حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی در جمع طلاب و فضلای مرند و جلفا

معاون پارلمانی رئیس جمهور اسبق با تأکید بر این که به قدرت رسیدن ترامپ و دیوانه نمایی رئیس جمهور آمریکا  آخرین نقشه امریکا برای عقب رانی کشورهای مستقل از حقوق خود است، گفت: امریکا با بی خردی خردمندانه ضمن پیگیری استراتژی ها و نقشه های خود به دنبال کوتاه آمدن کشورها در مقابل خواسته های خود است.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی در جلسه طلاب و فضلای مرند و جلفا که جمعه، بیست و هشتم دی ماه در ساختمان طلاب آذربایجان شرقی برگزار شد، ضمن تأکید بر اهمیت طرح تاسیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: در این طرح ضمن بهره گیری از تجربیات نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها باید این مهم ناظر به شرایط و اقتضائات دانش آموزش مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان این که اهمیت آموزش و پرورش کمتر از دانشگاه نیست، اذعان داشت: اگر در عرصه آموزش و پرورش موفق عمل کنیم، در دانشگاه به دستاوردهای ارزشمند و مهمترین دست خواهیم یافت.

حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی توجه به تعلیمات دینی و طرح های تربیتی و پرورش را از هدفگیری های نهاد نمایندگی ولی فقیه در آموزش و پرورش دانست و خاطرنشان کرد: نقش مربی گری طلاب و روحانیون در مدارس، ضمن ایفای نقش معلمی در اراتقاء سطح تربیتی طلاب تاثیرات بسزایی خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فتنه آینده و زمینه سازی دشمنان برای فتنه آفرینی در سال ۹۸ اشاره نمود و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنان خود، ضمن هشدار به مسئولان برای هوشیاری در مقابل فتنه انگیزی دشمنان، خواستار آمادگی همگان برای رویارویی با فتنه انگیزی دشمنان باشند.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که فتنه و جنگ نرم قابل تکرار است و هزینه آن به مراتب کمتر از هزینه های نظامی و جنگ سخت است، یادآور شد: جورج سورس در سخنان خود اعتراف می کند که ایالات متحده امریکا پس از کسب تجربه در جنگ عراق و افغانسان رویکرد خود را به سمت ایجاد انقلاب های رنگین و فتنه انگیزی در کشور های مستقل تغییر داده است.

حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی برخورداری از نگاه محدود و موضعی را یکی از زمینه های آسیب آفرین در فتنه انگیزی ها دانست و اذعان داشت: استکبار جهانی به سرکردگی امریکا برای نیم قرن نخست قرن ۲۱ به دنبال پیاده سازی راهبردهایی برای تثبیت قدرت بلامنازع خود است که در صورت شکست در این طرح ها، با أفول قدرت و ضعف در تاثیرگزاری جهانی روبرو خواهد شد.

سخنران این نشست با اشاره به این که جنگ های منطقه خاورمیانه و تحریم ایران از مهمترین راهبردهای امریکاست خاطرنشان کرد: آمریکا برای مهار ایران در منطقه خاورمیانه پایگاه های نظامی مختلف را تاسیس نمود که بعد از شکست طرح داعش مفتزحانه عقب نشینی کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اسبق با اشاره به مرحله مرحله بودن طرح های امریکا، حذف رویکرد هسته ای ایران، کاهش قدرت منطقه ای و تضعیف بنیه های اقتصادی را از مهمترین راهبردهای ایالات متحده در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: بعد از شکل گیری دولت یازدهم، دولت بر قبضه کردن فرایند هسته ای ایران تاکید نموده، مباحث انرژی هسته ای را در اختیار وزارت خارجه قرار داد که اکنون با تأثیرات این درخواست روبرو هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی با تأکید بر این که به قدرت رسیدن ترامپ و دیوانه نمایی رئیس جمهور آمریکا  آخرین نقشه امریکا برای عقب رانی کشورهای مستقل از حقوق خود است، تصریح کرد: امریکا با بی خردی خردمندانه ضمن پیگیری استراتژی ها و نقشه های خود به دنبال کوتاه آمدن کشورها در مقابل خواسته های خود است.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با بیان این که وزارت خارجه دولت های یازدهم و دوازدهم شدیدا به دنبال مذاکره با ایالات متحده است، تصریح کرد: دولت دوازدهم با ضرورت سازی های هوشمندانه کشور را به سمتی سوق داد تا رهبر فرزانه انقلاب را مجبور به اتخاذ تصمیماتی کند.

وی انسجام ملی و قدرت منطقه ای ایران را از مهمترین عناصر قدرت آفرین کشور ایران دانست و ابراز داشت: الگوگیری لبنان از انقلاب اسلامی و ایستادگی مقتدرانه در مقابل رژیم تا بن دندان مسلح صهیونیستی از دستاوردهای مهم بین المللی جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران را از دیگر عناصر تاثیرگذاری ایران اسلامی در عرصه های بین المللی دانست و ابراز داشت: تضعیف انسجام ملی مهمترین خاستگاه فتنه آفرینان است که به دنبال تضعیف جایگاه ولایت فقیه، مردم و جوهره انقلابی گری کشور به عنوان اصول انسجام ملی هستند.

