کارشناس مسائل سیاسی در جمع طلاب اردکان: امدادهای الهی در انقلاب بسیار به ما کمک کرده است

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمسین غفاری فر در جلسه طلاب و فضلای اردکانی مقیم قم که پنج شنبه، سیزدهم دی ماه در ساختمان ۳۱۳ مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: امدادهای الهی در انقلاب بسیار به ما کمک کرده است و دست خدای متعال در پیروزی آن مشاهده شده است.

وی ابراز داشت: بسیاری از انسان ها قرآن را می خوانند؛ اما باور به قرآن ندارند؛ ما باید به کلام الله اعتقاد داشته و بدانیم که خدا با ماست و از ما حمایت خواهد کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان ساخت: غرور یکی از مشکلاتی است که گاهی به سراغ ما آمده و ما را از حقائق دور خواهد کرد؛ باید سر به زیر بوده و مطابق با علم خود عمل داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه خدای متعال با هیچ شخصی دعوا ندارد، گفت: به لحاظ مبانی اندیشه ای بعد از انبیاء و اولیاء، موحدتر از شیطان پیدا نخواهیم کرد؛ اما در ولایت تشریعی مشکل داشته و بی ادبانه ترین تعابیر را نسبت به خدای متعال دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: در فتنه ۸۸ هیچ جاهلی فریب نخورد؛ همه عارف به حقانیت انقلاب و رهبر آن بودند؛ اما نتوانستند نفس خود را کنترل نمایند.

وی خاطرنشان ساخت: متأسفانه برخی از افراد تحلیل درست نداشته و حتی بر روی انتصابات اخیر رهبر معظم انقلاب نیز اعتراض دارند؛ سوال اینجاست که آیا مقام معظم رهبری تازه رهبر شده است؟ ایشان نمی داند که چه کسی را رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام کند؟

وی بیان داشت: ما باید مطالبه گر بوده و سوالات خود را حتی از مقام معظم رهبری بپرسیم؛ مگر ایشان بیان نکردند که سوالات خود را بپرسید؟ ما باید اشکالات موجود در کشور را مطرح کرده و بیان کنیم.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: مهمترین عامل حفظ نظام انقلاب اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر است و روحانیت باید در این عرصه ورود جدی داشته باشند.

گفتنی است در این جلسه طلاب و فضلا سوالات خود را مطرح و پاسخ آن را دریافت کردند.