حجت الاسلام والمسلمین مدیحی در جمع طلاب و فضلای بروجردی مقیم قم

امروز شهید حججی هایی در جامعه وجود دارند که حجت را بر ما تمام کرده اند؛ همانطور که عناصر باطل زیاد است، عناصر هدایت هم بسیار وجود دارد و نمونه آن شهید حججی ها هستند. تمام عناصر فساد برای شهید حججی هم بود؛ اما او در راه حق سر داد؛ ما برای انجام فعالیت های فاسد چه حجتی در روز قیامت خواهیم داشت؟

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین مدیحی در جلسه طلاب و فضلای بروجردی مقیم قم که یک شنبه، سی ام دی ماه برگزار شد، اظهار داشت: امام صادق علیه السلام در روایتی فرمودند: «نفس المهموم لظلمنا تسبیح و همه لنا عباده و کتمان سرنا جهاد فی سبیل الله ثم قال ابو عبدالله ـ علیه السلام ـ یجب این یکتب هذا الحدیث بالذهب/ هر کسی به خاطر ستمی که بر ما اهل بیت روا داشته شد، دل افگار و دل غمین باشد، نفس کشیدنش تسبیح و ذکر به حساب می آید. هم چنین اندوهش به خاطر ستمی که بر ما روا داشته شد، عبادت است و راز نگه داری از رازهای ما، جهاد در راه خدا است. سپس امام صادق ـ علیه السلام ـ فرموده است: واجب است انسان این روایت را با آب طلا بنویسد».

وی ابراز داشت: شیطان و شیاطین در لباس دوست ظاهر شده و به این وسیله بیشترین ضربات را به انسان وارد می نمایند؛ عنصر استتار، اینچنین عنصری است و جبهه حق هم از این عنصر استفاده می کند.

سخنران این جلسه خاطرنشان ساخت: شکستن حرمت یکی از عملیات های پنهان است؛ چه متوجه بشویم و چه نشویم؛ شکستن حرمت را به راحتی می توان انکار کرد؛ در طول تاریخ بسیار شنیده ایم و نمونه های بسیاری وجود دارد که به نبی مکرم اسلام(ص) می گفتند که حکمی که فرمودید از طرف خود شماست یا از طرف خداست؛ اهل دقت متوجه می شوند که این سخنان، شکستن حرمت نبی مکرم اسلام(ص) است.

حجت الاسلام والمسلمین مدیحی با اشاره به اینکه نظام احترامات یکی از مهمترین هاست، تصریح کرد: اگر در نماز حواس انسان پرت شود، نماز انسان باطل نمی شود؛ اما اگر عمدا نماز را بشکنیم، حرمت نماز را شکسته ایم.

وی بیان داشت: ریاست خانواده با مرد است و اگر بخواهیم جایگاه خانواده را سست کنیم، حرمت مرد خانواده را باید بشکنیم.

سخنران این جلسه اظهار داشت: پنهان کردن دشمنی یکی از مهمترین عناصر ضربه زننده است؛ امروز تشخیص بسیار سخت شده و جبهه باطل از این راه وارد شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مدیحی ابراز داشت: فاطمه زهرا(س) و وجود نازنین نبی مکرم اسلام (ص) این عملیات پنهان را انجام داده و فهم این عملیات بسیار سخت است؛ اگر دشمنی ها پنهان باشد، دفاع ها هم باید پنهانی باشد.

وی با اشاره به اینکه هرچه به ستون دین متصل می شود، ثواب آن به بی نهایت خواهد رسید، خاطرنشان ساخت: نفس و اشک در راه حضرت زهرا(س) عبادت است و این اشک ها نگذاشته که دشمن تقابل های حق و باطل را انکار کرده و دشمنی های به اهل بیت(ع) فراموش شود.

سخنران این جلسه با اشاره به اینکه حق و باطل در دنیای امروز هم وجود دارد، تصریح کرد: امروز در داخل کشور هم کسانی وجود دارند که حرمت رهبر معظم انقلاب را شکسته و در مقابل ایشان ایستاده اند.

حجت الاسلام والمسلمین مدیحی بیان داشت: اگر بصیرت ما امام زمانی نباشد، نمی توانیم با ایشان همراهی کنم؛ کما اینکه امروز هم به صورت واضح می بینیم کسانی که نمی توانند با مسلم همراهی کنند، یقینا با امام حسین علیه السلام هم نمی توانند همراهی کنند. کسانی که مسلم را تنها گذاشتند و شاهد شهادت او شدند، یاری کننده شهادت امام حسین علیه السلام هم شدند و این مباحث از عجائب تاریخ کربلاست؛ این عجائب در فاطمیه هم وجود دارد.

سخنران این جلسه گفت: امروز با منافقینی در جامعه روبرو هستیم که از پشت خنجر زده و در حال خیانت هستند.

حجت الاسلام والمسلمین مدیحی ابراز داشت: حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: مَا ذِئْبَانِ ضَارِیَانِ فِی غَنَمٍ قَدْ غَابَ عَنْهَا رِعَاؤُهَا بِأَضَرَّ فِی دِینِ الْمُسْلِمِ مِنْ حُبِّ الرِّئَاسَه/ ضرری که از ناحیه ریاست طلبی متوجه دین انسان می شود از ضرری که دو گرگ درنده به گلّه گوسفند بدون چوپان می زنند بیشتر است.

وی با تأکید بر اینکه امروز بسیار باید مراقب خود باشیم، خاطرنشان ساخت: ما باید مراقب باشیم که این عناصر در دین ما نیفتد؛ نکند روزی برسد و ما در لشگر عمر سعد حضور داشته باشیم؛ باید مراقب امتحانات آخرالزمان بود تا در لشکر باطل قرار نگیریم.

سخنران این جلسه تصریح کرد: امروز شهید حججی هایی در جامعه وجود دارند که حجت را بر ما تمام کرده اند؛ همانطور که عناصر باطل زیاد است، عناصر هدایت هم بسیار وجود دارد و نمونه آن شهید حججی ها هستند.

حجت الاسلام والمسلمین مدیحی بیان داشت: تمام عناصر فساد برای شهید حججی هم بود؛ اما او در راه حق سر داد؛ ما برای انجام فعالیت های فاسد چه حجتی در روز قیامت خواهیم داشت؟

وی اظهار داشت: امروز دشمن به دنبال خالی کردن دل اشخاص مذهبی جامعه است؛ رهبر معظم انقلاب بارها فرموده اند که آینده روشن است و چشم ما باید به لبان مبارک ایشان باشد؛ ان شاءالله حق پیروز خواهد شد و پرچم به دست امام زمان(عج) خواهد رسید.