حجت الاسلام والمسلمین رحمانی در جمع طلاب قائن و زیرکوه: به دنبال راه اندازی تشکل جامعه روحانیت قائن هستیم

 

 

راه اندازی تشکل جامعه روحانیت قائن آرزوی بیش از ۳۰ ساله بنده بود و تلاش هایی نیز برای آن انجام شد؛ اما تاکنون به دلائل گوناگون انجام نشده است؛ البته مجددا پیگیر آن بوده و نیازمند مطالبه گری از سوی طلاب و فضلای مقیم قم نیز می باشد.

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین رحمانی در جلسه طلاب و فضلای قائن و زیرکوه که جمعه، هفتم دی ماه در مؤسسه اولوالالباب قم برگزار شد، ضمن تسلیت درگذشت حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی، اظهار داشت: ایشان از شخصیت های بزرگ جمهوری اسلامی ایران بود که خدمات فراوانی داشته است.

وی ابراز داشت: مناصبی که در جوامع بشری وجود دارد، امانت های الهی است که انسان های ضعیف نمی توانند به درستی آن را انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین رحمانی تصریح کرد: راه اندازی تشکل جامعه روحانیت قائن آرزوی بیش از ۳۰ ساله بنده بود و تلاش هایی نیز برای آن انجام شد؛ اما تاکنون به دلائل گوناگون انجام نشده است؛ البته مجددا پیگیر آن بوده و نیازمند مطالبه گری از سوی طلاب و فضلای مقیم قم نیز می باشد.

وی بیان داشت: برای مصلای شهر قائن مشکلاتی وجود داشته و ما نیز پیگیر حل این مشکل بوده ایم و نشستی نیز با ساداتی که ادعای مالکیت زمین مصلا را دارند، داشته و فعلا اجازه برگزاری نماز را تا زمان روشن شدن قضیه گرفته ایم. البته پس از پیگیری ها و رجوع به اسناد این زمین، مشخص شد که زمین سادات سیروسی به مجموعه سالن مصلی و صحن متصل به آن نرسیده و داخل در آن نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین رحمانی ابراز داشت: سرکشی از روستاها یکی از برنامه های ماست که در بسیاری از روستاهای بزرگ حضور پیدا کرده و در خدمت امامان جماعت آنان بوده ام. دیدار با بسیاری از روحانیون مستقر از دیگر برنامه ها بوده و امید داریم خدمت تمام روحانیون عزیز برسیم.

امام جمعه قائن تصریح کرد: گروه تأثیرگذار در شهرستان قائن، روحانیون مقیم قم می باشند که از نظر کیفی و کمی اثر بالایی داشته و نیازمند حضور شما عزیزان در منطقه هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین رحمانی بیان داشت: در سال گذشته از ۵۴ جمعه، در ۵۲ نماز جمعه حضور داشته و خطبه خوانده ام.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین علی قربانی، نماینده طلاب قائن و زیرکوه نیز در این جلسه ضمن تسلیت رحلت مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی، گفت: ایشان فقیهی نوآور و عالمی مسئولیت پذیر بوده و برخی از آرزوهای رهبر معظم انقلاب را برآورده کردند. مجله فقه اهل بیت علیهم السلام ایشان قریب به دو دهه است که راه اندازی شده و محل تضارب آراء بوده و موجب پویایی فقه شیعه می باشد. مرجعیت ایشان قطعی و مسلم بود اما ایثار و ازخودگذشتگی ایشان سبب شد که به مدت ده سال ریاست قوه قضائیه را بر عهده گرفته و از مقام مرجعیت خود بگذرند.

حجت الاسلام والمسلمین قربانی با اشاره به اینکه ایشان از خود به خاطر نظام گذشت، خاطرنشان ساخت: ایشان عالمی هوشمند بوده و هیچ موقع خود را خرج جناح و جناح بازی نکرد؛ همچنین همین خصوصیات ایشان سبب شد به عنوان رئیس حل اختلاف قوای سه گانه منصوب شوند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود تصریح کرد: خروج امام جمعه قبلی و ورود امام جمعه جدید به شهر قائن بسیار کریمانه و اخلاق مدارانه بوده و جای دارد از این دو عزیز صمیمانه تشکر نماییم.

نماینده طلاب قائن و زیرکوه بیان داشت: امروز نیازمند انسجام روحانیت در منطقه قائن بوده تا بتوانیم از ظرفیت های موجود بهره کامل را ببریم.

حجت الاسلام والمسلمین قربانی اظهار داشت: سرکشی از روستاها و روحانیون مستقر یکی از مطالبات روحانیت منطقه از امام جمعه شهرستان است که البته در حال انجام بوده و امید داریم به صورت قوی تر انجام گردد.

وی ابراز داشت: نیازمند همکاری و همیاری طلاب و فضلا برای فعال سازی بیشتر صندوق قرض الحسنه قائن و زیرکوه می باشیم.