حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور در جلسه طلاب خمین: شهر خمین نیازمند روحانی است

امام جمعه خمین گفت: عده‌ای باید در قم بمانند و پرچم تدریس را به دست بگیرند ولی دیگرانی که می‌دانند این‌چنین نیست ماندنشان بی‌تعارف بیهوده است.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی پور امام‌جمعه شهر خمین در جلسه طلاب و فضلای خمین در قم که چهارشنبه، بیست و هشتم آذرماه در مسجد امام صادق(ع) پردیسان برگزار شد، اظهار داشت: کسانی هستند همچون سلمان و ابوذر که ظاهر ساده‌ای دارند اما دارای باطنی عمیق هستند.

وی تصریح کرد: نبی مکرم اسلام(ص) می‌فرماید اگر کسی ظاهرش از باطنش زیباتر بود این فرد دشمن است و انسانی که باطنش بهتر از ظاهرش است اولی است.

امام‌جمعه خمین گفت: خدا رحمت کند بهلول را، زمانی که به منبر می‌رفت می‌گفت من نه حجت‌الاسلام هستم و نه آیت‌الله، ان شاءالله بتوانیم در عمرمان باشرافت زندگی کنیم.

وی اضافه کرد: چهار شاخص ایمان، احاطه علمی، عمل و نشر علم برای همه انسان‌ها و به‌ویژه طلاب پراهمیت است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی پور اظهار داشت: من زمانی در قم زندگی می‌کردم و امکانات طلبگی نیز در دست داشتم و از خدای تعالی خواستم تا راه خدمت را برایم بگشاید، شهید صدوقی به من فرمودند که به تبلیغ بروم و ۲۳ سال ماندگار شدم.

وی افزود: عده‌ای باید در قم بمانند و پرچم تدریس را به دست بگیرند ولی دیگرانی که می‌دانند این‌چنین نیست ماندنشان بی‌تعارف بیهوده است.

امام‌جمعه خمین خاطرنشان کرد: در روایت آمده است که بنده خالص نمی‌شود تا این‌که مدح و ذم در نظر او یکسان باشد، بنده خیلی کارها را انجام نداده‌ام اما تبلیغ را این‌گونه توصیف می‌کنم که هر کس که به شهر خود برگشت توشه آخرت خود را جمع کرده است.

وی بیان کرد: بنده در خدمت شما و مردم خمین هستم و کار خود را وظیفه می‌دانمو اگر وظیفه‌ای در این زمینه نداشته باشم قطعاً مسئولیت خود را کنار خواهم گذاشت.

وی عنوان کرد: خمین باید جایگاه خودش را پیدا کند و خمین می‌تواند برای اسلام مفید واقع شود، خمین دشمن زیاد دارد، و این اعتقاد را دارم که باید در خمین کار کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی پور اذعان داشت: امام خمینی(ره) به ما درس خداشناسی داده است، امام با این تفکر رشد کرد، اکثر علما می‌گفتند که انقلاب شدنی نیست و امام با اتکا به خدای تعالی گفت می‌شود و شد.

وی تصریح کرد: خمین باید حوزه‌ای درخور این شهر داشته باشد به‌ این صورت که ۵۰۰ طلبه به تحصیل بپردازند؛ با همکاری طلاب و روحانیون این کار محقق می شود؛ اما با یک جلسه این کار شدنی نیست؛ با انسجام و برنامه‌ریزی به هدف خود می‌رسیم.

امام‌جمعه خمین گفت: در رابطه با تأسیس صندوق حمایت از طلاب برنامه‌ریزی کرده‌ایم و این مسئله در دستور کار قرارگرفته شده است.

وی بیان کرد: در جلسات شورای اداری و نماز جمعه نسبت به ارشاد گفته‌ام که آیا ارشاد فقط وظیفه اجرای کنسرت را دارد؟ آیا وظیفه دیگری بر دوش این اداره نیست؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی پور مطرح کرد: امیدواریم بتوانیم در راه پیشرفت حوزه‌های علمیه و طلاب و فضلای شهر قدمی برداریم.

وی اظهار داشت: ما این آرزو را داریم که ساختمان حوزه در شأن شهر خمین و شأن امام خمینی(ره) احداث کنیم؛ ما در شهر خمین مدافع مظلومان هستیم و به فرماندهان نیروهای انتظامی تذکر داده‌ ام که به افراد ضعیف و خوب جامعه احترام بگذارند.

وی در پایان گفت: انسان با انتقاد به ‌جایی می‌رسد و فکر نکنید که سؤالات شما طلاب و فضلا سانسور می‌شود.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس کاظمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهر خمین ضمن خرسندی از حضور در جمع طلاب و فضلای شهر خمین و بیان تسلیت ایام، گفت: از تمام کسانی که در تشکیل این جلسه زحمت‌ کشیده‌اند تقدیر و تشکر را داشته و داریم.

