امام جمعه بوئین زهرا در جمع طلاب این شهرستان: دولتمردان برای پیروزی در جنگ اقتصادی، راهی جز پیمایش مسیر همت ها و باکری ها ندارند

 

 

امرز دولتمردان اگر بخواهند در جنگ اقتصادی پیروز شوند، راهی جز پیمایش مسیر فرماندهان و مسئولان آغازین انقلاب ندارند؛ باید شیوه شهدا به ویژه شهید زین الدین، همت، باکری و بابایی مورد توجه مسئولان نظام اسلامی قرار گیرد.

 

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین رضوانی، امام جمعه بوئین زهرا در جمع طلاب و فضلای این شهرستان که سه شنبه، بیستم آذرماه در دفتر قزوینی ها برگزار شد، با تأکید بر این که همواره باید قدردان نعمت های الهی به ویژه نعمت سربازی صاحب العصر والزمان(عج) باشیم، خاطرنشان کرد: انقلاب های بزرگ در طول تاریخ هر کدام به شکلی دستخوش آسیب و انحراف شدند که انقلاب پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) هم از این امر مستثنا نبود.

امام جمعه بوئین زهرا در ادامه به عوامل انحراف انقلاب ها اشاره نمود و اذعان داشت: فاصله گرفتن خواص از آرمان های اصیل انقلابی از مهمترین عوامل انحراف همه انقلاب ها به شمار می رود.

وی به ویژگی‌ها و شرایط خاص دوران نبوت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله اشاره نمود و خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام به منظور مقابله با روند پیشرفت اسلام در ۲۳ سال نبوت پیامبر اکرم(ص) قریب به ۸۴ جنگ بزرگ و کوچک را ایجاد نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین رضوانی جنگ افروزی برخی از اصحاب رسول الله صلی الله علیه و آله در مقابل دیگران را از بزنگاه های مهم انحراف انقلاب بزرگ پیامبر عنوان کرد و گفت: برخی از صحابه رسول الله(ص) زمانی که دنیای خود را در خطر دیدند، در مقابل مولای خود شمشیر کشیدند و دست به طغیان زدند.

وی در ادامه به حدیثی از اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در رابطه با ویژگی انقلاب های آخر الزمانی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: در کتب روایی می توان نمایی از پیروزی انقلاب اسلامی، ویژگی های شخصیتی امام(ره) و غیور مردان انقلابی را یافت.

امام جمعه بوئین زهرا با بیان این که هیچ صنف و قشری به اندازه روحانیت، شهید تقدیم انقلاب اسلامی ننموده است، یادآور شد: روحانیون سکان دار حرکت عظیم انقلاب در عرصه های مختلف به ویژه جنگ تحمیلی بودند و با حضوری پررنگ در صحنه های فرهنگی و تبلیغی وظایف دینی خود را انجام دادند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند متعال خود یاری دهنده یاری رسانان دین الهی را تضمین نموده است، به همین خاطر می بینیم علیرغم فقدان تجربیات کافی و نبود امکانات نظامی، سربازان اسلام به پیروزی های بزرگی دست یافتند.

حجت الاسلام والمسلمین رضوانی تصریح کرد: امروز دولت مردان اگر بخواهند در جنگ اقتصادی پیروز شوند، راهی جز پیمایش مسیر فرماندهان و مسئولان آغازین انقلاب ندارند؛ باید شیوه شهدا به ویژه شهید زین الدین، همت، باکری و بابایی مورد توجه مسئولان نظام اسلامی قرار گیرد.

امام جمعه بوئین زهرا با تأکید بر این که دنیای کنونی تشنه معارف ناب الهی است، خاطرنشان کرد: اگر طلاب و روحانیون نتوانند معارف اهل بیت علیهم السلام را به تشنگان معارف زلال الهی تببین کنند، فعالانی در فضای محازی حضور دارند و برنامه های متعددی را برای انحراف این عزیزان دنبال می کنند.

وی به ۴۰ سالی انقلاب اسلامی و گسترش روز به روز دشمنی های دشمنان و برنامه های آنان اشاره نمود و ابراز داشت: علی رغم میل دشمنان اسلام و انقلاب، به فضل الهی و حضور پررنگ مردم در صحنه و سکان‌داری رهبر فرزانه انقلاب، همه نقشه های شوم استعمار ابتر خواهد ماند.

حجت الاسلام والمسلمین رضوانی با بیان این که همه ما طلاب و روحانیون در قبال انقلاب اسلامی وظیفه داریم، خاطرنشان کرد: اگر دوران دفاع مقدس جنگ زمین بود الان جنگ فکر و اندیشه و اعتقادات است.

وی با اشاره به این که توکل بر خداوند متعال گره گشای تمام مشکلات است، یادآور شد: اگر توکل به خدا و ایمان به وعده های الهی را باور کنیم، قطعا دین و دنیای ما و آخرتمان سامان خواهد یافت.

امام جمعه بوئین زهرا در پایان ضمن استقبال از همیاری و همکاری طلاب و فضلا در حل مشکلات فرهنگی و تبلیغی شهرستان بوئین زهرا، اظهار داشت: از همه دوستان و عزیزان تقاضا می کنم تا ما را در انجام تکالیف دینی و حوزوی یاری نمایند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین حاجی پور، نماینده طلاب و فضلای بوئین زهرا نیز در ایتدای این نشست ضمن اشاره به حدیثی از ائمه اطهار علیهم السلام، خاطرنشان کرد: اگر انسان ها در رابطه با عظمت حضرت حق، تعقل و تفکر می کردند و گوش شنوا داشتند هیچ وقت دچار گمراهی و نگون بختی نمی شدند.

وی بر تامل در نعمت های ذات اقدس الهی و تاثیر آن در تشخیص راه از بی راهه تأکید نمود و اظهار داشت: زمانی که قلب های آدمی مریض و به دور از بصیرت باشد، گرفتار ناملایمات خواهد شد.

نماینده طلاب و فضلای بوئین زهرا در پایان تأکید کرد: متاسفانه منویات مقام معظم رهبری به عنوان خلف صالح امام راحل و علمدار انقلاب اسلامی مورد غفلت مسئولان نظام قرار می گیرد؛ امیدواریم این عزیزان بیش از پیش گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشند.