نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی در جمع طلاب کنگاور، صحنه و هرسین

 

حسن سلیمانی، نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی در جلسه طلاب و فضلای این شهرستان اظهار داشت: امروز هیچ قشر و طبقه ای نداریم که به اندازه روحانیت به پای نظام سوخته و مظلوم باشد؛ روحانیت مظلوم است و هجمه های نادرست بسیاری بر علیه آن وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حسن سلیمانی، نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی در جلسه طلاب و فضلای این شهرستان که جمعه، بیست و هشتم دی ماه در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: ما اصل ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب را قبول داشته و روحانیت را پیشتاز این انقلاب می دانیم که متأسفانه هجمه های بسیاری بر علیه این قشر فرهنگی انجام می شود.

وی به فضای مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و ابراز داشت: تمام قدرت های سیاسی به دنبال آن هستند که در مجلس شورای اسلامی نصف به اضافه یک از نمایندگان را همراه با خود کرده تا بتوانند اهداف و برنامه های خود را به تصویب برسانند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: معمولا در قدرت های سیاسی عقل، فهم، دانش و آگاهی به کار نیامده و فقط عدد تعیین کننده است تا بتوانند اعضا را با خود همراه نمایند؛ هر گروهی که بتواند اکثریت نسبی مجلس را به دست بیاورد، می تواند برنامه های خود را به مرحله اجرا برساند.

سلیمانی تصریح کرد: قدرت سیاسی در قالب قدرت حقوقی اعمال قدرت می کند و بدون آن نمی توان کاری انجام داد؛ امروز سوریه مانده است؛ چون مرکزیت قدرت سیاسی به همراه قدرت حقوقی آن مانده و امر و نهی می کند.

وی بیان داشت: امروز متأسفانه کار به جایی رسیده که طرفداری از حق، مقبولیت خود را از دست داده و در طرف مقابل مشاهده می شود که طرفداری از ناحق طرفدار پیدا کرده است؛ به عنوان مثال شاهد هستیم که کمک به حوزه را رانت می دانند؛ اما کمک به دانشگاه رانت نبوده و هجمه ای بر علیه آن نیست.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وظیفه دولت است که در کنار رسیدگی به دانشجویان، طلاب و فضلا را نیز مورد حمایت قرار دهد؛ چراکه هر دو طیف مشغول تحصیل بوده و تفاوتی با هم ندارند.

سلیمانی ابراز داشت: یکی از واقعیات امروز این است که دفاع از اعتقادات در کشور کم رنگ شده و مشاهده می کنیم که حتی در جامعه مردم برای اعتقادات خود حرکتی انجام نداده و سخنی به زبان نمی آورند.

وی خاطرنشان ساخت: امروز فضای مجازی فقط با چشمان ما کار دارد؛ کاری با عقل، شعور و علم ما نداشته و متأسفانه فقط بر اساس دیده ها قضاوت کرده و از پشت پرده اصلی موضوعات بی خبریم.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز هیچ قشر و طبقه ای نداریم که به اندازه روحانیت به پای نظام سوخته و مظلوم باشد؛ روحانیت مظلوم است و هجمه های نادرست بسیاری بر علیه آن وجود دارد.

سلیمانی بیان داشت: تنها جایی که سهمیه استخدامی برای روحانیون به عنوان قانون وضع شده، قوه قضائیه است که بر اساس قانون سالانه می توانند ۸۰۰ نفر جذب داشته و ۴۰۰ نفر آنان باید از حوزه علمیه جذب شوند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود به برخی سوالات پاسخ داد.

همچنین حجت الاسلام شمس، نماینده طلاب کنگاور، صحنه و هرسین نیز در این جلسه گفت: ۳۴۴ نفر از طلاب کنگاور، صحنه و هرسین در شهر مقدس قم مشغول به تحصیل، تدریس و تحقیق می باشند.

وی اظهار داشت: امروز مشکلات معیشتی گریبانگیر طلاب و فضلا نیز شده و این عزیزان با معضلات بسیاری مواجه هستند.

نماینده طلاب کنگاور، صحنه و هرسین ابراز داشت: ایجاد صندوق قرض الحسنه با همکاری صندوق دفتر تبلیغات اسلامی از جمله فعالیت هایی است که انجام شده تا بتوانیم کمک های مالی در مواقع ضروری برای طلاب داشته باشیم.

حجت الاسلام شمس خاطرنشان ساخت: به دلیل گستردگی و پراکندگی شهرستان های استان، می طلبد که فعالیت های فرهنگی زیادی در منطقه انجام شده و متأسفانه ضعیف عمل کرده ایم.

وی تصریح کرد: امروز هجمه های بسیاری بر علیه روحانیت بوده و هر خطایی به نام طلاب و فضلا ثبت می شود؛ از طرف دیگر هم می بینیم کمترین خدمات برای طلاب بوده؛ اما شاهد انتقادات زیادی هستیم که بیشترین بودجه ها صرف حوزه می شود که سخنی نادرست است.

نماینده طلاب کنگاور، صحنه و هرسین بیان داشت: یکی از سوالات طلاب و فضلا از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، موضوع FATF بوده که چرا در مجلس به تصویب رسیده  است؛ مگر ما تجربه برجام را نداشتیم؟ چرا از آن درس عبرت نگرفته و مجددا به دنبال اسناد دیگری همچون FATF هستند.

حجت الاسلام شمس اظهار داشت: رهبر انقلاب فرمودند که کنوانسیون های خارجی را قبول نداشته و ما باید در داخل کشور اسنادی را تنظیم نماییم؛ ما حمایت خود را از منویات رهبر انقلاب اعلام کرده و از نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی خواهانیم که اسناد خارجی را از دستور کار خود خارج نمایند.

وی ابراز داشت: امروز شاهد مجلسی هستیم که امروز برای استیضاح فلان وزیر امضا جمع شده و فردا تمام امضاها پس گرفته می شود؛ پشت پرده این موضوعات چه چیزهایی است؟