جلسه طلاب و فضلای کاشمری مقیم قم با حضور ائمه جمعه شهرستانهای کاشمر، خلیل آباد و بردسکن

جلسه ساعت ۶:۴۵ با تلاوت کلام الله مجید آغاز و جناب آقای دلدار ضمن خیرمقدم، برنامه ها را اعلام نمودند.

در ادامه حاج آقای مهربان نیا گزارشی از گروه تبلیغی و مسایل تبلیغ و نیازها و آسیبها بیان کردند و پیشنهاد تاسیس حسینیه کاشمریها را در قم دادند. که البته قبلا این پیشنهاد توسط حاج آقای ایوبی مطرح و پیگیری شده بود و ان شالله با پیگیریهای ایشان به نتیجه مطلوب خواهد  رسید

در ادامه جناب آقای الله اکبری مسوول صندوق قرض الحسنه شهید مدرس طلاب و فضلای کاشمری با اشاره به وضعیت سخت معیشتی طلاب گزارشی از وضعیت صندوق و مسایل آن و لزوم و نیاز ویژه تاسیس و ادامه حیات صندوق و… دادند و به ائمه جمعه و بزرگان حوزه اهل کاشمر در قم و کاشمر و سایر شهرها پیشنهاد دادند تا به صندوق کمک نمایند… ائمه جمعه و مدیران حوزه هرکدام مبلغی معتنا به را بلاعوض یا بصورت امانت در اختیار صندوق بگذارند برای اعطای وام به طلاب و فضلای کاشمری و رفع مشکلات و نیازهای مالی و…

در ادامه حاج آقای طباطبایی امام جمعه محترم کاشمر به ایراد سخن پرداختند و مطالب و نکات مهمی درباره وضعیت کاشمر، مردم فهیم و دیندار کاشمر، نیاز به تاسیس مصلی، وضعیت مدرسه حاج سلطان و سایر مسایل مهم حوزه کاشمر و قم ببان نمودند.

سپس امام جمعه محترم خلیل آباد طی سخنانی به اهمیت شهرستان خلیل آباد، سابقه حوزه و تاسیس حوزه جدید، مردم دیندار و خیر آن، نیازها و مسایل شهرستان و… پرداختند.

در ادامه حاج آقای امینی امام جمعه شهرستان بردسکن به ایراد سخن پرداختند و ضمن نام بردن از اساتیدشان در کاشمر، همچون حاج آقای جراثیمی و حسن زاده که در جلسه حضور داشتند به بیان مسایل مختلف درباره کوهسرخ که مدت ۱۵ سال امام جمعه و مدیر حوزه آنجا بودند و مسایل و نیازهای دینی و مذهبی و فرهنگی و… کوهسرخ پرداختند و در ادامه درباره بردسکن، حوزه آن با ۱۷۰ طلبه و ۲۲ استاد در سطح ۱ و ۲ و… توضیحاتی دادند. همچنین درباره نیازهای دینی و مذهبی و عقیدتی مردم و وجود ۲۰۰ جلسه قرآنی نکاتی بیان نمودند.

ایشان به فعالیت برخی جریانهای منحرف و خاص در منطقه اشاره کردند و بر لزوم فعالیت و حضور مستمر و موثر طلاب و فضلا و روحانیون در منطقه تاکید فراوان نمودند و با ذکر خاطره ای از ایام تحصیل به سخنان خود پایان دادند.

در ادامه حاج آقای احدی که مدیریت جلسه را به عهده داشتند نکاتی درباره حوزه و مدارس علمیه کاشمر و ترشیز کهن و لزوم هماهنگی و همفکری بیشتر بین حوزه و ائمه جمعه کاشمر با فضلا و روحانیان کاشمری مقیم قم داشتند و پیشنهاد تشکیل شورای هماهنگی بدین منظور دادند که مورد تایید و تصویب قرار گرفت و مقرر شد بزودی پیگیری و افرادی برای شورا مشخص و معین شوند.

سپس حاج آقای فاضل مدیر آمار و بررسی حوزه علمیه به ایراد سخن پرداختند و به بیان مسایلی درباره حوزه و نقشه های دشمنان برای حوزه و بیان برخی آسیبهای زی طلبگی پرداختند.