فرماندار شهردار دزفول در جمع طلاب و فضلای دزفول مقیم قم

 

ما دائما نیازمند به نظارت از ناحیه روحانیت محترم هستیم؛ به ویژه مدیران اجرایی که دائما در معرض مسائل اجرایی و تصمیم گیری ها بوده و باید بیشتر از هر شخص دیگری نیازمند به مراقبت می باشند.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، آقای دکتر حیدری، فرماندار شهردار دزفول در نشست سوم طلاب و فضلای دزفولی مقیم قم که جمعه، ۲۱ دی ماه در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: در جلسه معارفه ای که در دزفول داشتم، بیان کردم که «تعامل» و «تعادل»، دو عنصر اصلی راهبرد بنده است و در این راستا مشورت های گوناگونی داشته ام.

وی ابراز داشت: مسئله تعامل، مبحثی مهم است؛ به ویژه در حوزه مسائل ساختاری و اداری کشور، همکاری و هماهنگی در پرتو تعاملات مبتنی بر شرح وظایف و رعایت قوانین و مقررات ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

فرماندار شهردار دزفول خاطرنشان ساخت: اگر مدیری توانایی برقراری هماهنگی و تعامل با مجموعه های داخل شهرستان را نداشته باشد، قطعا عوامل ناکارآمدی او بیش از هر زمانی به سراغ ناپایداری مدیریتی او خواهد آمد.

دکتر حیدری با بیان این مطلب که همه ارکان شهرستان باید حول محور تعامل، همکاری و انسجام برای توسعه شهری گام بردارند، تصریح کرد: نقطه مرکزی این تعامل در سطح شهری، نماینده عالی دولت و در مسائل فرهنگی و دینی، امام جمعه شهرستان و روحانیت آن هستند؛ لذا اتصال اصلی میان نماینده عالی دولت و امام جمعه و سایر امامان جمعه بسیار مهم می باشد.

وی بیان داشت: امروز برخلاف سایر شهرستان ها، مباحثی در دزفول وجود دارد که از دست شهرستان و استان خارج بوده و باید در سطح ملی انجام شود که نیازمند تعامل و همکاری است.

فرماندار شهردار دزفول با بیان این مطلب که تعادل دیگر راهبردی است که در شهرستان به دنبال آن هستیم، اظهار داشت: مسیر حرکتی ما باید مبتنی بر یک تعادل باشد و تعادل از عدالت نشأت گرفته و نیز عدالت جزو لاینفک مبانی اعتقادی و دینی ما بوده و جز ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران است.

دکتر حیدری ابراز داشت: رعایت تعادل و اعتدال به تنظیم نوک عدالت در شهرستان دزفول و برخورداری تمام اقشار گوناگون مردم از مواهب ارزشی و نعمت های خدادادی و خدمات دولت کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه خروج از تعادل موجب بی نظمی و هرج و مرج خواهد شد، خاطرنشان ساخت: هرگاه از نظم دور شدیم و بی نظمی حاصل شود، هرج و مرج واقع می گردد؛ نظم سکان اداره یک جامعه است و به وسیله آن می توان به اهداف دست پیدا کرد.

فرماندار شهردار دزفول تصریح کرد: در این موضوع تردیدی وجود ندارد که عنصر اصلی مولد فرهنگ در جامعه و کشور، روحانیت معظم است؛ ارزش ها و هنجارها به وسیله روحانیت محترم در جامعه تزریق شده و تبدیل به آداب، رفتار و هنجار خواهد شد و اینجاست که نقطه اتصال مردم با روحانیت شکل می گیرد.

دکتر حیدری بیان داشت: صیانت از ارکان حکومت و پیشگیری از انحرافات حاکمیت نیازمند نهادی روشن ضمیر، بصیر، آگاه و شجاع به نام نهاد روحانیت است که بحمدالله از ابتدای انقلاب اسلامی این نهاد تحت زعامت مقام عظمای ولایت بوده و هست و ان شاءالله این مسیر تداوم پیدا خواهد کرد.

وی اظهار داشت: ما دائما نیازمند به نظارت از ناحیه روحانیت محترم هستیم؛ به ویژه مدیران اجرایی که دائما در معرض مسائل اجرایی و تصمیم گیری ها بوده و باید بیشتر از هر شخص دیگری نیازمند به مراقبت می باشند.

