بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکوم نمودن قطع برنامه های برون مرزی صدا و سیما از سوی استکبار جهانی

 

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به نمایندگی از طلاب و فضلای سراسر کشور ضمن محکوم نمودن این اقدام خصمانه و در عین حال منفعلانه استکبار از مسؤولین و به ویژه دست اندرکاران صدا و سیما می‌خواهد تا ضمن پیگیری حقوق رسانه‌ای و بین المللی جمهوری اسلامی ایران، در برنامه‌های دراز مدت خویش به شکل جدی خودکفایی در فناوری پخش را در دستور کار قرار دهند.

بسم الله الرحمن الرحیم

 

فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه (زمر – ۱۷)
پس بندگانم را بشارت ده آنان که سخن را می‌شنوند و بهترین آن را پی می‌گیرند.

امام خامنه ای: «اگر ما بتوانیم یک کار رسانه‌ای درست انجام دهیم می‌توانیم این صحنه‌ی باطل را تا حدودی به صحنه‌ی حق تبدیل کنیم».

 

اقدام غیر قانونی و خصمانه قطع برنامه‌های برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران حاکی از بی‌منطقی و دوگانگی در ادعا و عملکرد استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و اروپا و لابی صهیونیستی است. از یک سو در شبکه‌های ماهواره‌ای آنها رسماً تروریست‌های سازمان منافقین به آموزش روش‌های بمب گذاری می‌پردازند و به نام آزادی بیان مقدسات الهی به سخره گرفته می‌شوند و فیلم توهین آمیز نسبت به پیامبر اعظم اسلام صلی الله علیه و آله ساخته می‌شود و از سوی دیگر هر نوع برنامه که عملکرد مستقل از دیدگاه‌های استکباری آنها داشته باشد با محدودیت پخش و دستگیری دست اندرکاران آن رو به رو می‌شود.

اگر استکبار جهانی به اسناد بین المللی تحت عنوان حقوق بشر و آزادی بیان پایبند بودند – اسنادی نظیر ماده ۱۹ اعلامیه حقوق بشر، ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، کنوانسیون‌های اروپایی و آمریکایی حقوق بشر، قطع نامه مجمع عمومی سازمان ملل در سال ۱۹۶۸ و اعلامیه یونسکو در سال ۱۹۷۲ – حق نداشتند برنامه‌های برون مرزی صدا و سیما را قطع کنند. در همان حال تلاش برای ممانعت از رسانه‌های مستقل سند گویایی از تأثیرگذاری مثبت این برنامه‌ها در فضای ابهام‌آلود، یک جانبه و تحریف آمیز رسانه‌های استکباری و نشانه اقبال مردم جهان و حاکی از وحشت زدگی استکبار و اذناب اروپایی آنان از بیداری اسلامی و رویکرد عدالت طلبانه مردم جهان است.

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به نمایندگی از طلاب و فضلای سراسر کشور ضمن محکوم نمودن این اقدام خصمانه و در عین حال منفعلانه استکبار از مسؤولین و به ویژه دست اندرکاران صدا و سیما می‌خواهد تا ضمن پیگیری حقوق رسانه‌ای و بین المللی جمهوری اسلامی ایران، در برنامه‌های دراز مدت خویش به شکل جدی خودکفایی در فناوری پخش را در دستور کار قرار دهند. بدون شک تلاش استکبار برای انحصار خبری نتیجه عکس خواهد داد و این حیله نیز مانند دیگر اقدامات مایه‌ی سرافکندگی دشمنان اسلام و اعتلای کلمه حق و سربلندی انقلاب اسلامی ایران خواهد گردید.

 

والسلام علینا و علی عبادالله الصالحین

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

۱۳۹۱/۷/۲۷