مراسم معارفه و تکریم نمایندگان جدید و سابق استان هرمزگان برگزار شد

مراسم معارفه و تکریم نمایندگان جدید و سابق طلاب و فضلای استان هرمزگان در نمازخانه دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام جهانگیری، نماینده طلاب هرمزگانی مقیم قم در جلسه طلاب این استان که شنبه، بیست و چهارم آذرماه با موضوع «معارفه و تکریم نمایندگان سابق و فعلی طلاب هرمزگان» در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: از نمایندگان سابق مجمع نمایندگان طلاب، حجج اسلام والمسلمین ابراهیمی و حاجبی که زحمات فراوانی برای طلاب این استان کشیدند، کمال تقدیر و تشکر را داریم.

وی ابراز داشت: این جلسات ان شاءالله به صورت مرتب ادامه پیدا خواهد کرد تا بتوانیم با همکاری و همیاری یکدیگر خروجی مناسبی برای جامعه و مردم داشته باشیم.

نماینده طلاب و فضلای هرمزگانی مقیم قم خاطرنشان ساخت: هدف تمام طلاب از حضور در قم، تکمیل دروس و تحصیلات است تا بتوانیم با دستانی پر به منطقه و دیار خود برگردیم که در این زمینه باید با سرعت پیگیر مباحث تحصیلی و تهذیبی خود باشیم.

حجت الاسلام جهانگیری «سرعت در کار خیر» را یکی از متعلقات ذکر شده برای واژه سرعت در قرآن کریم عنوان و تصریح کرد: «الحاق به اجنبی» از متعلقات دیگر واژه سرعت در قرآن کریم است که برخی راه حل رفع مشکلات را ارتباط با اجانب می دانند؛ در حالی که آنان دشمنان ما هستند و امروز هم شاهد این مباحث در کشور هستیم.

وی بیان داشت: «مسابقه در امر گناه و معصیت» متعلق دیگر واژه سرعت در کتاب آسمانی ماست که آمده است مردم به جای اینکه مسابقه در کار خیر داشته باشند، در گناه و معصیت با هم مسابقه دارند.

نماینده طلاب و فضلای هرمزگانی مقیم قم اظهار داشت: یکی از جاهایی که خداوند متعال علما را توبیخ کرده است، در همین موضوع است که چرا عالمان در این مسئله ساکت نشسته اند و بی تفاوت نسبت به این مسابقه گناه در جامعه هستند.

حجت الاسلام جهانگیری ابراز داشت: وظیفه ما در این موضوع سنگین است؛ اما پیش از پرداختن به این موضوعات باید خود را مسلح نماییم تا بتوانیم پس از حضور در منطقه، این مشکلات را مرتفع نموده و آن را حل نماییم.

وی خاطرنشان ساخت: «قلم» و «بیان»، دو سلاح طلاب و فضلاست که با این دو سلاح می توان به توفیقات زیاد رسید.

نماینده طلاب و فضلای هرمزگانی مقیم قم تصریح کرد: طلابی که اهل نوشتن و پژوهش نباشند، راه به جایی نخواهد برد.

حجت الاسلام جهانگیری بیان داشت: برای پیشرفت طلاب در امور تحصیلی، برنامه هایی را خواهیم داشت که در زمان های مناسب اجرا خواهیم کرد.

همچنین حجت الاسلام میرزاده، نماینده طلاب و فضلای هرمزگانی مقیم قم نیز در این جلسه ضمن تبریک میلاد امام حسن عسکری(ع)، اظهار داشت: این امام همام در روایتی فرمودند: «دو خصلت است که بالاتر از آنان خصلت دیگری نیست؛ ایمان به خدا و نفع رساندن به برادران دینی».

وی ابراز داشت: بنده تمایلی برای حضور به عنوان نمایندگی طلاب نداشتم؛ اما با اصرار دوستان و بزرگان برای این وظیفه ثبت نام کردم و طلاب و فضلا نیز محبت نموده و ما را انتخاب کردند.

نماینده طلاب و فضلای هرمزگانی مقیم قم خاطرنشان ساخت: برنامه هایی که برای طلاب و فضلای عزیز دنبال می کنیم، یقینا با حفظ حرمت و شأن طلاب محترم است تا بتوانیم کاری در این زمینه کرده باشیم.

حجت الاسلام میرزاده تصریح کرد: ما نیازمند همکاری و همیاری طلاب و فضلای هرمزگانی هستیم تا بتوانیم در زمینه های تحصیلی و رفاهی طلاب، قدم های مؤثری برداریم.

