دیدار اعضای هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای قم با دبیر جدید شورای عالی حوزه های علمیه

اعضای هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با آیت الله حسینی بوشهری، دبیر جدید شورای عالی حوزه های علمیه دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، آیت الله حسینی بوشهری امروز، سه شنبه، ۱۷ مهرماه در دیدار اعضای هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلا ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت سیدالشهداء علیه السلام، اظهار داشتند: واقعیت امر این است که بنده هیچ ذهنیتی نسبت به انتخاب به عنوان دبیری شورای عالی حوزه نداشته و در آن جلسه مواجه با این مسئله شدم و با نظر اعضای شورا، این مسئولیت را پذیرفتم و امیدواریم بتوانیم گام های مؤثری برای حوزه های علمیه برداریم.

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: بنده در دیداری که روز گذشته با آیت الله استادی داشتم، ایشان بسیار بامحبت برخورد کرده و ابراز خوشحالی از این انتخاب داشتند؛ همچنین ملاقات های جداگانه با آیات عظام مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، نوری همدانی و جوادی آملی داشته و این بزرگان در این ملاقات ها به بهترین وجه، کریمانه و امیدوارانه نسبت به آینده اظهار امید داشته اند و برنامه داریم خدمت بقیه مراجع نیز برسیم.

آیت الله حسینی بوشهری بیان داشت: شأن اولیه شورای عالی حوزه های علمیه، سیاست گذاری است که باید تقویت شود تا چتری بر کارهای اجرایی حوزه بوده و مشورت هایی انجام شود.

وی اظهار داشت: درباره مجمع نمایندگان طلاب هم باید عرض کنیم که از حضور شما بزرگواران در رأس کار خوشحال بوده و اظهار آمادگی می کنیم که بر مصوبات این مجمع عنایت و اهتمام داشته باشیم؛ بنده خود را عضو افتخاری مجمع نمایندگان طلاب می دانم و آماده مشورت دهی هستیم.

ویدر بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به وظایف مجمع نمایندگان طلاب، بیان داشت: سرمایه گذاری بر روی مسائل اخلاقی از ضروریاتی است که نمایندگان طلاب باید بر روی آن برنامه داشته باشند؛ چراکه ما در حوزه ای زندگی می کنیم که کم آن نیز زیاد است؛ بنابراین اگر به موارد کم و محدودی از بی اخلاقی ها هم برخورد کنیم، پذیرفتنی نیست و باید اصلاح شود.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه اظهار داشت: امروز فضای مجازی، آفتی جدی در جامعه است که کنترل آن سخت شده و باید برای آن برنامه داشت.

آیت الله حسینی بوشهری خاطرنشان ساخت: ضرورت دیگر، مسائل سیاسی و اعتقادی است که باید مراقب افراد زاویه دار از انقلاب بوده تا طلاب ما بی تفاوت نسبت به نظام رشد نکنند.شما اعضای هیأت رئیسه می توانید با برگزاری جلسات با اساتید، نکات لازم را گوشزد کنید تا طلابی انقلابی پرورش پیدا کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم نیز در این دیدار گفت: انتخاب جنابعالی به عنوان دبیر شورای عالی حوزه های علمیه را تبریک عرض کرده و از این انتخاب بسیار خرسندیم. به طور قطع و یقین با توجه به سابقه درخشانی که در مدیریت حوزه از حضرتعالی سراغ داریم الحمدلله در این سمت موفق خواهید بود و در همین جلسه اعلام می کنیم مجمع نمایندگان طلاب نیز در کنار شما بوده تا بتوانیم اهداف و توقعات رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید، نظام و مردم محقق شود.

وی ابراز داشت: مجمع نمایندگان در دوره جدید خود با افرادی جوان تر فعالیت خود را آغاز کرده که اکثریت این عزیزان از اساتید و نخبگان حوزه بوده و دغدغه آنها رسیدگی به مشکلات طلاب می باشد و از هیچ تلاشی فروگذار نیستند. امیدواریم با برنامه ریزی بهتر برای آنان بتوانیم دستاوردهای مناسب و درخور شأن حوزه و طلاب داشته باشیم.

وی افزود: مجمع نمایندگان طلاب آمادگی خود را جهت همکاری و همفکری و تعامل با تمام نهادهای حوزوی بالخصوص شورای عالی حوزه اعلام می دارد و آنچه که از حضرتعالی و مجموعه شورای عالی انتظار میرود این است که شورای عالی با حمایت از مصوبات مجمع نمایندگان طلاب ما را در خدمت رسانی به طلاب یاری فرماید.

حجت الاسلام والمسلمین سیدجلالرضویمهرنائبرئیساولمجمع نمایندگان هم در این نشست ابراز داشت: در حال حاضر امید دوباره ای در بدنه حوزه و مرجعیت نسبت به انتصاب جنابعالی به عنوان دبیر شورای عالی حوزه شکل گرفته که جای خوشحالی است.

وی خاطرنشان ساخت: باید جلوی فعالیت های موازی در حوزه گرفته شود؛ چراکه بودجه حوزه در حرکت های موازی خرج می شود و می توان با نظارت بیشتر این مشکلات را مرتفع کرد.

نائب رئیس اول مجمع نمایندگان طلاب تصریح کرد: بنیاد موقوفات حوزوی باید در حوزه راه اندازی شود تا از بودجه دولت بی نیاز باشیم.

وی اظهار داشت: بازبینی طرحهایی که از سوی مجمع نمایندگان طلاب و فضلا به شورای عالی حوزه ارسال شده از ضروریاتی است که باید پیگیری شود و امیدواریم با دستور جنابعالی مجدد به جریان بیفتد؛ چراکه به نفع حوزه است.

نائب رئیس اول مجمع نمایندگان طلاب ابراز داشت: ایجاد صندوق پیشنهادات در مدرسه علمیه دارالشفا از دیگر ضروریت هاست تا بتوانیم از نظرات طلاب بهترین استفاده را داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلیرضاتکیه ای،نایب رئیس دوم مجمع نمایندگان طلاب نیز در این نشست گفت: امیدواریم از حضور جنابعالی در جلسات مجمع نمایندگان بهره ببریم تا نمایندگان با توصیه ها و مسائل مربوط به حوزه از نزدیک آشنا شوند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدسعیدی،منشی اول مجمع نمایندگان طلاب نیز در این نشست ضمن تبریک انتخاب حضرت آیت الله بوشهری به عنوان دبیر جدید شورای عالی حوزه های علمیه بیان داشت: امروز کنترل گروه هایی از طلاب با نظراتی خاص، کاری سخت است که نظرات بزرگان حوزه می تواند راهگشا باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رضوانی نسب، منشی دوم مجمع نمایندگان طلاب نیز در این نشست ابراز داشت: نیازمند حضور جنابعالی در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم هستیم تا بتوانیم استفاده بیشتری داشته باشیم.

وی خاطرنشان ساخت: حوزه نسبت به برخی از انتخاب ها و انتصاب ها در سطح ملی عقب است که انتظار داشتیم که حوزه ورود جدی تری داشته باشد.امروز حوزه نیز نیازمند جوان گرایی است تا بتوانیم شاهد حضور افرادی فعال تر باشیم.