دادستان گلپایگان در جمع طلاب و فضلای گلپایگانی مقیم قم

 

دادستان گلپایگان حجه الاسلام و المسلیمن مرادخانی اظهار داشت: امروز مشاهده می کنیم که بیش از هر زمان دیگری استکبار جهانی بر روی مسئله ایران کار می کند؛ چرا که تنها مانع آنان انقلاب اسلامی ایران است که با رهبری امام راحل و با هدایت حضرت امام خامنه ای تداوم پیدا کرده و متوجه شده اند که معیار این انقلاب در راهبردهای خود در داخل و خارج قرآن کریم می باشد. شهادت طلبی، انتظار فرج و ولایت فقیه سه اصلی است که دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال وارد نمودن ضربه به آن هستند تا بتوانند به اهداف خود دست پیدا نمایند.

 

جلسه طلاب و فضلای گلپایگان سه شنبه شب در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ در مدرسه آیه العظمی گلپایگانی با حضور طلاب و فضلای آن شهرستان و حضور نماینده محترم حجه الاسلام و المسلمین نکونام و مهمان جلسه دادستان محترم گلپایگان حجه الاسلام و المسلیمن مرادخانی بر گزار گردید.

در این جلسه دادستان گلپایگان در جمع طلاب و فضلای گلپایگانی مقیم قم، ضمن تشکر از حاضرین در جلسه و نماینده محترم که زمینه حضور وی را فراهم نموده افزوند: تقابل کفر و ایمان، تقابل حق و باطل، تقابل نور و ظلمت، تقابلی همیشگی بوده و الی الابد تا زمانی که منجی عالم بشریت ظهور کنند، این تقابل ها وجود خواهد داشت، از زمان خلقت حضرت آدم چنین تقابلی وجود داشته است؛ در زمان پیامبران نیز بوده و در زمان نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله نیز وجود داشته است و امروز هم پررنگ تر و شدیدتر است.

ایشان خاطرنشان ساخت: امروز با وجود کشورهای استکباری بیش از هر زمان دیگری با چنین تقابلی مواجه می باشیم؛ نباید در بینش خود دچار انحراف شویم که چنین تقابل هایی وجود داشته و می توانیم در کنار دیگران با صلح و صفا زندگی کنیم؛ اگر ما هم بخواهیم، آنان نمی خواهند.

وی تصریح کرد: امروز متأسفانه فرهنگ قرآن، آموزه های قرآن و… را فراموش کرده و از آن فاصله گرفته ایم؛ اگر از آیات در روابط خارجی و اداره امور استفاده نماییم، بسیاری از مباحث حل خواهد شد. مشکل امروز ما دوری از میاحث قرآنی است، مطابق آیات قرآن کریم، یهود و نصاری از ما راضی نخواهند شد؛ مگر آنکه تابع و تسلیم محض آنان شویم؛ برای رستگاری و سربلندی باید امید به هدایت خدا داشت، نه امید به کمک خارجی ها.

امروز مشاهده می کنیم که بیش از هر زمان دیگری استکبار جهانی بر روی مسئله ایران کار می کند؛ چرا که تنها مانع آنان انقلاب اسلامی ایران است که با رهبری امام راحل و با هدایت حضرت امام خامنه ای تداوم پیدا کرده و متوجه شده اند که معیار این انقلاب در راهبردهای خود در داخل و خارج قرآن کریم می باشد. شهادت طلبی، انتظار فرج و ولایت فقیه سه اصلی است که دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال وارد نمودن ضربه به آن هستند تا بتوانند به اهداف خود دست پیدا نمایند.

ایشان افزودند: امروز ایجاد فاصله میان مردم و روحانیت و همچنین ایجاد بدبینی یکی از برنامه های دشمنان است تا به این وسیله بتوانند برنامه های خود را به سرانجام برسانند؛ ارتباط روحانیت با جامعه و مردم می تواند توطئه های آنان را خنثی نماید. استقامت در مقابل توطئه های دشمنان از منویاتی است که رهبر معظم انقلاب بر آن سفارش داشته و بر آن تأکید دارند؛ استقامت فقط به معنای حرکت دفاعی نیست؛ بلکه گاهی به معنای حرکت، جهاد، تلاش و… است و باید در این میدان حاضر شده و تلاش نماید.

حجت الاسلام والمسلمین امیرخانی در بخش دیگر از سخنان خود بیان داشت: بحمدالله افتخار می کنم که در شهرستان گلپایگان مشغول به فعالیت هستم؛ چرا که شهر بزرگانی همچون آیات عظام صافی گلپایگانی و… است.

بحمدالله شهرستان گلپایگان از شهرستان های امنی است که مشکلات کمتری در آن وجود دارد؛ البته جرائمی وجود دارد؛ ولی مانند برخی شهرها، جرائم خاصی وجود ندارد. ما در مقابله با مشکلات و معضلات کمترین کوتاهی نکرده و شبانه روز مشغول به خدمت هستیم تا بتوانیم از اشکالات موجود کم نماییم.