فرماندار شهردار دزفول ابراز داشت: مختصات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ایجاب می کند که بنده با نهاد روحانیت تعامل بیشتری داشته تا بتوانیم به دستاوردهای خوبی برسیم.

دکتر حیدری با اشاره به اینکه دزفول شهرستانی دارای تمدن کهن است، خاطرنشان ساخت: مواریث فرهنگی، دینی و اعتقادی دزفول برای آیندگان این کشور و شهرستان مثال زدنی است؛ حوزه های علمیه شهرستان دزفول در مقایسه با برخی شهرستان ها بیشتر بوده و عالمان بزرگی را تقدیم کشور کرده است.

وی تصریح کرد: امروز شهرستان دزفول مرکز ثقل استان خوزستان بوده و با شناخت مختصات جغرافیایی، فرهنگی، سیاسی و … این شهر می توان برای آن برنامه ریزی کرد.

فرماندار شهردار دزفول بیان داشت: این شهرستان یکی از مراکز استراتژیک کشور است؛ موقعیت راهبردی دزفول می تواند تأمین کننده امنیت غرب کشور باشد؛ نقطه ثقل رینگ دفاعی جمهوری اسلامی ایران از جنوب تا غرب کشور، شهرستان دزفول می باشد.

دکتر حیدری با بیان این مطلب که بافت فرهنگی و اجتماعی شهرستان دزفول نیازمند مطالعه و ترمیم است، اظهار داشت: باید قبول کنیم که عوارض جنگ تحمیلی بر جای مانده است؛ باید به میزان موشک هایی که صدام به دزفول زده است، کار فرهنگی انجام شود؛ امروز نفوذ فرهنگی دشمن در دزفول بیش از گذشته است و باید کار کرد.

وی ابراز داشت: امروز جریان یمانی در دزفول نفوذ کرده که زنگ خطری برای شهرستان می باشد؛ ما امروز نیازمند کمک روحانیت معظم هستیم؛ دشمن در حال رخنه در دارالمؤمنین بوده و رسالت و وظیفه حوزه و روحانیت، ورود در این مسائل می باشد.

فرماندار شهردار دزفول خاطرنشان ساخت: مقدمات کار برای حضور طلاب و فضلای دزفولی در شهرستان فراهم است و از شما عزیزان درخواست داریم که به منطقه برگشته و با جریان فکری و اندیشه ای مسموم مبارزه کنید.

دکتر حیدری با اشاره به اینکه امروز از فقر فرهنگی در مناطق عشایری، روستایی و حاشیه شهر برخوردار هستیم، تصریح کرد: ما در مقابل تمام ۵۰۰ هزار نفری که در شهرستان دزفول حضور دارند، وظیفه داشته و فقط نباید به فکر مردمان داخل شهر بود؛ باید برای حاشیه شهرستان نیز برنامه داشت و آگاهی بخش نسبت به همه باشیم.

وی بیان داشت: خوشبختانه هماهنگی خوبی با امام جمعه محترم شهرستان، حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی داریم تا بتوانیم گام های خوبی برداریم.

دکتر حیدری در پایان به سوالات طلاب و فضلای دزفول پاسخ داد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین رضایی، نماینده طلاب و فضلای دزفول نیز در این جلسه با اشاره به اینکه فرماندار جایگاه ویژه ای در یک شهر داشته و رأس هرم مدیریتی شهر می باشد، اظهار داشت: دزفول شهری است با پتانسیل های مختلف در عرصه های متعدد علمی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و… است.

وی ابراز داشت: این شهر دارالمؤمنین بوده و به دیانت و دین پروری معروف است؛ همچنین بزرگان بسیاری در این شهر حضور داشته و دارند.  نقاط قابل توجه این شهر، کشوری است و زمینه های گوناگون آن استانی است که باید این مسائل دیده شده و بر اساس آن برنامه ریزی شود.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی با اشاره به اینکه تعامل و مواجهه مثبت گرا میان مسئولان ضروری است، تصریح کرد: در شهرستان شاهد مسائل متعددی هستیم که می طلبد مسئولان آن با یکدیگر تعامل و همکاری بیشتری داشته تا بتوانیم رشد و پیشرفت خوبی در مباحث گوناگون داشته باشیم.

وی بیان داشت: انتظاری که از فرماندار محترم دزفول می رود، این است که زمینه برای حضور طلاب و فضلای دزفولی مقیم قم بیشتر فراهم شود تا بتوان از ظرفیت این عزیزان در زمینه های تبلیغی و … استفاده کرد.