ریشه مشکلات اقتصادی در دولت است

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور شامگاه چهارشنبه، یازدهم مهرماه در جلسه طلاب و فضلای جهرمی مقیم قم اظهار داشت: از اول اعتقادم این بود که ریشه مشکلات اقتصادی در خود دولت است و در بالارفتن قیمت دلار خود دولت مقصر است.

وی در پاسخ به سؤال یکی از طلاب که علت تغییر رویه اصلاح طلبان در مجلس چیست و چرا گاهی به دولت پشت و گاهی با آن همراهی  می کنند، پاسخ داد: دوستان ما در یک پارادوکس قرار گرفته اند.

وی گفت: نا کارآمدی، کج روی ها، انحرافات موجود در دولت، عملی نشدن وعده ها و کم کاری ها برای دوستان اصلاح طلب ما در مجلس مشهود است و لذا گاهی تحت تأثیر افکار عمومی، حقایق جامعه و فشار وجدان قرار می گیرند و در جرگه منتقدین ظاهر می شوند؛ به عنوان مثال در پنج سؤالی که از رئیس جمهور شد با وجود اینکه جریان فراکسیون ولایی در مجلس حدود ۱۳۰ نفر و جریان مستقل حدود ۴۵ نفرند؛ ولی برخی سؤالات ۱۹۶ رأی آورد که طبیعتا برخی از دوستان لیست امید نیز مشارکت داشتند.

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: گاهی انتقادات دوستان اصلاح طلب ما در حوزه های خاصی است و ممکن است نماینده ولایی از وزیر کشور سؤال و یک اصلاح طلب هم سؤال کند اما جهت  این ها متفاوت است؛ به عنوان مثال ممکن است ما از وزیر آموزش و پرورش گله مند باشیم که چرا جسته گریخته سند ۲۰۳۰ به صورت چراغ خاموش در برخی جاها اجرا می شود؛ در حالی که دوستان اصلاح طلب ممکن است سؤال کنند که این طرح چرا اجرا نمی شود.

وی با بیان اینکه اصلاح طلبان تحت شرایط و فشارهای عمومی، دولت را همراهی و یا نقد می کنند، گفت: در بعضی موارد هم صرفا تحت چارچوب تعصبات خشکی قرار دارند که هرچه ما می گوییم عکس آن را عمل می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور در خصوص مشکلات اقتصادی گفت: از اول اعتقادم این بود که ریشه مشکلات اقتصادی در خود دولت است و در بالارفتن قیمت دلار خود دولت مقصر است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه همه می گویند در بهترین شرایط ذخایر ارزی قرار داریم و هم بیان می کنند که مشکل ارز داریم، این دو با هم ناسازگار است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمام تلاش آمریکا این است که نگذارد نفت ما فروش برود چون مهم ترین منبع تأمین ارز ما نفت است و اگر این چنین شود ورود ارز یا بسته می شود و یا تنگ می شود  لذا اگر دشمن راهبرد و محور تلاشش این باشد و ما هم ذخایرمان محدود؛ اگر کسی سر سوزنی الفبای اقتصاد را بفهمد در خرج کردن ارز ملاحظه می کند؟ یا اینکه برعکس چوب حراج میزند و خروجی های آن را باز می کند.

وی در پایان گفت: یا تعمدی در کار است و یا سوء مدیریت، که ما معتقدیم تعمدهایی در کار است و دولت با سیاه نمایی، اقدامی انجام نمی دهد تا فشار بر مردم زیاد شود و به آن چیزی که در برجام به دنبال آن بودند که صلح و مذاکره با آمریکاست، برسند و بگویند چاره ای به جز این اقدام نیست، لذا دولت کوتاهی کرده است.