وی بیان داشت: برگزاری جلسات گوناگون با استاندار و مسئولان استانی از برنامه هایی است که در آینده نزدیک با حضور طلاب و فضلا خواهیم داشت.

نماینده طلاب و فضلای هرمزگانی مقیم قم اظهار داشت: همچنین برگزاری جلسه خانوادگی در استان قم با حضور یک استاد اخلاق و همچنین برگزاری اردوی خانوادگی خارج از استان قم از دیگر برنامه هایی است که خواهیم داشت.

حجت الاسلام میرزاده ابراز داشت: تقویت صندوق قرض الحسنه طلاب و فضلای استان از برنامه هایی است که دنبال خواهیم کرد تا طلاب و فضلای بیشتری بتوانند بهره مند شوند.

وی خاطرنشان ساخت: راه اندازی گروه تبلیغی نیز از دیگر برنامه های ماست که نیازمند همکاری و همیاری طلاب و فضلاست.

حجت الاسلام حاجبی، نماینده سابق طلاب و فضلای هرمزگانی مقیم قم، سخنران دیگر این جلسه بود و تصریح کرد: فرصت هایی که در شهر مقدس قم در کنار حرم حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) نصیب ما شده است را باید قدر دانست و غنیمت شمرد؛ چراکه پس از خروج از این شهر مقدس متوجه خواهید شد که چه برکتی را از دست داده اید.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت بیان داشت: حفظ اسلام ناب و تشیع در زمان غیبت از وظایف علمای اسلام است و ما به عنوان طلبه و روحانی باید در این عرصه قدم های مؤثر و مفیدی برداریم.

 نماینده سابق طلاب و فضلای هرمزگان اظهار داشت: امامین انقلاب در صراط ترسیم شده رسول خدا(ص) موفق عمل کرده و از دل همین حوزه علمیه بیرون آمده اند و ما نیز باید نسبت به حفظ انقلاب و دستاوردهای آن کوشا بوده و حرکت نماییم.

حجت الاسلام حاجبی ابراز داشت: آخرین کاری که امام خمینی(ره) دستور به راه اندازی آن دادند، مجمع نمایندگان طلاب و فضلا بوده که می تواند بسیار اثرگذار بوده و قدم های مناسبی در موضوعات گوناگون بردارد.

امام جمعه قلعه قاضی خاطرنشان ساخت: هر دو نماینده جدید طلاب و فضلای هرمزگان، اهل علم و انقلابی بوده و می طلبد که هم این عزیزان، زحمات بیشتری کشیده و هم طلاب و فضلا همکاری داشته باشند تا بتوان برنامه های مناسب داشت.

نماینده سابق طلاب و فضلای هرمزگان تصریح کرد: یکی از نقیصه های طلاب و فضلا، ترس از هجرت به مناطقی غیر از قم است که باید فکری برای این مسئله کرد؛ امروز کمبودهای بسیاری در کشور وجود دارد که باید با هجرت از قم به وظیفه خود عمل نماییم.

حجت الاسلام حاجبی بیان داشت: استان هرمزگان نیازمند طلبه و روحانی عالم است؛ نه طلبه سیاسی؛ جوانان ما نیازمند به ارتباط با طلاب و فضلا هستند تا بتوانند مشکلات خود را با آنان درمیان بگذارند.

وی اظهار داشت: حضور طلاب عالم در منطقه، موجب تشویق طلاب جوان شده و می تواند بسیار در روحیه آنان اثرگذر باشد.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی، نماینده سابق طلاب و فضلای هرمزگانی مقیم قم نیز در این جلسه ابراز داشت: از نمایندگان جدید طلاب هرمزگانی کمال تقدیر و تشکر را داریم که این مسئولیت را پذیرفته و امیدواریم در این مسیر موفق باشند.

وی با اشاره به وظایف نمایندگان طلاب، خاطرنشان ساخت: «حضور در جلسات مجمع نمایندگان»، «حضور در کمیسیون های مجمع» و «پیگیری کارهای مرتبط با طلاب و فضلا»، سه وظیفه اصلی و قانونی نمایندگان طلاب است.

نماینده سابق طلاب و فضلای هرمزگانی مقیم قم تصریح کرد: امروز ظرفیت های بالایی در سطح استان وجود دارد که نیازمند حضور طلاب و فضلا بوده تا بتوانیم به وظایف خود عمل نماییم.