دادستان ویژه روحانیت استان سمنان در جمع طلاب و فضلای سمنانی مقیم قم

امروز والله مرجعیت و جایگاه روحانیت در جامعه از بین نرفته است؛ کجا ما را نپذیرفته اند؟ چطور ۲۰ بچه طلبه بی سواد توانسته اند درباره احمد الحسن الیمانی (احمد اسماعیل کاطع) منبر بروند؟ اگر ما را نمی پذیرند، چطور آنان را پذیرفته اند؟

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی، دادستان ویژه روحانیت استان سمنان در جلسه طلاب و فضلای سمنانی مقیم قم که چهارشنبه، دهم بهمن ماه در مصلای قدس قم برگزار شد، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) اظهار داشت: در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران قرار داریم و زمانی این انقلاب در کشور اتفاق افتاده است که به شهادت تمام متخصصین آن روز، حاکمیت کشور ایران در اختیار کسانی بوده است که از نظر اقتدار مادی در هیچ قسمتی کاستی نداشته اند.

وی ابراز داشت: در آن زمان پول نفت به اندازه ای افزایش پیدا کرده بود که برخی از حاکمان آن روز، برای چگونه مصرف کردن آن راهی پیدا نمی کردند؛ در آن زمان روزانه بیش از شش میلیون بشکه نفت را تولید و همین مقدار را صادر می کرده ایم و جمعیت ایران، قریب به ۳۵ میلیون نفر بوده است.

دادستان ویژه روحانیت استان سمنان خاطرنشان ساخت: با ارزیابی آماری همچون میزان تولید نفت سال ۵۷ و سال ۹۷، تعداد مصرف بنزین سال ۵۷ و سال ۹۷، تعداد دانش آموزان سال ۵۷ و سال ۹۷، تعداد دانشجویان سال ۵۷ و سال ۹۷ و از این مدل آمارها می توانیم به نتایج بزرگی دست پیدا کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی تصریح کرد: انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ زمانی به پیروزی می رسد که تربیت شدگان مکتب امام خمینی(ره) در انجام اوامر و نواهی امام امت شبهه نمی کنند؛ اما امروز شاهد مسائل دیگری هستیم.

وی بیان داشت: امروز در محضر قضاوت چند صد میلیونی دنیای اسلام برای پاسخگویی به نیازهای انسان های موحدی هستیم که دست نیاز به سمت ما دراز کرده اند.

دادستان ویژه روحانیت اظهار داشت: جمعیت طلبگی ما در سال ۵۷، دوازده هزار نفر است؛ اما امروز جمعیت موجود حوزه های علمیه نسبت به سال ۵۷، پانزده برابر و نسبت به سال ۱۳۶۷، تقریبا ۱۰ برابر شده است و ما باید در راه پاسخگویی به نیازهای انسان ها تلاش کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی ابراز داشت: انقلاب اسلامی زمانی محقق شده است که دارایی حضرت امام از نظر امکانات مادی غیر از عبا، عمامه و نعلین چیز دیگری نبوده است؛ اما این شکوه را برای ما آفریده است.

وی خاطرنشان ساخت: امروز والله مرجعیت و جایگاه روحانیت در جامعه از بین نرفته است؛ کجا ما را نپذیرفته اند؟ چطور ۲۰ بچه طلبه بی سواد توانسته اند درباره احمد الحسن الیمانی (احمد اسماعیل کاطع) منبر بروند؟ اگر ما را نمی پذیرند، چطور آنان را پذیرفته اند؟

دادستان ویژه روحانیت استان سمنان تصریح کرد: امروز با زبان بی زبانی داد می زنیم که ای طلاب و فضلا به داد اعتقادات و باورهای دینی مردم برسید؛ نگاه مردم در مباحث دینی و اعتقادی به ماست؛ اگر طرفداران احمد الحسن یمانی امروز در بین مردم حضور پیدا می کنند، از لباس من و شما استفاده می کند؛ چرا ما نرویم دین ناب را عرضه نکنیم؟

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی بیان داشت: امروز اکثر جمعیت روحانیت از قداست بالایی برخوردار است؛ اما برخی در میان ما وجود دارند که آبروی روحانیت را خدشه دار کرده اند؛ امروز دشمن از میان خود ما تبر برای زدن ریشه ما درست کرده است.

وی اظهار داشت: دنیای استکبار کمر همت بسته و در فضای مجازی در حال بمباران فرهنگی است و جوانان ما را بیمار کرده است؛ اگر می خواهیم انقلاب محفوظ بماند و ولایت فقیه در دنیا حفظ گردد و روحانیت به معنای واقعی در اذهان مردم به درستی وجود داشته باشد، باید میدان داری کنیم.  

دادستان ویژه روحانیت استان سمنان ابراز داشت: نباید از تکلیف عبور کرد و آن را گردن دیگران انداخت؛ باید در میدان حضور داشته و تلاش کرد تا بتوان انقلاب و نظام را حفظ کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی خاطرنشان ساخت: قبول داریم که مشکلات معیشتی و اقتصادی وجود دارد؛ اما در گذشته همین امکاناتی که امروز وجود دارد را نداشتیم؛ اما ساختیم و به پیش رفتیم.

