حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد: قریب به ۸۰ درصد پیشنهادات مجمع نمایندگان در جامعه مدرسین تصویب شده است

 

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد تصریح کرد: تا به امروز قریب به ۸۰ درصد طرح های ارسالی به جامعه مدرسین مورد تصویب قرار گرفته که یکی از این طرح ها و پیشنهادات، راه اندازی مرکز خدمات حوزه بوده است.

 

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد در جمع طلاب لار، لامرد، مهرگراش و خنج که پنج شنبه، ششم دی ماه در دفتر مجمع طلاب فارس برگزار شد، ضمن تسلیت رحلت حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی، اظهار داشت: ایشان از ابتدا نماینده امام خمینی(ره) بوده و در ادامه نیز زحمات بسیاری در زمان مقام معظم رهبری کشیده اند که فضل، علمیت و مدیریت ایشان بر کسی پوشیده نبوده است.

وی به تشریح فعالیت های مجمع نمایندگان طلاب پرداخت و ابراز داشت: این مجمع به فرمان امام راحل راه اندازی شده و برنامه آن پیگیری امور مربوط به طلاب در موضوعات گوناگون می باشد.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم خاطرنشان ساخت: مجمع نمایندگان در ابتدا، فراز و فرودهای بسیاری داشته؛ اما پس از تدوین اساسنامه، راه خود را پیدا کرده و در سال های اخیر، طرح های گوناگونی در کمیسیون های مختلف مجمع، مورد بررسی قرار گرفته و پس از آن به جامعه مدرسین ارسال می شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد تصریح کرد: تا به امروز قریب به ۸۰ درصد طرح های ارسالی به جامعه مدرسین مورد تصویب قرار گرفته که یکی از این طرح ها و پیشنهادات، راه اندازی مرکز خدمات حوزه بوده است.

وی بیان داشت: این مجمع در وحدت حوزه بسیار مؤثر بوده و در بسیاری از مسائل بدون ذره ای فعالیت رسانه ای، به صورت راهگشا عمل کرده است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم اظهار داشت: پیگیری و صیانت از حوزه انقلابی از دستورات مقام معظم رهبری به مجمع نمایندگان طلاب و فضلا بوده که در این راستا فعالیت های خود را ادامه می دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد ابراز داشت: حوزه مادر و علت مُحدثه انقلاب بوده و باید از فرزند خود که این انقلاب اسلامی است، حفاظت نماید.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران برگرفته از عاشورای امام حسین (علیه السلام) است، خاطرنشان ساخت: امروز جلیقه زردهای فرانسه، الگوی خود را انقلاب اسلامی ایران معرفی کرده و در کشورهای مختلف دیگر نیز شاهد این قضیه هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم تصریح کرد: مکتب امام راحل، مکتب حسینی است؛ اما متأسفانه صداهای مخالف و کوته فکرانه ای از برخی هم لباسی ها ما شنیده می شود؛ البته پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) نیز این مشکلات را داشته و اینگونه افراد آن زمان هم حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد بیان داشت: اسلام و ایده های اسلامی مرز نمی شناسد و امام راحل کاری کرده است که این اسلام به تمام دنیا عرضه شده است.

وی اظهار داشت: انقلاب، ریشه در مکتب امام حسین علیه السلام دارد و خون شهدا پای این انقلاب ریخته شده است؛ این انقلاب قوی است و به باورهای مردم گره خورده است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ابراز داشت: تبلیغ دین، بیداری مردم، آگاهی مردم و… بزرگترین مقام و جایگاه برای ماست و باید در این راه ثابت قدم حضور داشته و تلاش بسیار داشته باشیم.

همچنین در این جلسه حجت الاسلام ابوالحسنی، نماینده طلاب لار، لامرد، مهر، گراش و خنج نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: مجمع نمایندگان طلاب و فضلا، آخرین یادگار امام راحل در سال ۱۳۶۸ از سوی جامعه مدرسین راه اندازی شده و هشت دوره از این مجمع گذشته است.

وی اظهار داشت: از دوره ششم این مجمع، بنده خدمت طلاب و فضلا بوده و تلاش کردیم همیشه در دسترس طلاب بوده تا مشکلی از مشکلات موجود را کم نماییم.

نماینده طلاب لار، لامرد، مهرگراش و خنج ابراز داشت: از امتیازات مهم مجمع نمایندگان این است که نماینده طلاب، با رأی مستقیم آنان انتخاب شده و در آن ۱۴ کمیسیون وجود دارد که نمایندگان مشغول به فعالیت در آن هستند.

حجت الاسلام ابوالحسنی خاطرنشان ساخت: پس از دیدار هیأت رئیسه مجمع نمایندگان با مقام معظم رهبری، نگاه ها به این مجمع تغییر کرده و روز به روز با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد شاهد پیشرفت های خوبی هستیم.

وی تصریح کرد: نقطه وصل و اتحاد شهرستان های لار، لامرد، مهر، گراش و خنج، مجمع نمایندگان است و می توانیم با همکاری و همیاری یکدیگر به دستاوردهای خوبی برسیم.

در ادامه حجت الاسلام آزاد، دیگر نماینده طلاب نیز به ایراد سخن پرداخت و بیان داشت: پیگیر مشکلات طلاب از جمله معضلات معیشتی طلاب هستیم تا بتوانیم باری از روی دوش طلاب برداریم.

نماینده طلاب لار، لامرد، مهر، گراش و خنج ابراز داشت: نمایندگان طلاب در کمیسیون های مختلف مجمع نمایندگان حضور داشته و نیازمند دریافت نظرات و پیشنهادات طلاب و فضلا هستیم تا بتوانیم در کمیسیون ها مطرح کرده و ان شاءالله به تصویب برسانیم.