بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در خصوص اجرایی نمودن رهنمودهای مقام معظم رهبری

 

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، که به حق مورد تأکید مقام عظمای ولایت می‌باشند، به عنوان منتخبین بدنه حوزه و طلاب عزیز شهرستان‌ها و به دلیل ارتباط وثیق خود با شجره مبارکه جامعه محترم مدرسین که بارها در این سفر مورد تکریم و تأکید معظم له واقع شدند، هر آنچه در توان دارند برای اجرایی نمودن رهنمودهای آن رهبر فرزانه به کار گیرند و به عنوان بازویی توانمند برای شورای عالی و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه از هیچ کوششی در این راه نورانی دریغ ننمایند.

بسم الله الرحمن الرحیم

 

دهه مبارکی که در آن متنعم بودیم شاید یکبار، آن هم در طی ده‌ها سال از عمر هر کدام از ما، به سختی تکرار شود. حضور پرخیر و برکت و سراسر معنویت و شور و شعور پدیده دوران، محبوب قلوب یاران، مقتدای اهل ایمان و ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای«مدظله العالی» نعمت عظمایی بود که امیدواریم خداوند توفیق بهره برداری از گوهرهای افشانده شده در آن را عنایت فرماید. باید در درجه اول به ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف به خاطر داشتن چنین سپهسالاری و در درجه بعد برای چنان افسرانی وسربازانی در حوزه‌های پربرکت علمیه به ویژه حوزه علمیه قم تبریک گفت.

قم با مردم ولایتمدار خویش باز هم درخشید و با بصیرت بخشی خود چشم دوستان را روشن کرد و پس از آن که دشمن چشم طمع خویش را با خامی به آن دوخته بود با درخشش خود خیره نمود. حضرات مراجع دامت برکاتهم، علماء اعلام و طلاب و مردم بصیر و شهید پرور قم همه در بزم حضورش حاضر شدند و از اشعه گرمابخش وجودش نور گرفتند و شورشی در دل‌های شیدایی یافتند که «حاش لله ما هذا بشرا ان هذا الا ملک کریم».

کلمات گهربار رهبر معظم به گونه‌ای منسجم، فراگیر و عمیق بود که شایسته است با آب طلا نوشته شود و در دستور کار رشد و تحول و تکامل حوزه‌ها، نه تنها برای نسل حاضر بلکه چندین نسل در افق‌های پیش رو، قرار گیرد.

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم که از ماه‌ها قبل از این سفر پرخیر و برکت، خود را برای مباحث زیبا و این بیانات شیوا و راهگشا آماده می‌ساختند هم اکنون وظیفه خود می‌دانند که ضمن تکریم و ادای احترام به مقام شامخ مراجع معظم تقلید (دامت برکاتهم)، که به حق مورد تأکید مقام عظمای ولایت می‌باشند، به عنوان منتخبین بدنه حوزه و طلاب عزیز شهرستان‌ها و به دلیل ارتباط وثیق خود با شجره مبارکه جامعه محترم مدرسین که بارها در این سفر مورد تکریم و تأکید معظم له واقع شدند، هر آنچه در توان دارند برای اجرایی نمودن رهنمودهای آن رهبر فرزانه به کار گیرند و به عنوان بازویی توانمند برای شورای عالی و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه از هیچ کوششی در این راه نورانی دریغ ننمایند. به همین منظور مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم اقدام به تشکیل ستادی نموده تا به سهم خویش در این زمینه ایفای نقش نماید.

در پایان از همه صاحب نظران و دست اندرکاران حوزه‌های علمیه و طلاب عزیز دعوت به همکاری می‌نماییم و بار دیگر پیشانی شکر به درگاه احدیت می‌سائیم و از خدای منان طلب توفیق می‌نماییم و برای رهبر فرزانه انقلاب عمری به بلندای شب یلدای غیبت تا رسیدن به صبح ظهور ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف مسألت داریم.

 

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

۱۳۸۹/۸/۸