سرهنگ افشاریان در جمع طلاب کازرونی مقیم قم: از روحانیون جهادگر حمایت می کنیم

 

 

 

سرهنگ افشاریان در جمع طلاب کازرونی مقیم قم:

معتقدم که اردوهای جهادی یکی از خالص‌ترین برنامه‌های بسیج به شمار می‌رود و این باره ما از روحانیون جهادگر حمایت خواهیم کرد.

 

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، سرهنگ شهرام افشاریان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کازرون، سه شنبه بیستم آذرماه در سالن اجتماعات دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اهمیت وحدت بین نهادهای ارزشی و انقلابی عنوان کرد: نشست‌وبرخاست با روحانیت را برای خود افتخاری بزرگ می‌دانم.

وی تصریح کرد: ما در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم و با توجه به سابقه درخشان چهل‌ساله انقلاب متوجه این امر خواهیم شد که دو نهاد حوزه علمیه با روحانیت اصیل انقلابی و سپاه پاسداران با نیروهای مخلص توانسته‌اند اهداف انقلاب اسلامی را پیش ببرند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کازرون ابراز داشت: حوزه و سپاه باید با تعامل حداکثری در راه پیشبرد اهداف متعالی انقلاب اسلام بیش از پیش فعالیت کنند و امروز در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی بیشتر به اتحاد و وحدت رویه نیازمندیم.

سرهنگ افشاریان بیان داشت: ما به شهرستان کازرون که انقلابی گری‌اش مربوط به تاریخ اسلام است افتخار می‌کنیم و این مسئله مهمی است که انقلابی بودن این شهرستان مربوط به چند دهه بعد از انقلاب نبوده است.

وی افزود: باید پذیرفت که مسائلی که در کازرون اتفاق افتاد سبب خدشه‌دار شدن سابقه انقلابی این شهرستان شد؛ مشکلات امنیتی با یک مانور و عملیات حل‌شدنی است و وجود مشکلات فرهنگی و اجتماعی سبب آسیب‌های بزرگی می‌شود و  خواص هستند که باید در جامعه نقشی راهبردی داشته باشند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کازرون گفت: برنامه ۱۴۴۰ به تأسی از ۱۴ معصوم و کارهای ماندگار با رمز ۴۰ یکی از طرح‌های فرهنگی سپاه پاسداران در شهرستان کازرون است که اعزام ۴۰ روحانی به ۴۰ نقطه محروم یکی از برنامه‌های این طرح فرهنگی است.

وی ادامه داد: معتقدم که اردوهای جهادی یکی از خالص‌ترین برنامه‌های بسیج به شمار می‌رود و در این باره ما از روحانیون جهادگر حمایت خواهیم کرد.

سرهنگ افشاریان بیان کرد: برگزاری برنامه‌های تربیت مربی قرآنی، کادر سازی انقلابی، راه‌اندازی گردان سایبری به‌منظور افزایش دانش سواد رسانه و کارهای این‌چنینی دیگر از برنامه سپاه در عرصه اجتماعی و فرهنگی است.

وی در پایان گفت: سلاح مقابله با شبهات رایج در جامعه به روحانیت است و در این زمینه راهی به‌جز تبلیغ چهره به چهره وجود ندارد، در منطقه ما بخش‌هایی وجود دارد که فاقد روحانی هستند و به‌شدت به روحانی جهادی نیازمند هستند و روحانیون باید در این مناطق پرچم اسلام را با پرچم علم خود به دست بگیرند چراکه جامعه تشنه معارف اسلامی است.

همچنین، حجت‌الاسلام قدرت الله شفیعی از طلاب شهرستان کازرون در نشست صمیمی طلاب و فضلای شهرستان کازرون با اشاره به عهدنامه مالک اشتر در نهج‌البلاغه بیان داشت: توجه به نظر عوام مردم اهمیت بالایی دارد.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی و مشکلاتی که از سوی دشمنان از حیث اقتصادی و تبلیغاتی برای مردم جامعه پیش‌آمده توجه به نظر و رأی عامه مردم امری ضروری است.

این دانش‌پژوه حوزه علمیه قم بیان داشت: روحانیت به نسبت رسالت خطیری که بر عهده‌دارند باید دغدغه‌های جامعه را بشناسند و نسبت به آن‌ها اهتمام ویژه داشته باشند.

وی ابراز داشت: اگر پای سؤالات جوانان به‌ویژه در فضای مجازی بنشینیم متوجه این امر خواهیم شد که جوانان خواهان حضور روحانیت و پاسخ به نیازها و سؤالات امروزی هستند.

حجت‌الاسلام شفیعی خاطرنشان کرد: اهمیت ارائه محتوای سمعی و بصری در فضای مجازی و فعالیت در عرصه تبلیغ مجازی و رسانه‌ای یکی از مهم‌ترین نیاز جامعه و رسالت‌های طلبه امروزی به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: باید برای مردم روشن شود که بیشترین علت وضعیت کنونی جامعه نگاه به غرب و برخی افراد که دید به غرب داشته‌اند است و مفهوم آزادی، استقلال و عدالت با اتکای به غرب محقق نمی‌شود و بازگو کردن این مسائل وظایف طلاب است.

در ادامه حجت‌الاسلام سجاد شریفی نماینده طلاب و فضلای شهرستان کازرون بیان کرد: از این تاریخ به بعد تمامی امور مربوط به امور طلاب که مربوط به نمایندگان طلاب و فضلا می‌شود از طریق سامانه‌ای و اتوماسیونی پیگیری می‌شود.

لازم به ذکر است در این مراسم از ۷ نفر از روحانیون جهادی تقدیر به عمل آمد و طلاب و فضلای شهرستان کازرون بعد از جلسه به بحث و گفت‌وگو با سرهنگ افشاریان درباره مسائل شهرستان کازرون پرداختند.