مردم از اختلاس و ناکارآمدی مدیران ناراحت هستند

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: امروز مردم از وجود اختلاس ها، سوء استفاده ها، رقابت ها و درگیری های سیاسی ناراحت هستند و اینها موضوعات مهمی است که در شأن مدیران نظام توحیدی نیست.
آیت الله عبدالنبی نمازی صبح امروز در دیدار محمد مهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، تربیت کادر مدیریت کشور را هدف اصلی دانشگاه و متصدی تربیت رهبران معنوی جامعه را هدف اصلی نظام آموزشی در حوزه های علمیه کشور دانست و گفت: تربیت کادر مدیریت کشور در دانشگاه دارای بعد مادی است و نظام آموزشی در حوزه های علمیه دارای بعد معنوی است.

وی افزود: امروز که خداوند نعمت حکومت توحیدی و الهی را به ملت ایران هدیه کرده است حوزه های علمیه و فرهیختگان دانشگاهی در معرض آزمون الهی قرار دارند تا مشخص شود در مسیر تحقق اهداف و آرمان های امام راحل حرکت می کنند یا برخلاف آن حرکت می کنند.

نماینده ولی فقیه در کاشان با تأکید بر اینکه کارهای بزرگ به دست مردان بزرگ انجام می شود اظهار داشت: برای اداره صحیح حکومت نیاز به مردانی بزرگ است و هرکسی در هر شرایطی توان انجام کارهای بزرگ را ندارد.

به گفته وی، کار بزرگ شبیه به معجزه این است که انسان در اوج قدرت باشد اما خود را در اوج ضعف و تواضع ببیند و یا اینکه در عین برخورداری از ثروت و مکنت و مقام و نام و نان و شهرت ساده زیست باشد.

آیت الله نمازی با اشاره به اینکه امیرمومنان(ع) طی مدت چهار سال اندی که امام مسلمین و در اوج قدرت و امکانات بیت المال قرار داشتند اما ساده ترین زندگی را داشت، گفت: زندگی امام خمینی(ره) در جماران نیز سبب تعجب و شگفتی مقامات کشورهای خارجی شده بود.

به گفته وی، این از برکت مکتب علوی است که با وجود قرار داشتن در اوج سیاست و اقتدار می توان در اوج ساده زیستی قرار داشت و اداره چنین حکومتی با این شاخص ها از عهده هرکسی ساخته نیست و نیاز به مردان بزرگی دارد.

آیت الله نمازی گفت: بزرگی مردان کشور در خارج شدن از تعلقات دنیایی است تا به دنبال نان، سمت، صندلی و منصب نباشند و برای به دست آوردن آن با یکدیگر مسابقه و رقابت نداشته باشند و با کراهت و براساس تکلیف پست ها را بپذیرند.

به گفته وی، امروز جای مردان بزرگی همچون شهید رجایی و دیگران با وجود اینکه اندک هستند و در حاشیه هستند اما جای آنها در نظام جمهوری اسلامی ایران خالی است.

نماینده ولی فقیه در کاشان افزود: امروز مردم از وجود اختلاس ها و سوء استفاده ها و رقابت های سیاسی و درگیری های سیاسی ناراحت هستند و اینها موضوعات مهمی هستند که در شأن مدیران نظام توحیدی نیست.

آیت الله نمازی یکی از دغدغه های خود را مسأله تحول در نظام آموزشی حوزه و دانشگاه دانست و خلأ یک دانشگاه استراتژیک برای تربیت کادرهای نظام را یادآور شد و گفت: اگر بخواهیم همچنان مدیریت در نظام توحیدی ایران اهل زهد و تقوا و پارسایی و پاکی باشد برخورداری از یک دانشگاه استراتژیک برای تربیت کادرهای نظام ضروری است چرا که مناصب نظام را به هرکسی و با هر مدرک دانشگاهی نمی توان واگذار کرد.

به گفته وی دنیا اقیانوس متلاطمی است که خیلی ها در آن غرق شدند و به این سادگی نیست که هرکسی به دلیل داشتن مدرک بتواند از عهده مدیریت در نظام توحیدی که دارای شرایط سختی است برآید.

نماینده ولی فقیه در کاشان به سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس یک دانشگاه استراتژیک برای تربیت کادرهای حاکمیت نظام اعم از نمایندگان ولی فقیه در نهادها، نمایندگان رهبری در مراکز استانها، ائمه جمعه، فقهای شورای نگهبان و کادرهای اجرایی از جمله رییس جمهور، وزرا، هیات دولت و استانداران و فرمانداران را پیشنهاد داد.

آیت الله نمازی همچنین پیشنهاد کرد تا رهنمودهای امام خمینی(ره) که درکتابخانه ها غریبانه بایگانی شده و همچنین تدابیر رهبر معظم انقلاب در سخنرانی ها و دیدارهای مردمی را استخراج و قوه مقننه آن را تبدیل به قانون کند.