بزرگترین مشکل جمهوری اسلامی آن است که مسئولین آن صادق نیستند

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی، عصر روز ۱۹ مهرماه در گردهمایی طلاب و فضلای دامغانی مقیم حوزه علمیه قم که در سالن اجتماعات مجمع طلاب دامغان در قم برگزار شد با بیان اینکه در شرایطی قرار داریم که دشمن بر روی حوزه سرمایه گذاری کرده است، گفت: این سخن درستی است که بعضی مطرح کردند و معتقدند دشمن ب  ا تمام امکانات به میان آمده و به دنبال این است که حوزه را به مسیر انحراف بکشاند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان افزود: این خطری است که زنگ آن جلوتر به صدا در آمده، باید خیلی مواظب بود تا گرفتار برنامه و اهداف دشمن نشویم.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه زمانی شهر دامغان دو طلبه و امروز ۳۰۰ طلبه دارد، اظهار داشت: طلاب و فضلای دامغان از گذشته خوش نام، درس خوان، دارای اراده و همت بالا برای درس خواندن و اهل مجاهدت بودند؛ باید این اوصاف را حفظ کرد و تداوم داد.

امام جمعه سمنان با بیان اینکه خدای متعال نعمت های زیادی به انسان داده که از جمله آن امنیت، سلامت، سربازی حضرت ولی (عج)، پوشیدن لباس روحانیت و ولایت است، افزود: باید قدردان نعمت ولایت و لباس روحانیت بود.

وی افزود: نباید فراموش کرد صرف داشتن نعمت کافی نیست، علاوه بر قدردانستن و شکرگذاری، لازم است برای تداوم آن اخلاص، تلاش و مجاهدت کرد.

امام جمعه سمنان ابراز داشت: اگر کار برای خدا باشد، عمل هر چند کم پذیرفته خواهد شد؛ این روایت از معصوم(ع) است و همه شما شاگردان مکتب فقه جعفری هستید؛ این مکتب امانت و صداقت در رفتار در برخورد با مردم و اهل خانه می خواهد.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه بزرگترین مشکل در جمهوری اسلامی این است که مسئولین آن صادق و راستگو نیستند، گفت: امام صادق(ع) صداقت می خواهد؛ اما آیا واقعا این روایت امام(ع) را توانسته ایم عمل کنیم و صادق باشیم؟ آیا واقعا مسئولین ما با مردم صادق و راستگو هستند؟

نماینده ولی فقیه در سمنان اظهار داشت: امام علی(ع) در روایتی دیگر فرمودند: «هر انسانی سه مسئولیت دارد؛ خود، خدا و مردم».

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: مسئولیت نسبت به خود و خدا همان تقواست و کار تقوا آدم سازی است که جلوی هرزه و بیراه رفتن انسان را می گیرد.

امام جمعه سمنان عنوان کرد: مسئولیت به مردم همان خدمت گذاری نسبت به مردم است؛ حوزه باید خدمت گذار مردم باشد؛ امروز جامعه و منطقه سمنان به فضلا و روحانی عالم نیاز دارد، این همان احساس مسئولیت نسبت به مردم است.

همچنین حجت الاسلام خراسانی نژاد نیز در این نشست با بیان اینکه امروز علمدار بی دینی، اسرائیل و استکبار جهانی و علمدار دین داری در دنیا، جمهوری اسلامی است، گفت: این مسئله مهمی است و لازم است نسبت به این امر بصیرت لازم و کافی داشته باشیم.

نماینده طلاب و فضلای دامغان با بیان اینکه برای هر فعالیت تشکیلاتی لازم است و هر تشکیلاتی برای فعالیت نیازمند ساختار و کمیته هایی است، افزود: یکی از این کمیته ها، راه اندازی تشکل در موضوعات سیاسی، فرهنگی، تبلیغی و … در مجمع طلاب و نمایندگان این شهر بوده است.

حجت الاسلام خراسانی نژاد راه اندازی تشکل پژوهش را فعالیت دیگر این مجمع عنوان کرد و گفت: طلاب و فضلای دامغانی در موضوعات بسیار زیادی که متناسب به نیاز روز و جامعه است، پژوهش کردند؛ ولی چون اطلاعات و آماری از این عملکرد وجود ندارد، باعث شده برکات این پژوهش ها نامعلوم باشد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی توانسته نور امید در دل های عشاق و آزادی خواهان در دنیا روشن کند، گفت: از برکات انقلاب این است که باعث بیداری و وحدت مستضعفان مردم مسلمان دنیا در مقابل جبهه استکبار شده است.

نماینده طلاب و فضلای دامغان در پایان استفاده از عمر را بالاترین سرمایه برشمرد و گفت: اگر بتوانیم از این سرمایه به نفع درست استفاده کنیم، قطعا اهل سعادت خواهیم بود.