امام جمعه طبس در جمع طلاب این شهر: نیازمند حضور فضلای طبسی در سطح شهرستان هستیم

 

امروز نیازمند حضور طلاب و فضلای مقیم قم در منطقه هستیم تا بتوانیم از ظرفیت شما در سطح شهرستان استفاده نماییم.

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین محمدی، امام جمعه طبس در جلسه طلاب و فضلای طبسی مقیم قم که صبح جمعه، ۱۴ دی در پردیسان برگزار شد، اظهار داشت: وظیفه سنگین و سختی بر دوش ماست؛ چراکه امام صادق علیه السلام فرمودند علمای شیعه ما مرزبان هستند.

وی ابراز داشت: مرزهای فیزیکی و جغرافیایی ما بحمدالله امن است؛ اما امروز جنگ ما، جنگ فرهنگی است و مقام معظم رهبری نیز این جنگ را با عنوان هایی همچون شیبخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی و تهاجم فرهنگی بیان نموده اند.

امام جمعه طبس خاطرنشان ساخت: امروز احساس امنیت فرهنگی بسیار کم شده و حتی از فرزند خود ترس داریم که او با موبایلی که در دست دارد، به چه چیز می نگرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی تصریح کرد: امروز تهاجم همه جانبه بوده و از زمین و هوا بر سر ما می بارد؛ امروز هزاران پایگاه اینترنتی و فضای مجازی ثانیه به ثانیه اعتقادات ما را مورد هجوم قرار می دهند.

وی بیان داشت: حوزه های علمیه بعد از غیبت کبرای امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف عهده دار مقابله با تهاجم فرهنگی بوده و بحمدالله رهبری داریم که حتی به گفته دشمنان، نقطه خاکستری نیز در کارنامه ایشان وجود ندارد؛ پس باید پشت سر رهبر انقلاب به تبلیغ دین پرداخته و در این زمینه قدم برداریم.

امام جمعه طبس اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود فرموده اند که منبر و محراب هنوز در تربیت جامعه بی بدیل است و باید به امر تبلیغ دین با تمام قوت بپردازیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی ابراز داشت: امام زمان(عج) و پس از ایشان مراجع و بزرگان، نگهبان دین هستند؛ اما مشکلاتی نیز در جامعه وجود دارد که بخشی از آن بر عهده مسئولین بوده و باید در آن ورود نمایند.

وی خاطرنشان ساخت: به دنبال انسجام حوزه علمیه طبس بوده تا بتوانیم حوزه ای خوب و مناسب با شأن و جایگاه طبس به عنوان دارالمؤمنین داشته باشیم.

امام جمعه طبس تصریح کرد: امروز نیازمند حضور طلاب و فضلای مقیم قم در منطقه هستیم تا بتوانیم از ظرفیت شما در سطح شهرستان استفاده نماییم.

همچنین حجت الاسلام آخوندی نیز در این جلسه اظهار داشت: الحمدلله رفتار امام جمعه طبس بسیار مطلوب بوده و رفتار اجتماعی خوبی داشته و در میان مردم حضور بسیار مناسبی دارند.

وی ابراز داشت: انسجام هیئات مذهبی در طبس بسیار خوب بوده و اتفاق مبارکی در این زمینه افتاده است و از خود امام جمعه محترم نیز استقبال مناسبی صورت پذیرفته است.

حجت الاسلام آخوندی خاطرنشان ساخت: احیاء تراث طبس از وظایفی است که بر عهده ما بوده تا بتوانیم بزرگان شهر خود را گرامی بداریم.