امام جمعه بابکنار در جمع طلاب و فضلای بابلکناری مقیم قم

امروز دانش آموزان بسیاری مشتاق حضور روحانیت در مدارس بوده و باید حضور پررنگی در این عرصه داشته باشیم؛ امروز دانش آموزان ما در اولیات مسائل مذهبی مشکل داشته و نیازمند دریافت مطالب ناب اسلامی هستند. حضور در میان دانش آموزان از ضروریات است؛ چراکه دشمن در حال فعالیت شبانه روزی است و وظیفه طلاب و فضلاست که با این برنامه ها مقابله کنند.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین محمد عابدی فیروزجایی، امام جمعه بخش بابلکنار در جلسه طلاب این بخش که شنبه، چهارم بهمن ماه در دفتر مرحوم آیت الله صالحی مازندرانی قم برگزار شد، اظهار داشت: بنده از سال ۱۳۵۶ وارد حوزه شده و در آن زمان نگاه های ورود به حوزه بسیار مقدس بوده است و طلاب با اخلاص کامل وارد این عرصه می شدند.

وی ابراز داشت: امروز فضا بسیار نسبت به گذشته متفاوت شده و رسانه ورود بسیار مناسبی نسبت به حوزه داشته است و ما بدون اطلاع از فضای درون حوزه، وارد این عرصه شده ایم.

امام جمعه بخش بابلکنار با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران قرار داریم، خاطرنشان ساخت: پس از انقلاب اسلامی ایران، فضای فعالیت برای اشخاصی که علاقمند ورود به این فضا بودند، ایجاد شد و طلاب و فضلا نیز در این فضا، فعالیت های مناسبی داشته و خدمات بسیاری کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین عابدی تصریح کرد: در ابتدای انقلاب هیچ یک از روحانیون حتی فکر هم نمی کردند که وارد بدنه حکومت شوند؛ اما رفته رفته این فضا آماده شد تا روحانیون خدمت بیشتری داشته و فعالیت های پررنگ تری داشته باشند.

وی بیان داشت: به برکت انقلاب اسلامی حضور طلاب در حوزه های علمیه استان مازندران بسیار چشمگیر بوده و شهرستان بابل نیز بنابر آمار، سرآمد این قضیه است.

امام جمعه بخش بابلکنار در بخش دیگر از سخنان خود اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی با آزادی تمام در این کشور ایجاد شده و در کنار آن انتخابات های بسیاری برگزار شد؛ اما دشمن در سال ۱۳۸۸ ورود کرد تا نشان دهد روند مناسبی در این کشور برای انتخابات وجود ندارد و شبهاتی را ایجاد نماید؛ اما رهبر معظم انقلاب بر عدم ابطال انتخابات، پافشاری کرده و در ادامه نیز نقشه آنان برملا شد.

حجت الاسلام والمسلمین عابدی ابراز داشت: بنده در یکی از ارگان های انقلابی بازنشست شده بودم؛ اما بر بنده تکلیف شد که در سمت امامت جمعه حضور پیدا کرده و ما نیز بنابر تکلیف، در این سنگر حضور پیدا کردم تا بتوانم برای این نظام فعالیت نمایم.

وی خاطرنشان ساخت: امروز نیاز بسیاری وجود دارد که طلاب و فضلا حضور پررنگی در منطقه داشته و باید با تعامل و همکاری از مشکلات موجود در بخش بابلکنار بکاهیم.

امام جمعه بخش بابلکنار تصریح کرد: امروز دانش آموزان بسیاری مشتاق حضور روحانیت در مدارس بوده و باید حضور پررنگی در این عرصه داشته باشیم؛ امروز دانش آموزان ما در اولیات مسائل مذهبی مشکل داشته و نیازمند دریافت مطالب ناب اسلامی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین عابدی بیان داشت: حضور در میان دانش آموزان از ضروریات است؛ چراکه دشمن در حال فعالیت شبانه روزی است و وظیفه طلاب و فضلاست که با این برنامه ها مقابله کنند.

