهٌ لِیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ وَ لِیُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذا رَجَعُوا إِلَیْهِمْ لَعَلَّهُمْ یَحْذَرُونَ(توبه -۱۲۲)

در پی ایجاد قرارگاه فرهنگی برای راهبرد و راهکارهای موفقیت‌های مضاعف حوزه‌های علمیه، اجرای مطالبات رهبر معظم انقلاب و سایر مراجع معظم تقلید، امروز در دفتر مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، با حضور نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم جناب حجت الاسلام والمسلمین سیدجلال رضوی مهر برگزار گردید.

در این جلسه طلاب و فضلای جوان از حوزه انتخابیه همدان با تشکیل کمیسیونهای «هدایت تحصیلی»، «اخلاق و تهذیب»،  «خدمات فرهنگی و رفاهی» و «بزرگداشت مقام عالمان و فرهیختگان همدانی» به بحث و گفتگو نشستند.

در این جلسه با موضوع تریبون آزاد و بارش فکری، اندیش ورزان جوان با طرح ایده‌های خود و ابراز همکاری جهت انسجام بیشتر و برگزاری جلسات مربوطه اعلام آمادگی نمودند.

در این جلسه سند چشم انداز تمدن اسلامی ابلاغ شده از طرف مقام معظم رهبری نیز مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت تا دوستان با طرح‌ها و ایده‌های خود، نقشه راه با صلابت برای حفظ یک حوزه انقلابی را تبیین نمایند.

در این جلسه از مصوبات شورای عالی و فعالیت‌های دبیرخانه این شورا و همچنین تلاش بی‌شائبه مدیر محترم حوزه‌های علمیه تقدیر و تشکر شد.

این جلسه ضمن آشنایی با فعالیت‌های مجمع نمایندگان حوزه از اطلاعیه و ابراز مواضع هیأت رئیسه و مجمع نمایندگان نیز تقدیر شایسته گردید.