وی بیان داشتند: در ارتباط با سخن نماینده محترم در مورد کنسرت ها، برگزاری کنسرت در شهرهای گوناگون استان انجام شده است؛ اما در شهرستان اجازه برگزاری این برنامه را نداده و نیازمند حمایت شما عزیزان هستیم. ما نیاز به حمایت از روشنگری روحانیت محترم داریم؛ طلاب و فضلا باید در آموزش و پرورش حضور پیدا کرده و دانش آموزان را روشن نمایند.

وی در مورد اطاله دادرسی ها گفتند: امروز حجم ورودی پرونده ها به دادگاه ها بالاست و به همین دلیل شاهد اطاله رسیدگی به پرونده ها هستیم؛ مشکلات موجود زائیده کار قوه قضائیه نیست؛ بلکه برخی مشکلات و ناهنجاری ها سبب شده که شاهد پرونده های زیاد باشیم.

ایشان در پاسخ به یکی از سؤالات اظهار داشت: در شهرستان گلپایگان احتکاری نداشتیم؛ اما استکبار به دنبال آن هست که کارآیی انقلاب و نظام را زیر سؤال برده و با ایجاد مشکلات به دنبال رسیدن به اغراض خود می باشند. امروز قاچاق دام های مولد از برنامه های دشمنان است تا بتوانند کاستی ها را در کشور به وجود بیاورند؛ ما در این راستا چندین محموله را متوقف کرده و جلسات فوق العاده ای در این زمینه برگزار نموده ایم.

دادستان گلپایگان با اشاره به برنامه های دادستانی برای مقابله با بدحجابی و … خاطرنشان ساخت: برخورد فیزیکی با این مباحث جواب نمی دهد؛ بلکه نیازمند حضور طلاب و روحانیون در سطح شهرستان هستیم تا بتوانیم با ورود به مباحث فرهنگی از مشکلات موجود کم نماییم.

 

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین نکونام، نماینده محترم طلاب و فضلای گلپایگان ضمن بیان خیر مقدم اظهار داشت: تلاش های زیادی برای برگزاری جلسات به طور مستمر انجام دادیم که از جمله دعوت از دادستان کل کشور حجه الاسلام و المسلمین منتظری در آذرماه بود ولی چون زمان جلسه با نشست اساتید سطوح عالی حوزه در مدرسه آیه العظمی گلپایگانی همزمان شد، موفق به برگزاری آن نشدیم و ایشان برای آینده قول دادند انشاء الله برگزار گردد، همچنین با تعدادی از مسئولین دیگر شهرستان در ارتباطیم تا از وجودشان در جلسات استفاده کنیم.

 وی ابراز داشت: رسیدگی به برخی از مشکلات طلاب و فضلا از برنامه هایی است که پی گیر آن بوده و امیدواریم بتوانیم مشکلی از مشکلات را مرتفع نماییم.

نماینده طلاب و فضلای محترم گلپایگان در بخش دیگر از سخنان خود خاطرنشان ساخت: امنیت از نعمت های گمنامی است که بدلی ندارد و ما متوجه ارزش آن کمتر هستیم «نعمتان مکفورتان الامن و العافیه» و امنیت در همه ابعاد اجتماعی، سیاسی، فرهنگی ، اقتصادی ، قضایی و… از نیازهای اصلی افراد و جامعه است و توسعه آن نیز وظیفه همهمردم، حکومت و دولت هاست.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام تصریح کرد: از احادیث و ادعیه مربوط به حضرت حجت(عج) استفاده می شود در حکومت جهانی آن حضرت سنت های غلط و غم اندوه از بین می رود، اضطراب ها ریشه کن می شود، در صنعت انقلاب رخ خواهد داد، شهرها و روستاها آباد شده، علوم به کمال خود می رسد، حدود الهی اجرا شد و قرآن و سنت جایگاه اصلی خود را پیدا کرده و خلاصه امنیت در سطح جامعه گسترش پیدا خواهد کرد و ایشان مثال هایی را ذکر کردند.

وی بیان داشتند: از دیدگاه قرآن امنیت یکی از اهداف حاکمیت خداوند متعال در روی زمین و خلافت صالحان است؛ و تامین امنیت از اهداف جهاد در راه خدا شناخته شده و احساس امنیت از ویژگی های مؤمنان است و در قرآن کریم به این موارد اشاره دارد. مثل آیه ۳۳ مائده «انما جزاء الذین یحاربون الله و رسوله و یسعون فی الارض فسادا….» و…

نماینده طلاب و فضلای گلپایگان اظهار داشت: نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و علی ابن ابیطالب علیه السلام در روایتی فرمودند: وطنی که امنیت و شادی در آن نیست، خیری در آن وجود ندارد «لاخیر فی الوطن الا مع الامن و السرور»

حجت الاسلام والمسلمین نکونام ابراز داشت: ایجاد امنیت در جامعه از وظایف دادستان هاست که در جرائم با جنبه عمومی نیاز به شاکی خصوصی ندارد و از طریق دادستان قابل پی گیری است همچون روابط نامشروع و بدحجابی و….

وی خاطرنشان ساخت: سرقت، بدحجابی، برگزاری برخی کنسرت ها و اطاله دادرسی ها و… از جمله معضلات شهرستان است که نیازمند ورود قاطعانه دادستان محترم بوده تا شاهد اینگونه مباحث در شهرستان گلپایگان کمتر باشیم.