وی اظهار داشت: امروز جوان ما در حال جداشدن از دین است و شاهد کمبود جمعیت قشر جوان در مساجد هستیم؛ نیازمند نصرت و یاری طلاب و فضلا هستیم تا بتوانیم مجددا شاهد حضور پررنگ جوانان در عرصه های گوناگون دینی باشیم.

همچنین حجت الاسلام سعید پورحسن، نماینده طلاب بابل نیز در این جلسه اظهار داشت: مجمع به دستور مستقیم امام خمینی(ره) تأسیس شده و یکی از ثمرات مجمع، مرکز خدمات حوزه های علمیه است که بحمدالله فعالیت های مناسبی در آن صورت می پذیرد.

وی ابراز داشت: پس از مدیریت آیت الله اعرافی، کمیته مشترکی میان مرکز مدیریت حوزه و مجمع نمایندگان راه اندازی شد که خوشبختانه شاهد افزایش شهریه از سوی رهبر معظم انقلاب بوده ایم.

نماینده طلاب بابل خاطرنشان ساخت: جلسه ای در مجمع نمایندگان برگزار نمی شود که سخن از معیشت طلاب به میان نیاید و همه نمایندگان دغدغه طلاب را داشته و در این باره فعالیت هایی دارند.

حجت الاسلام جعفرزاده، نماینده طلاب و فضلای بابلکناری مقیم قم نیز در این جلسه اظهار داشت: یکی از وظایف نمایندگان طلاب و فضلا، ارتباط میان بدنه حوزه و مسئولان عالی حوزه های علمیه می باشد.

وی ابراز داشت: در حال حاضر ۲۱۲ نماینده طلاب در مجمع نمایندگان مشغول به فعالیت بوده و کارهای مربوط به طلاب و فضلا را پیگیری می نمایند.

نماینده طلاب بابلکنار خاطرنشان ساخت: مجمع نمایندگان دارای ۱۲ کمیسیون بوده و هر یک از نمایندگان موظف به شرکت در حداقل یکی از کمیسیون ها می باشند.

حجت الاسلام جعفرزاده تصریح کرد: در این مجمع، طرح های گوناگون پیشنهادی به رأی گیری گذاشته شده و دو نفربه عنوان موافق و دو نفر به عنوان مخالف نظرات خود را اعلام می نمایند و در پایان این طرح مورد رأی گیری نمایندگان قرار می گیرد.

وی با اشاره به فعالیت نمایندگان طلاب بابل در مجمع نمایندگان، بیان داشت: حجت الاسلام حسین زاده در کمیسیون تبلیغ، حجت الاسلام پورحسن در کمیسیون طرح و برنامه و بنده نیز در کمیسیون مالی و اقتصادی فعالیت داریم.

نماینده طلاب بابلکنار اظهار داشت: حضور در مجمع نمایندگان هیچ نفعی برای نمایندگان طلاب نداشته و فقط به فکر رفع مشکلات طلاب و فضلا هستیم.

حجت الاسلام جعفرزاده ابراز داشت: بزرگترین و پرتعدادترین مجمع استانی، مجمع نمایندگان استان مازندران است که ۲۲ نماینده شهرهای گوناگون استان در آن حضور دارند؛ همچنین به دنبال راه اندازی مجمع شمال کشور اعم از استان های مازندران، گلستان و گیلان هستیم تا بتوانیم حضور قوی تری داشته باشیم.

وی خاطرنشان ساخت: اهداء ۲۵ وام به طلاب، دیدار با بزرگان حوزه استان مازندران، رایزنی برای دریافت وام از صندوق سعیدالعلماء بابل، دیدار با معاونین حوزه های علمیه، ایجاد سامانه جامع از طلاب شهرستان و شناخت ظرفیت های آنان و … از جمله فعالیت های نمایندگان بوده است.

نماینده طلاب بابلکنار تصریح کرد: برگزاری اردوهای داخل و خارج از استان نیز از جمله برنامه های مجمع است که ان شاءالله به زودی اعلام خواهد شد.