وی با اشاره به این که ایجاد نارضایتی عمومی در راستای استقرار زمینه های فتنه آفرین پیگیری می شود، خاطرنشان کرد: علیرغم استقبال کشورهای شرقی برای ایجاد ارتباط با ایران اسلامی، نگاه دولت همچنان به سمت غرب تمایل دارد که مشکلاتی را برای تحکیم ارتباطات سرزمینی با کشورهای شرقی را ایجاد نموده است.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی ایجاد فتنه انگیزی های پی در پی درکشور را در راستای تغییر ماهیت انقلاب اسلامی دانست و گفت: قدرت انقلاب اسلامی و بیداری ملت ایران مهمترین مانع برای قبضه انقلاب توسط نااهلان است.

وی با اشاره به این که فتنه نرم مقدمه ای برای فتنه انگیزی سخت و پیگیری آتش افروزی های درونی است، اظهار داشت: فشارهای اقتصادی حاکم بر کشور زمینه سازی برای فتنه است تا ضمن افزایش گسل های قومی و مذهبی با همکاری اعتلاف های منطقه ای علیه ایران، مانع قدرت آفرینی کشور ایران باشند.

حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی دروغ پردازی در رابطه با دوران طاغوت و تطهیر وجهه پهلوی را از دیگر راهبردهای فتنه انگیزان دانست و اظهار داشت: برای عبور از مشکلات اقتصادی باید راهکارهای هوشمندانه ای را ارائه نموده، بر روی دستاوردهای انقلاب اسلامی تمرکز نموده، راهبردهای هدفمندی را برای مقابله با شکل گیری فتنه داشته باشیم.

وی به نامه نگاری احمدی نژاد با سردار سلیمانی اشاره نمود و با بیان این که احمدی نژاد اگر دلسوز برای انقلاب باشد نباید چهره های انقلابی به ویژه سردار سلیمانی را نابود کند، خاطرنشان کرد: کسی که منهای ولایت فقیه بخواهد عدالت را پیگیری و عملیاتی کند، با انحراف روبرو خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی با بیان این که بودجه یارانه کشور حدود ۴۰ هزار میلیارد است، در حالی که برای طرح نظام سلامت که غالب افزایش هزینه های درمانی آن به جیب پزشکان می روند، بالغ بر ۶۷ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: علیرغم افزایش بودجه های مراکز مختلف کشور، بودجه های حوزه های که در بسیاری از مواقع نهایتا ۵۰ درصد تخصیص داده می شد، با کاهش چشم گیر ۳۳ درصدی روبرو شده است.

همچنین حجت الاسلام مرندی، نماینده طلاب مرند و جلفا ضمن تسلیت ایام سوگواری صدیقه طاهره فاطمه زهرا(سلام الله علیها) اظهار داشت: خدمت به طلاب و فضلا بزرگترین نعمتی است باید ضمن قدردانی از آن، در راستای تحکیم ارتباطات حوزوی استفاده نماییم.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های مجمع طلاب و فضلای مرند و جلفا، اظهار داشت: نمایندگان طلاب خادمان و نوکران حوزه های علمیه هستند که باید از سوی طلاب و فضلا حمایت شوند؛ اگر طلاب با حضور خود در جلسات، حمایت بایسته ای از نمایندگان نداشته باشند، انرژی دوستان برای پیگیری امورات تحلیل خواهد یافت.

نماینده طلاب و فضلای مرند با بیان این که در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، طرح های مهمی چون قرارگاه حوزه انقلابی و تاسیس نهاد نمایندگی ولی فقیه درآموزش و پرورش مطرح شده که در فرایند تصویب قرار داد، خاطرنشان کرد: طرح نهاد نمایندگی ولی فقیه در اموزش و پرورش نهادی نظارتی خواهد بود که بر فرایند اجرای طرح های اسلامی در عرصه دانش آموزی عملیاتی خواهد شد.

وی تاسیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در آموزش و پرورش را امری مهم در تقویبت بعد پرورشی دانست و اذعان داشت: در این طرح ضمن حمایت از حضور طلاب در مدارس آموزش و پرورش از ظرفیت نخبگان حوزوی استفاده خواهد شد.

حجت الاسلام مرندی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط نخبگانی و فرهیختگی در حوزه علمیه اشاره نمود و اذعان داشت: بالغ بر ۲۰۰ نخبه استانی در آذربایجان شرقی داریم که در صورت ایجاد تشکل های مستحکم و هسته های مرکزی قوی کارهای بزرگی را می توان رقم زد.

نماینده طلاب و فضلای مرند با اشاره به این که در عصر کنونی برخی از خواص کشور به دنبال تغییر مسیر انقلاب اسلامی هستند، اذعان داشت: حوزویان باید با ایجاد جامعه نخبگانی و هسته های فعال علمی ضمن بررسی خود جوش طرح ها و لوایح ملی نظرات کارشناسی خود را در این راستا ارائه نمایند.

وی با اشاره به این که در سندی که بر اساس اسناد ۲۰۳۰ در تهران نوشته شده، ۱۷ مورد تضاد با موازین اسلامی و تربیت دینی آن مشاهده شده است، یادآور شد: نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم آمادگی دارند تا در برابر مشکلات و معضلات طلاب، فضلا و علمای حوزه، در راستای بهبود روند آموزشی، تبلیغی و تربیتی طلاب حمایت نماید.

حجت الاسلام مرندی با بیان این که ساختمان مجمع طلاب استان آذربایجان شرقی ظرفیتی ارزشمند در برگزاری کارگاه های دانش افزایی ویزه طلاب می باشد، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با هماهنگی نمایندگان طلاب و فضلای استان آذربایجان شرقی، از ساختمان مجمع طلاب استان حداکثر استفاده را در ارتقاء سطح دانشی و تهذیبی طلاب داشته باشیم.