امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان فارس، در جمع طلاب و فضلای شیرازی مقیم قم

 

آیت الله دژکام امام جمعه شیراز در جمع طلاب و فضلای شیرازی مقیم قم اظهار داشت: طلاب و روحانیون باید محبت اهل بیت علیهم السلام را در دل مردم کاشته و در این زمینه تلاش نمایند.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، آیت الله دژکام در جلسه طلاب و فضلای شیرازی مقیم قم که پنج شنبه، بیست و هفتم دی ماه در مسجد اهل بیت علیهم السلام قم برگزار شد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سفر خود به استان فارس، حرم حضرت شاهچراغ را حرم سوم اهل بیت علیهم السلام نامیدند و از فردای آن روز مشاهده کردیم که حساب دیگری بر روی شیراز باز شد.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه عبادت دارای انواع و اقسامی است، ابراز داشت: امام باقر علیه السلام فرمودند اگر در مجلسی نشستید و کسی سخن می گفت و شما می شنیدید، شنونده عبادت کرده است و اگر گوینده از خدا می گوید، عبادت خداست و اگر از خدا نمی گوید، عبادت خود اوست که کفر است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس خاطرنشان ساخت: طلاب و فضلا باید در سخنرانی های خود از خدا سخن بگویند؛ ما مسئولیم که از خدا صحبت کنیم و اگر نگوییم، نعوذبالله انگار از خود سخن می گوییم و این خطرناک است.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: امروز در فضای مجازی عبادت غیر خدا انجام می شود؛ چون معمولا سخنان درباره غیر خداست؛ امروز شاهد جوک هایی درباره شخصیت ها در فضای مجازی هستیم و این سخنانی غیرخدایی است و ما مسئولیم.

آیت الله دژکام بیان داشت: باید این دقت را داشته باشیم که شنیدن هر سخن، روا نبوده و بیان هر سخنی هم روا نخواهد بود؛ ما معمولا در معرض گوینده بودن قرار داریم و خطرناک است که سخن غیرخدایی بزنیم.

وی با اشاره به اینکه نیکی به پدر و مادر از دیگر عبادت هاست، اظهار داشت: پدر و مادر بر دو نوع است؛ یک پدر و مادر صلبی و بطنی داریم و یک پدر و مادر، معنوی است که نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله، حضرت امیر علیه السلام و اهل بیت (ع) پدر معنوی ما هستند و ما نسبت به آنان باید احترام ویژه داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ابراز داشت: اگر خوبی به این افراد نداشته باشیم، خوبی های دیگر ما نزد خدای متعال گم شده و خراب خواهد شد.

امام جمعه شیراز خاطرنشان ساخت: اگر نسبت به پدر و مادر معنوی بدی کنیم، ترازوی عمل ما صاف نخواهد شد؛ محبت نسبت به نبی مکرم اسلام، امیرالمؤمنین و اهل بیت علیهم السلام بر سایر اعمال جایگاه بالاتری دارد و باید حواسمان نسبت به این جهت باشد.

آیت الله دژکام تصریح کرد: طلاب و روحانیون باید محبت اهل بیت علیهم السلام را در دل مردم کاشته و در این زمینه تلاش نمایند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در پایان بیان داشت: در قرآن کریم آمده است که اگر کسی پیامبر(ص) را بیازارد، خدا را آزرده است که نشان از عظمت رسول گرامی اسلام می باشد؛ از طرف دیگر نبی اکرم(ص) فرمود: «فاطمه پاره تن من است، اگر کسی او را بیازارد، مرا آزرده است».

همچنین حجت الاسلام والمسلمین ولدان، نماینده طلاب و فضلای شیراز، مرودشت و سپیدان نیز در این جلسه اظهار داشت: حضور پرخیر و برکت آیت الله دژکام، نماینده ولی فقیه استان فارس را خیرمقدم عرض کرده و حضور ایشان در افتتاحیه هیأت أمین الولایه طلاب و فضلای شیراز، مرودشت و سپیدان را به فال نیک می گیریم.

وی ابراز داشت: ان شاءالله این هیأت با همکاری و تعامل طلاب و فضلا، سرمنشأ برکات و خیرات در شهر مقدس قم و سطح استان خواهد شد.

نماینده طلاب و فضلای شیراز، مرودشت و سپیدان خاطرنشان ساخت: همچنین از زحمات و خدمات خالصانه حجت الاسلام والمسلمین محسنی که نماینده پیشین طلاب و فضلای شیراز بودند، کمال تقدیر و تشکر را داریم.

گفتنی است در این جلسه از زحمات نماینده پیشین طلاب و فضلای شیراز، مرودشت و سپیدان با اهداء هدیه ای تقدیر و قدردانی شد.