تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) در جمع طلاب مشهدی مقیم قم

 

 

شخص مریض به واسطه این مریضی از مباحث دنیوی دورتر شده و پذیرش معنوی او بیشتر خواهد شد؛ به همین دلیل است که معمولا انسان ها در ایام گرفتاری و مریضی بیشتر به یاد خدا می افتند.

 

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین سعیدی، تولیت حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) در جمع تعدادی از طلاب مشهدی مقیم قم که پنجشنبه، ۲۹ آذر در حرم مطهر برگزار شد، اظهار داشت: تبلیغ بالینی که در دستور کار مبلغان مشهدی واقع شده، بسیار مثمرثمر است و سبب می شود که از تألمات روحی مریض کم شود.

وی ابراز داشت: شخص مریض به واسطه این مریضی از مباحث دنیوی دورتر شده و پذیرش معنوی او بیشتر خواهد شد؛ به همین دلیل است که معمولا انسان ها در ایام گرفتاری و مریضی بیشتر به یاد خدا می‌افتند.

تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) خاطرنشان ساخت: امروز بیمارستان های واتیکان زیر نظر کلیسا بوده و از این طریق به فعالیت‌های دینی خود نیز می پردازند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی به تلاش مستمر مسیحیان برای تبلیغ دین خود در جوامع مختلف اشاره کرد و گفت: در دورانی تحریف بسیار مسیحیت، دل‌زدگی و تنفری در میان مردم ایجاد کرد که قشر عاقل جامعه نسبت به این دین رغبتی نداشتند به همین علت دین به حاشیه جامعه کشیده و دین‌زدگی و دین‌ستیزی در جامعه اندیشمندان به نمایش گذاشته شد.

وی ادامه داد: با گذشت زمان برخی تحصیل‌کردگان و روشنفکران کشورهای اسلامی نیز در میان مسیحیان حضور یافتند و شبهات مسیحیت را به خود گرفتند تا اینکه وقتی به کشورهای خود بازگشتند با برداشت‌های غلط، نسخه اسلام‌ستیزی را ارائه کردند.

تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به اینکه برخی از روشنفکران غرب‌گرا در پیدایش انقلاب اسلامی نیز نقش داشتند، تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی نیز به آن‌ها عرصه داده شد تا برای رضای خداوند در نظام اسلامی کار کنند؛ اما حب به آمریکا و انگلیس، از خدمت صادقانه و دین‌محورانه آن‌ها جلوگیری کرد.

وی با تاکید بر اینکه حرکت‌های خشونت‌آمیز دشمن از جمله ترورها موجب انسجام بیشتر مردم می‌شود، گفت: اکنون دشمنان نسبت به این موضوع آگاه شده‌اند به همین علت برای تغییر افکار و عقاید مردم به میدان جنگ نرم آمده‌اند.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه امروز برخی نظرات و سخنان روشنفکری خاصی در جامعه مطرح می کنند، تصریح کرد: من و شما طلبه شدیم تا با افکار خاص مقابله کنیم؛ البته با زبان خشن هم نمی توان ورود کرد؛ چراکه در عرصه ظریفی حضور داشته و باید به صورت نرم وارد شد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی بیان داشت: حرکات خشن، جبهه مقابل را متحدتر خواهد کرد؛ به همین دلیل امروز دشمن با حرکات نرم، سخنان، نظرات، شبهات و سیاست های خود را وارد جامعه کرده تا بتواند به اهداف خود دست پیدا نماید.

وی اظهار داشت: وظیفه طلاب و روحانیون این است که به مردم بفهمانند صلاح ما در دست خداست و باید مطابق با نظرات حضرت حق، به پیش برویم تا سعادتمند شویم.

تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) ابراز داشت: امروز رسالت بزرگ و سنگینی بر دوش ماست؛ مخصوصا شما عزیزانی که از کنار مرقد حضرت امام رضا علیه السلام به شهر مقدس قم آمده اید.

امام جمعه قم خاطرنشان ساخت: وحدت حوزه و دانشگاه را می توانیم با رفتار و برنامه های خود مدیریت کرده و به پیش ببریم.

همچنین حجت الاسلام سید مهدی معلمی، نماینده طلاب و فضلای مشهدی مقیم قم نیز در این جلسه گفت: قریب به سه هزار طلبه مشهدی در قم حضور دارند که مشغول به تحصیل، تدریس و پژوهش می باشند.

وی ابراز داشت: طلاب مشهدی در مباحث تبلیغی در موضوعات گوناگون از جمله تبلیغ بالینی وارد شده و مشغول به فعالیت هستند.

نماینده طلاب و فضلای مشهد خاطرنشان ساخت: شش صندوق قرض الحسنه و چندین صندوق خیریه در میان طلاب مشهدی شکل گرفته است که کارهای مناسبی در آن صورت می پذیرد.