آیت الله حمیدی در جمع طلاب همدانی مقیم قم

 

این استاد اخلاق گفت: ترویج موسیقی در جمهوری اسلامی ایران خلاف منویات امام راحل(ره) است و استاندار همدان باید بداند که نباید چنین خلاف هایی در این استان اتفاق بیفتد. استان همدان دارای افتخارات و بزرگان بسیاری است که سزاوار نیست کارهای خلاف شرع در آن انجام شود.

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، آیت الله حمید حمیدی در جلسه طلاب و فضلای همدانی مقیم قم که پنج شنبه، یازدهم بهمن ماه در مسجد آیت الله سید مصطفی خمینی(ره) قم برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران به راحتی به دست نیامده و خون های بسیاری برای آن ریخته شده است.

وی ابراز داشت: کشور ایران در گذشته زیر سلطه اجانب بوده و آمریکا ورود مستقیم به این کشور داشت؛ اما به برکت انقلاب اسلامی، دست اجانب از این کشور کوتاه شد. باید شکرگذار باشیم که در چنین زمانی حضور داشته و انقلاب اسلامی حاکم در این کشور است.

این استاد اخلاق تصریح کرد: ترویج موسیقی در جمهوری اسلامی ایران خلاف منویات امام راحل(ره) است و استاندار همدان باید بداند که نباید چنین خلاف هایی در این استان اتفاق بیفتد.

آیت الله حمیدی بیان داشت: در نامه ای به رئیس جمهور محترم تذکر دادم که مشکلاتی وجود دارد که باید حل شود؛ شما روحانی هستی و اگر قدم کجی برداشته شود، به نام روحانیت تمام خواهد شد.

وی اظهار داشت: استان همدان دارای افتخارات و بزرگان بسیاری است که سزاوار نیست کارهای خلاف شرع در آن انجام شود.

این استاد حوزه ابراز داشت: طلاب باید ساده زیست باشند و با مردم و جامعه ارتباط برقرار نمایند؛ باید زندگی بزرگان را سرمشق فعالیت های خود قرار دهیم.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر، نماینده طلاب و فضلای همدانی مقیم قم نیز در این جلسه اظهار داشت: از محضر آیت الله حمیدی بسیار سپاسگذاریم که به جلسات طلاب و فضلای همدان اهمیت داده و حضور پیدا می کنند.

وی ابراز داشت: چندی است در استان همدان وجود برخی مدیرانی که در اعتقادات خود مذبذب هستند، مشهود است؛ به خصوص راه اندازی کنسرت در همدان برای مسئولین دغدغه شام و نهار و معیشت مردم شده است؛ به جای گره گشایی در وضعیت اسف بار اقتصادی، به فکر این برنامه ها هستند.

نماینده طلاب و فضلای همدان خاطرنشان ساخت: باید کسی کور و کر باشد که صفوف مرغ و گوشت را نبیند؛ باید کور، کر و بی غیرت باشد کسی که نداند ماهیت اصلی این انقلاب و نظام چیست؛ آیا این رواست که دغدغه برخی از افراد فقط کنسرت و اجتماعات خاص باشد؟

نائب رئیس اول مجمع نمایندگان طلاب و فضلا تصریح کرد: ما در راستای اهداف شهیدان باهنر، قدوسی، بهشتی و… حرکت می کنیم؛ مگر ما از تهدیدها می ترسیم؟ هرکجا منکری ببینیم، جلوی او خواهیم ایستاد.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر بیان داشت: چرا برخی از مسئولین به خود نیامده و فکر می کنند که صندلی ها ارث پدری آنهاست؟ استاندار همدان باید فکری برای این مسائل کند.

وی اظهار داشت: همدان شهر بزرگانی همچون آیت الله العظمی نوری همدانی هاست و ما جلوی بی غیرتی ها خواهیم ایستاد.

نماینده طلاب و فضلای همدان ابراز داشت: امروز مشاجرات سیاسی برخی مسئولین نظام همانند نقل و نبات در تمام کشور زبانزد خاص و عام شده است؛ این عیب است؛ سلیقه ای که در خیمه ولایت جای دارد، سلیقه ای است که باید در چارچوب اهداف رهبر معظم انقلاب باشد.

نائب رئیس اول مجمع نمایندگان طلاب و فضلا خاطرنشان ساخت: از آقای رئیس جمهور که با تنفیذ رهبر انقلاب رئیس جمهور کشور هستند، ناراحتیم که حرمت مراجع عظام تقلید را حفظ نکرده اند؛ مرجعیت خطوط قرمز ماست و باید بدانند کسانی که جلوی مرجعیت ایستادند، عاقبت به خیر نشده است.

گفتنی است در پایان این جلسه از سال ها زحمات و فعالیت های انقلابی و علمی آیت الله حمیدی تقدیر به عمل آمد.