وی تصریح کرد: محور توجه مردم در باورها و ارزش های دینی، روحانیت است و انزوا و سکوت برای انقلاب، دین، نظام، اعتقادات و رهبری ما قطعا بازتاب منفی خواهد داشت.

همچنین جناب آقای دلاوری، مدیرکل اطلاعات استان سمنان نیز در این جلسه اظهار داشت: امروز دشمن در گروه های ضد انقلاب سازماندهی داشته و به دنبال ضربه زدن و براندازی در ایران اسلامی هستند.

وی ابراز داشت: دشمن با سازماندهی این گروه ها به دنبال راه اندازی اعتراضات به سمت مرکز ثقل حاکمیت بوده تا بتوانند نظام را تغییر دهند.

مدیرکل اطلاعات استان سمنان خاطرنشان ساخت: طرح ناکارآمد نشان دادن نظام از برنامه های آنان است که در این راستا بحث مشکلات معیشتی را دنبال کرده و برنامه های بسیاری در این زمینه دارند.

دلاوری تصریح کرد: «تحریک افکار عمومی» و «پررنگ کردن نقض حقوق بشر از سوی ایران» از دیگر برنامه های دشمنان است تا بتوانند بهره برداری های سیاسی داشته باشند.

وی بیان داشت: ورود به موضوع ولایت فقیه و ایجاد شبهات و سوالات گوناگون پیرامون این موضوع از سیاست هایی است که دشمن انقلاب اسلامی ایران به دنبال آن است.

مدیرکل اطلاعات استان سمنان اظهار داشت: تقویت حس ناسیونالیستی ایرانیان از دیگر برنامه ها بوده که «لغو نظارت استصوابی شورای نگهبان»، «آزادی محصوران و مبحوسان»، «ملی شدن نهادهای رسمی کشور»، «آزادی احزاب، رسانه ها و نهادهای صنفی و تخصصی»، «مستقل شدن عملکرد دولت از دین و مذهب» و … از جمله برنامه ریزی های آنان برای اجرایی سازی حس ناسیونالیستی ایرانیان می باشد.

دلاوری ابراز داشت: این افراد به خاطر اینکه درباره تقویت حس ناسیونالیستی ایرانیان مورد مقابله قرار نگیرند، برنامه مشغول سازی دستگاه های اطلاعاتی ایران را به اجرا گذاشته و با کارهایی همچون «تکثیر اقدامات در حوزه جمهوری اسلامی»، «امنیتی کردن مطالبات مردم» و… به دنبال این کار بودند؛ اما موفق نبوده اند.

مدیرکل اطلاعات استان سمنان خاطرنشان ساخت: سمنان استانی است که در جغرافیای آن قریب به ۷۰۰ کیلومتر اشراف اطلاعاتی داشته که دو تعریف در جبهه سخت و جبهه نرم برای خود داریم.

دلاوری تصریح کرد: در جبهه سخت به دنبال آن هستیم تا نگذاریم امنیت شهروندان به مخاطره افتاده و در این راستا تیم های خرابکاری بسیاری را از کار انداخته و دستگیر کرده ایم.

وی بیان داشت: امروز قریب به ۳۴ هزار نفر از اهل سنت در استان سمنان به عنوان مهاجر وجود داشته و امروز جریان جماعت التبلیغ در حال ساماندهی این افراد بوده و به دنبال مسجد و نمازجمعه مستقل در استان هستند.

مدیرکل اطلاعات استان سمنان اظهار داشت: نکته قابل توجه اینکه سرویس اطلاعاتی عربستان بر روی این افراد سرمایه گذاری داشته و با غفلت ما این افراد ریشه دار شده و سبب خسارت خواهند شد.

دلاوری ابراز داشت: امروز جریان نفاق و منافقین در استان سمنان وجود دارند که به صورت بالفعل و بالقوه در استان وجود داشته و در مناسبت های گوناگون، فعالیت های مختلفی دارند و با پوشش های گوناگون به جذب افراد و صنف های گوناگون مخصوصا جوانان می پردازند.

وی خاطرنشان ساخت: این جریان، کانون های شورشی را در استان راه اندازی کرده و در فضای مجازی و حقیقی مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل اطلاعات استان سمنان تصریح کرد: امروز جمعیت چهار هزار نفری از بهائیت در استان حضور داشته و اولین پروژه اقتصادی بیت العدل در استان استارت خورده است.

دلاوری بیان داشت: دراویش نیز بیش از سه هزار جمعیت در استان سمنان داشته و بیشترین جمعیت آنان در حوزه گنابادی است و برخی از تندروهای آنان در خرابکاری های گوناگون دستگیر شده اند.

وی اظهار داشت: امروز شاهد رشد معتادین و طلاق و همچنین کاهش ازدواج در سطح استان بوده که نیازمند حضور فعال روحانیون در سطح استان است.

مدیرکل اطلاعات استان سمنان ابراز داشت: ۱۳۹ مسجد در استان سمنان وجود دارد که خالی از روحانیت است و خواستاریم که طلاب و فضلای مقیم قم به سطح استان هجرت کرده و شاهد فعالیت های فرهنگی آنان باشیم.

یادآور می شود، حجت الاسلام والمسلمین کردی، نماینده طلاب شاهرود نیز در ابتدای این جلسه خیرمقدمی حضور مدیرکل اطلاعات استان، دادستان ویژه روحانیت استان سمنان و سایر مهمانان و شرکت کنندگان عرض کرد.