وی افزود: برادران و روحانیون عزیز این را بدانید که برخی مسئولان شهر با تفکر اشتباه بر سرکار آمده ‌اند و متأسفانه کم‌کاری ما سبب شده تا این‌گونه افراد در کارها حاضر شوند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهر خمین گفت: ما در ایام تبلیغی نیاز به طلاب شهر خمین داریم و از حضور مبلغان خمین استقبال خواهیم کرد و برای این امر قطعاً نماینده‌ ای در این جمع تعیین می‌کنیم و از همه افرادی که پرونده تبلیغی دارند و پرونده ندارند دعوت به تبلیغ در شهر خمین می‌کنیم.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین رحمانی مسئول دفتر آیت‌الله ناصری عنوان کرد: ما در استان یزد یک عالم عامل و مخلص از دست دادیم ولی شما ایشان را به دست آوردید؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی پور، فردی مدیر و مدبر و شجاع از روحانیون شهر یزد به شمار می‌روند.

وی تصریح کرد: خدمات تبلیغی این روحانی جهادی غیرقابل وصف است، وظیفه امام‌ جمعه کار فرهنگی و اجتماعی است و حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی پور از شخصیت‌هایی است که در جامعه ما کم است.

مسئول دفتر آیت‌الله ناصری اظهار داشت: ایشان درعین‌حالی که امام‌جمعه شهرستان بودند نقش بسیار تأثیرگذاری در استان یزد داشتند و با جریان دوم خرداد مبارزه تشکیلاتی داشتند و باید قدر چنین نعمت‌هایی را بدانیم.

وی ادامه داد: این جلسات بسیار کارگشا در شهرستان خمین است؛ امام‌جمعه‌ها به‌تنهایی نمی‌توانند کار کنند بلکه ما نیاز به هم‌فکری داریم، امروز شرایط با سال‌های گذشته متفاوت است و نیاز به طرح و برنامه داریم.

همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبر هاده ای از فضلای شهر خمین بیان داشت: از طلاب این گله را داریم که در هیئت‌های هفتگی طلاب و فضلای شهر خمین جمع نمی‌شوند.

وی تصریح کرد: گردهمایی طلاب شهر سبب می‌شود تا مشکلات شهر مطرح شود و ما باید به فکر این مسئله باشیم که مشکلات شهر باهم‌فکری برچیده خواهد شد.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: این جلسه ان شاءالله شروعی برای هم‌فکری دوستان است، ما به‌عنوان یک طلبه سرباز امام عصر(عج) هستیم و هدف تمامی انبیاء زمینه‌سازی ظهور خاتم‌النبیین(ص) و تکمیل هدف ظهور خاتم اولیا حضرت ولیعصر(عج) تعالی است.

وی اضافه کرد: ما ادامه‌دهندگان راه اولیا و انبیا الهی هستیم و باید در این راه فعالیتی روزافزون داشته باشیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاده ای گفت: ما طلاب وظیفه‌ای سنگین بر دوش داریم، تبلیغ دین الهی و محقق سازی این تکلیف وظیفه اصلی ما است و طبق این وظیفه ما در قبال شهر خود مسئولیت داریم.

وی افزود: اگر برنامه‌ای منسجم داشته باشیم تبلیغ فرهنگی ما در شهر خمین مؤثر خواهد بود و از حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی پور امام‌جمعه خمین تشکر می‌کنیم و می‌خواهیم تحت اشراف این نماینده رهبر معظم انقلاب در شهر خمین بتوانیم بهتر فعالیت داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: ما باید یک اتاق فکری از طلاب و فضلای شهر خمین با حمایت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی پور امام‌جمعه شهر خمین تشکیل دهیم.

در ادامه حجت‌الاسلام سید جواد میر صادقی از روحانیون شهر خمین بیان داشت: طلاب شهر خمین از پایه یکم تا دکتری و در همه زمینه‌ها آماده خدمت گذاری هستند.

وی اضافه کرد: مطالب و مباحث طلاب شهر خمین به‌صورت های شبکه‌های اجتماعی، پیامک و تماس تلفنی اطلاع‌رسانی می‌شود و متأسفانه برخی از افراد بی‌دلیل در این جلسه حاضر نشدند.

حجت‌الاسلام میر صادقی گفت: طلاب شهر خمین مقیم قم ۷۲ نفر هستند که از این میان ۶۰ نفر متأهل هستند و ۶۲ نفر در درس خارج و مابقی در سطح تحصیل می‌کنند.

وی ادامه داد: از حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی پور این درخواست را داریم که مشکل خانه عالم را حل کنند تا طلاب در ایام تبلیغی در خمین حاضر شوند.