در جمع طلاب و فضلای سنقری مطرح شد؛ عملکرد نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کیا در جمع طلاب و فضلای سنقری مقیم قم به ارائه گزارشی از عملکرد خود پرداخت.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین حسینی کیا، نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی که پنج شنبه، سیزدهم دی ماه در نمازخانه دفتر تبلیغات برگزار شد، اظهار داشت: در حوزه پزشکی ورود خوبی در سنقر داشته و فعالیت های مناسبی در حوزه بهداشت انجام شده است.

وی ابراز داشت: ۵۴ روستای سنقر دارای سهمیه طرح هادی بوده که تا به امروز قریب به ۶۰ روستا را دارای طرح هادی کرده و به دنبال افزایش تعداد روستاها هستیم.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: ۴۵۰ میلیون تومان سهمیه مجتمع فرهنگی از سفر مقام معظم رهبری داشتیم که این مبلغ را به شش و نیم میلیارد تومان تبدیل کرده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کیا تصریح کرد: مجوز ساخت سه خانه عالم و دو مسجد و ۵۰ خانه رایگان برای ۵۰ فقیر را از ستاد فرمان امام گرفته ایم تا بتوانیم فعالیت های مناسبی داشته باشیم.

وی بیان داشت: بیش از ۲۰۰ میلیون تومان اضافه بر بودجه آموزش و پرورش دریافت داشته ایم تا کارهای خوبی در مدارس شهرستان انجام شود.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حوزه آب در برخی از روستاها مشکل داشته؛ اما بحمدالله از بحران عبور کرده و به جایی رسیده ایم که شبکه های مجتمع های آبی را تعریف نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کیا ابراز داشت: مجوز فاضلاب سنقر با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان دریافت شده که ۱۵ میلیارد تومان آن از دفتر مقام معظم رهبری و ۱۵ میلیارد تومان نیز از دولت تزریق خواهد شد.

وی خاطرنشان ساخت: در دو سال گذشته در اصلاح شهر فاضلاب به اندازه شهر سنقر کار نکرده است؛ در سال ۹۶ یک میلیارد و امسال تا به امروز سه میلیارد تومان کار کرده ایم.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حوزه کشاورزی نیز ورود کرده و ۲۴۰۰ هکتار تحت پوشش سد آب در منطقه رفته است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کیا بیان داشت: در حوزه ورزشی نیز کارهای بسیار مناسبی صورت گرفته و تجهیزات جدیدی برای سالن های ورزشی دریافت شده است؛ همچنین تشک های ورزشی برای سالن ها گرفته ایم.

وی اظهار داشت: ورود به موضوع کمیته امداد و تحت پوشش قراردادن برخی از نیازمندان نیز از دیگر فعالیت ها بوده که در یکی از سفرهای رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، ۱۴ میلیارد تومان بودجه برای اشتغال افراد تحت پوشش دریافت شده است.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: حمایت از روحانیونی که در آموزش و پرورش حضور دارند، از دیگر برنامه ها بوده تا فعالیت های فرهنگی در سطح شهرستان سنقر تعطیل نشود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کیا خاطرنشان ساخت: ما بیش از هر زمان دیگر به وحدت و همدلی نیازمندیم؛ بنده تا زمانی که در مجلس حضور داشته باشم، نمی گذارم فتنه گران در سطح شهر مسئولیتی داشته باشند؛ ما تمام کانون های فتنه را متلاشی کرده ایم؛ هجمه هایی که بر علیه ما صورت می گیرد، به همین دلیل است.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت وزارت بهداشت به کجا رسیده است، تصریح کرد: استعفای وزیر بهداشت پذیرفته شده و طرح تحول سلامت نیز طرح شکست خورده ای بوده که منابع بسیاری از کشور را از بین برده است.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: راه اندازی مشکل پتروشیمی از برنامه های ما در سطح منطقه است تا بخشی از مشکل اشتغال جوانان را حل نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کیا اظهار داشت: بیکاری در سنقر بالاست؛ اما کارهایی برای دریافت وام برای تقاضادهندگان انجام داده ایم تا بتوانیم این مشکل حل شود؛ ولی واقعیت این است که با این وام های کم، مشکل بیکاری حل نخواهد شد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی در پایان به برخی از سؤالات طلاب و فضلا پاسخ داد.