امام جمعه قلعه گنج در بین طلاب و فضلای جنوب کرمان

طلاب و فضلای مقیم قم نباید فرصت های تبلیغی را از دست بدهند؛ حتی باید از سفرهای کوتاه خود به منطقه نیز کمال استفاده را کرده و کارهای کوچک را مهم بشماریم و انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام نجنو، امام جمعه قلعه گنج در جلسه طلاب و فضلای جنوب کرمان که جمعه، پنجم بهمن ماه در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) قم برگزار شد، اظهار داشت: امام علی علیه السلام در حکمت دهم از نهج البلاغه فرمودند: «خالط الناس مخالطه إن مُتُّم معها بَکوا علیکم و إن عشتم حنوا الیکم/ با مردم آنگونه معاشرت کنید که اگر مردید بر شما اشک بریزند و اگر زنده ماندید با اشتیاق به سوی شما بیایند».

وی ابراز داشت: یکی از وظایف طلاب و روحانیون آموزش احکام اسلام، اخلاقیات، مباحث دینی و… به مردم است و باید در این راه تمام تلاش خود را داشته باشیم.

امام جمعه قلعه گنج خاطرنشان ساخت: انبیاء الهی و امامان معصوم علیهم السلام نیز به این بهانه مبعوث و تعیین شده و کار خود را به خوبی انجام داده اند؛ اما در این عصر این وظیفه بر دوش همه ما و شماست و باید ادامه دهنده راه آنان باشیم.

حجت الاسلام نجنو تصریح کرد: یکی از شیوه های تبلیغ، ارتباط گیری مناسب با مردم است و نوع برخورد با جامعه بسیار مهم بوده و اثرگذار است.

وی بیان داشت: گفتار به تنهایی اثرگذار نخواهد بود؛ بلکه در کنار سخن، عمل ما نیز بسیار مهم بوده و ما در در رسیدن به وضعیت مطلوب کمک حال خواهد بود.

امام جمعه قلعه گنج اظهار داشت: نبی مکرم اسلام زمانی که در این مسیر فعالیت خود را آغاز کرد، آنچنان برخورد مناسبی با مردم داشت که حتی یک نفر را هم از دست نمی دادند؛ ما نیز باید با همین سبک و سیاق رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله رفتار کرده تا بتوانیم دین مبین اسلام را به خوبی تبیین نماییم.

حجت الاسلام نجنو با اشاره به اینکه فعالیت اصیل طلبگی از وظایف ماست، ابراز داشت: گذراندن مباحث علمی و اخلاقی برای رسیدن به جایگاه مناسب بسیار مهم است و پس از کسب درست علم و اخلاق، می توانیم در منطقه خود اثرگذار بوده و فعالیت داشته باشیم.

وی خاطرنشان ساخت: طلاب و فضلای مقیم قم نباید فرصت های تبلیغی را از دست بدهند؛ حتی باید از سفرهای کوتاه خود به منطقه نیز کمال استفاده را کرده و کارهای کوچک را مهم بشماریم و انجام دهیم.

امام جمعه قلعه گنج تصریح کرد: سرزدن به مردم و عیادت بیماران و به طور کلی ارتباط با مردم از مهمترین ابزارهای تبلیغی ماست؛ جوانان و نوجوانان باید هدف برنامه های ما باشند و استفاده از فضای مجازی در این مسیر بسیار می تواند به ما کمک نماید.

حجت الاسلام نجنو بیان داشت: رهبر معظم انقلاب بر حضور فعال طلاب و روحانیون در فضای مجازی بسیار تأکید داشته و ما باید با تولید محتوا و پاسخ به شبهات، گوشه ای از فعالیت های فرهنگی را در دست خود بگیریم.

وی اظهار داشت: وقتی قبول کردیم که در مسیر طلبگی حرکت کنیم، باید خود را از فعالیت های روزمره دور نگاه داشته و منشأ خیر و برکت برای جامعه و مردم باشیم.

امام جمعه قلعه گنج ابراز داشت: تحصیل، تهذیب و تبلیغ باید در کنار هم باشد تا به نتیجه برسد؛ طلاب و فضلایی که در شهر مقدس قم حضور دارند، باید قدر این فرصت را دانسته و با کوله باری پر از علم و عمل به منطقه برگشته و خدمت نمایید.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین لطفی، نماینده طلاب جنوب کرمان نیز ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، به امام جمعه قلعه گنج خیرمقدم گفت.