آیت الله سلیمانی در جلسه طلاب قائمشهر: روحانیون اذیت ها را فرصت و عزت برای خود بدانند

تولیت مدرسه علمیه امام صادق(ع) قائمشهر گفت: اخلاص سن و سال نمی خواهد؛ هرکجا ارتباطمان در نیت و فکر به خداوند متعال وصل شد، موفق خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، آیت الله سلیمانی، تولیت مدرسه علمیه امام صادق(ع) قائمشهر در جلسه طلاب و فضلای قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ که در دفتر مرحوم آیت الله صالحی مازندرانی برگزار شد، ضمن تسلیت وفات شهادت گونه حضرت فاطمه معصومه(س)، اظهار داشت: عظمت حوزه های علمیه از اعمال و نیات صالح و مخلص بزرگان حوزه است که این نهاد علمی را در این جایگاه قرار داده است.

وی ابراز داشت: مرحوم آیت الله صالحی مازندرانی که امروز در بیت ایشان این جلسه برگزار شده است، از عظمت علمی بالایی برخوردار بوده و بنابر اظهار بزرگان حوزه، در اخلاق، تقوا و اخلاص سرآمد بودند.

تولیت مدرسه علمیه امام صادق(ع) قائمشهر خاطرنشان ساخت: مرحوم آیت الله صالحی مازندارنی به تعبیر آیت الله العظمی جوادی آملی از راه اخلاص به مخلَص رسید و دارای این جایگاه شد.

وی تصریح کرد: اخلاص سن و سال نمی خواهد؛ هرکجا ارتباطمان در نیت و فکر به خداوند متعال وصل شد، موفق خواهیم شد.

تولیت مدرسه علمیه امام صادق(ع) قائمشهر بیان داشت: حضرت معصومه سلام الله علیها تالی تلو حضرت زهرا سلام الله علیهاست و از اخلاص طلاب و فضلاست که توانسته اند در این شهر مقدس، مشغول تحصیل و درس شوند.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: هرچه درجه اخلاص انسان بالاتر برود، توفیقات او نیز بیشتر خواهد شد و به جاهای بالاتری خواهد رسید.

وی ابراز داشت: طلاب و فضلا باید درجه اخلاص خود را تقویت کرده تا به درجه مخلَصین برسند؛ امام راحل با اخلاص خود توانست انقلاب اسلامی ایران را به سرانجام برساند.

تولیت مدرسه علمیه امام صادق(ع) قائمشهر خاطرنشان ساخت: طلاب باید قدر خود را بدانند و متوجه باشند که امام راحل و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری از همین حوزه های علمیه رشد کرده و به این درجه رسیدند.

آیت الله سلیمانی تصریح کرد: امروز دنیا حیرت زده از حوزه های علمیه و انقلاب اوست؛ پس می توانیم اثرگذار در دنیا باشیم.

وی بیان داشت: طلاب و روحانیون اذیت ها را فرصت و عزت برای خود بدانند؛ چون نبی مکرم اسلام(ص) و امامان معصوم نیز این اذیت ها را کشیده و صبر کردند.

تولیت مدرسه علمیه امام صادق(ع) قائمشهر اظهار داشت: امروز دیوار حوزه های علمیه را به خاطر وجود شما عزیزان می بوسند؛ امروز بسیار ساختمان ها وجود دارد؛ اما ساختمان حوزه را به خاطر روحانیت مخلص و فداکار می بوسند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین ذاکری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی قائمشهر با اشاره به اینکه امروز گرفتار موازی کاری در بخش اعزام هستیم، ابراز داشت: سازمان تبلیغات، اوقاف، دفتر تبلیغات، سپاه، آموزش و پرورش و … به صورت جداگانه اعزام مبلغ داشته که آسیبی در امر تبلیغ ایجاد کرده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قائمشهر ابراز داشت: در قائمشهر ۱۱ روحانی مستقر در روستاها حضور دارند که بحمدالله موفق بوده و مشغول به فعالیت می باشند.

حجت الاسلام والمسلمین ذاکری خاطرنشان ساخت: امروز نیازمند تعامل و همکاری طلاب و فضلا در منطقه هستیم تا بتوانیم به اهداف تبلیغی خود دست پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: امروز سازمان تبلیغات قائمشهر در بخش های گوناگونی در حال فعالیت می باشد که یکی از آنان حضور روحانیون در مدارس است.

همچنین حجت الاسلام نوبخت، نماینده طلاب قائمشهر در این جلسه گفت: برگزاری اردوهای خانوادگی از برنامه های ماست که نیازمند تعامل و همکاری طلاب و فضلا هستیم.

وی اظهار داشت: راه اندازی گروه تبلیغی از دیگر برنامه های ماست تا بتوانیم از ظرفیت طلاب و فضلای قائمشهری استفاده نماییم.

نماینده طلاب قائمشهر ابراز داشت: طلاب و فضلا اگر پیشنهاد و طرحی برای ارتقاء حوزه های علمیه در موضوعات گوناگون دارند، می توانند این نظرات را به نمایندگان طلاب ارائه نمایند تا در کمیسیون های مربوطه مجمع نمایندگان مطرح گردد.

حجت الاسلام والمسلمین قبادی، نماینده طلاب و فضلای سوادکوه نیز در این جلسه به ایراد سخن پرداخت و ضمن خیرمقدم به مهمان و حضار این جلسه، گفت: آیت الله سلیمانی منشأ خدمات بسیاری در منطقه بوده و خروجی مدرسه امام صادق(ع) قائمشهر که تحت اشراف ایشان است، بسیار مثمر ثمر بوده و شهدای این مدرسه نیز مایه افتخار جامعه روحانیت شده اند.

وی اظهار داشت: طلاب و فضلا باید از نعمت حضور مرقد مطهر حضرت معصومه(س) استفاده کرده و بهره های لازم را ببرند.