بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۱-۹۰ حوزه‌های علمیه

 

بدون تردید حوزه‌های علمیه شاخه‌های پربار شجره طیبه‌ای هستند که اصلها ثابت و فرعها فی السماء تأتی اکلها کل حین باذن ربها و از این شجره لاشرقیه و لاغربیه است که اسلام ناب محمدی «صلی الله علیه و آله» به سراسر جهان معرفی گردیده و کلمه نورانی توحید و توحید کلمه انتشار می‌یابد.

بسم الله الرحمن الرحیم

 

آغاز پرافتخار سال تحصیلی حوزه‌های علمیه و نشاط مضاعف علمی بر همه حوزویان خاصه مراجع عظام تقلید، علماء و اساتید مکرم، طلاب و فضلای معزز مبارک باد. این آغاز مبارک با بهار انقلاب اسلامی در کشورهای مسلمان مقارن گشته است، بهاری که به زمستان استبداد و نوکری بیگانگان پایان بخشید و راه درخشان و پرافتخار انقلاب اسلامی را که توسط امام راحل پایه گذاری گردید در پیش روی امت اسلام و مستضعفان جهان قرار داده است.

بدون تردید حوزه‌های علمیه شاخه‌های پربار شجره طیبه‌ای هستند که اصلها ثابت و فرعها فی السماء تأتی اکلها کل حین باذن ربها و از این شجره لاشرقیه و لاغربیه است که اسلام ناب محمدی«صلی الله علیه و آله» به سراسر جهان معرفی گردیده و کلمه نورانی توحید و توحید کلمه انتشار می‌یابد.

اساتید، طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در سنگر تهذیب و تحصیل علوم دینی می‌کوشند تا با نهضت نرم افزاری و تولید علم، ضمن به چالش کشیدن علوم انسانی غربی، انسان‌ها را از پرستش بت‌های درونی و بیرونی بازداشته، به خالق یگانه متوجه نمایند. قطعاً تجلی این آگاهی بخشی در تکمیل مستمر نظام مردم سالاری دینی مبتنی بر نظریه متعالی ولایت مطلقه فقیه از راه بحث‌های عمیق فقهی و برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی فقه و معارف الهی امکان‌پذیر می‌باشد.

امید است با هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری و رهنمودهای مراجع عظام تقلید«دامت برکاتهم» شاهد رشد و تعالی روز افزون حوزه‌های علمیه، نظام اسلامی و امت مسلمان بوده، زمینه ساز حکومت عدل جهانی حضرت ولی عصر«عجل الله تعالی فرجه الشریف» باشیم. انشاء الله.

 

والسلام علیکم و رحمت الله

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

۱۳۹۰/۶/۲۱