آیت الله ناصری در جمع طلاب یزدی مقیم قم: نتوانستیم واقعیت های انقلاب را به مردم دنیا معرفی کنیم

امروز کوتاهی های بسیاری در زمینه های مختلف صورت پذیرفته است؛ ما نتوانسته ایم واقعیت های انقلاب را به مردم دنیا معرفی کنیم.

 

 

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، آیت الله ناصری، نماینده ولی فقیه در استان یزد در جمع طلاب و فضلای استان یزد که پنج شنبه، بیست و نهم آذرماه در مدرسه علمیه مولی الموحدین قم برگزار شد، اظهار داشت: در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران قرار داریم که حوزه های علمیه باید برگشت و بازنگری نسبت به تمام مسائل از جمله کارهای خود داشته باشیم تا ببینیم چه مقدار موفق بوده ایم.

وی ابراز داشت: باید منویات و سخنان امام راحل را بازنگری کرده تا ببینیم در این مسیر چهل ساله چه کارهایی انجام داده ایم؛ حوزه باید بداند در پیشبرد و حراست از انقلاب چه مقدار موفق عمل کرده است؟

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان ساخت: ما با این بازخوردگیری باید بدانیم که آیا توانسته ایم منویات فرهنگی، نیت های انقلابی و رشدهای علمی و… را داشته باشیم؟ آیا توانسته ایم به نفع اسلام و انقلاب کار کنیم؟

آیت الله ناصری خاطرنشان ساخت: آیا توانسته ایم بنابر منویات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، مخلص بوده و برای رضا قدم برداشته و برای مردم فداکاری کنیم؟ آیا توانسته ایم مردم را بر عقیده های اصلی خود نگاه داریم یا دشمن از ما سبقت گرفته است؟ باید در عملکرد چهل ساله تفکر کنیم.

وی تصریح کرد: باید در تربیت های خانوادگی نیز تفکر داشته باشیم که آیا توانسته ایم مطابق با اهداف امام راحل خانواده خود را تربیت کنیم؟

نماینده ولی فقیه در یزد بیان داشت: اگر توانسته ایم در این زمینه ها خوب کار کنیم، خوش به حال ماست؛ اما اگر نتوانستیم خوب عمل کنیم، باید فکری برای آن کرد.

آیت الله ناصری اظهار داشت: امروز کوتاهی های بسیاری در زمینه های مختلف صورت پذیرفته است؛ ما نتوانسته ایم واقعیت های انقلاب را به مردم دنیا معرفی کنیم.

وی ابراز داشت: دشمن تبلیغات بسیاری برای فروپاشی انقلاب انجام داده و سرمایه گذاری بالایی کرده است؛ اما ما نیز کم کاری هایی داشته و بارها نسبت به مسئولان وزارت خارجه کشور تذکر داده ام.

نماینده ولی فقیه در یزد خاطرنشان ساخت: باید با برنامه ریزی های جدید بتوانیم واقعیت های انقلاب را به دنیا بفهمانیم؛ دستگاه دیپلماسی کشور باید ورود جدی در این مسائل داشته باشد.

آیت الله ناصری تصریح کرد: در زمان شاه کارهای بسیاری برای این انقلاب انجام شد و زندان هایی که در این راه رفتیم، بر این اساس بوده است؛ اما امروز شاهد کم کاری ها در زمینه های مختلف هستیم.

وی بیان داشت: باید کوتاهی ها را جبران کرده و طلاب و فضلا نیز با برنامه ریزی های دقیق در این زمینه وارد شده و آن را به مسئولان نیز برسانند تا حرکتی جدید آغاز شود.

نماینده ولی فقیه در یزد اظهار داشت: نباید بگذاریم امام راحل و حقیقت انقلاب غریب مانده و به فراموشی سپرده شود؛ قطعا این انقلاب با پشتیبانی خداوند متعال و امام زمان(عج) پیروز شد و باید با قدرت به راه خود ادامه دهد.

آیت الله ناصری ابراز داشت: امام خمینی(ره) برای انجام تمام کارهای خود فکر می کرد و ما نیز باید همچون امام خود برای فعالیت های خود تفکر داشته باشیم؛ امروز سطحی نگری در جامعه ما موج می زند که سبب شده ضربه هایی را به ما وارد سازد.

وی خاطرنشان ساخت: اندیشه و تفکر نیاز امروز ماست و با این اندیشه می توانیم به دستاوردهای خوبی برسیم؛ متأسفانه آموزش و پرورش ما اندیشه و فکر به دانش آموزان یاد نمی دهد.

نماینده ولی فقیه در یزد تصریح کرد: بنده همراه امام راحل بودم و ایشان در قصه هجرت به کویت یک هفته فکر کرد تا بتواند تصمیم خود را بگیرد؛ تفکر می تواند درب های بسیاری را به سوی انسان باز کند.

آیت الله ناصری بیان داشت: امام خمینی(ره) در قصه آیت الله منتظری بیش از شش ماه فکر کرد تا بتواند تصمیم بگیرد؛ حاج احمد آقا بیان می کرد که گاهی امام راحل شب ها راه رفته و برای این قضیه فکر می کردند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب امام دارای سه حلقه ایران، عراق و فرانسه بود، اظهار داشت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در حلقه ایران، مردم کشور را روشن کرد و انقلاب را به آنان فهماند؛ همچنین در عراق و نجف نیز خود را به اثبات رساند و همه علما و بزرگان، جایگاه او را شناختند؛ سپس ایران و نجف آماده شد و رسالت سوم امام، شناخت جهان بود و خدای متعال ایشان را به پاریس فرستاد و با مصاحبه های زیاد، انقلاب به تمام دنیا شناسانده شد.

نماینده ولی فقیه در یزد ابراز داشت: امام با اخلاص انقلاب را نگاه داشت و ما نیز باید ادامه دهنده راه ایشان باشیم.

آیت الله ناصری در بخش دیگر از سخنان خود خاطرنشان ساخت: طلاب و فضلا باید به منطقه یزد رفت و آمد داشته و به تبلیغ بپردازند تا بتوانیم به وظیفه خود عمل کنیم.

وی تصریح کرد: حضور شما در استان؛ مخصوصا آموزش و پرورش بسیار لازم بوده و باید با دانش آموزان کار کرد تا بتوانیم تحول ایجاد کنیم.

نماینده ولی فقیه در یزد بیان داشت: امروز دانش آموزان را باید جذب کرد تا بتوان با آنان کار کنیم؛ امروز جذب جوان ما کم است و برنامه ریزی لازم است تا این نقیصه را مرتفع نماییم.

آیت الله ناصری اظهار داشت: حضور طلاب در مدارس امین بسیار اثرگذار است و می تواند مؤثر بوده و تحول ایجاد کند؛ امروز طلبه برای حضور در مدارس آموزش و پرورش کم داریم و نیازمند حضور شما عزیزان هستیم.

وی ابراز داشت: طلاب و فضلا نباید دست از تبلیغ بردارند؛ مشکلات مالی وجود دارد و همه در مضیقه هستند؛ اما باید با تحمل سختی ها دین را به مردم برسانیم.

نماینده ولی فقیه در یزد خاطرنشان ساخت: امروز نباید بگذاریم رهبر معظم انقلاب تنها بماند؛ ایشان تدبیرهای مناسبی دارند و ما باید کاری کنیم که منویات ایشان روی زمین نماند.

آیت الله ناصری تصریح کرد: تدبیر مقام معظم رهبری بود که سوریه و عراق باقی ماند؛ داعش پیشروی های زیادی داشت و اگر نبود این تدبیرها، این دو کشور از دست رفته بود.