دکتر نجابت نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در جمع طلاب شیرازی

 

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با بیان این که ولایت تعطیل بردار نیست، خاطرنشان کرد: به میزانی که ولایت الهی توسعه می یابد زمین بازی برای جولان ولایت شیطان تنگ تر می شود و میزان حضور در این درگیری نشان دهنده توسعه یافتگی گفتمانی است.

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، دکتر حسین نجابت، نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در نخستین نشست بصیرتی طلاب و فضلای شیراز و مرودشت که سه شنبه، شانزدهم بهمن ماه در دفتر طلاب استان فارس برگزار شد، با بیان این که حضور مؤمنانه طلاب و جمع ایشان تذکر و یاداوری بر عمل به فرازهای فرضیه امر به معروف و نهی از منکر نزد خودمان است، اظهار داشت: این نشست ها با رویکرد دانش افزایی و هم افزایی فعالیتی، به منظور جهت دهی عمل به وظایف و تکالیف دینی مهم شمرده می شود.

وی به تقابل دو نوع فکر، فرهنگ و ولایت در تئوری های جهانی سازی کنونی اشاره نمود و ابراز داشت: همه تئوری های جهانی سازی و جهانی شدن مبتنی بر یکسان سازی رویکردها بر اساس مولفه های مادی قدرت طلبانه است.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با بیان این که در مقابل این تئوری، نظام خلقت قرار دارد، اظهار داشت: بعد از خلقت حضرت آدم دو خط ولایت الهی و ولایت شیطانی شکل گرفت و شکل سومی وجود ندارد؛ این دو در فلسفه خلقت همواره با هم درگیر بودند.

سخنران نشست طلاب و فضلای شیراز و مرودشت به فرازهایی از سخنان امام خمینی(ره) اشاره نمود و با بیان این که ولایت تعطیل بردار نیست، خاطرنشان کرد: به میزانی که ولایت الهی توسعه می یابد زمین بازی برای جولان ولایت شیطان تنگ تر می شود و میزان حضور در این درگیری نشان دهنده توسعه یافتگی گفتمانی است.

وی ضمن اشاره به افول تمدن جدید غربی، با بیان این که بشریت پس از افول تمدن جدید چاره ای جز تمسک به تمدن اسلامی ندارد، خاطرنشان کرد: توسعه یافتگی یعنی میزان حضور تمدنی در عرصه درگیری با جبهه مقابل؛ اگر صفات رذیله در جبهه شیطانی و صفات حمیده به تمام معنا در جبهه حق به کمال رسیده باشد، درگیری ها به صورت همه جانبه و در عرصه ها و حوزه های مختلف صورت می گیرد.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در عصر کنونی رقابت های علمی به مبارزات علمی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: جنگ روانی دردناک تر و مؤثرتر از تقابل فیزیکی است که با شایعه، دروغ  و فریب و به منظور تضعیف جبهه حق دنبال می شود.

دکتر نجابت با اشاره به این که هر کسی نزدیک تر به محور درگیری حق و باطل باشد، رشد یافته و بالنده تر است، خاطرنشان کرد: فارغ از زمینه ها، باید به صحنه داخلی که با صحنه های بین المللی گره خورده توجه داشته باشیم.

سخنران این نشست بصیرتی در ادامه با بیان این که استقلال تا پیش از سال ۸۸، شعار محوری تمام جناح های سیاسی کشور بود، اظهار داشت: رهبر فرزانه انقلاب در جلسات خصوصی اصرار می کردند که جناح های سیاسی باید خط و خطوط خود را از جبهه استکبار جهانی جدا نمایند.

وی با اشاره به این که پیش روی انقلاب اسلامی به سمت سعادت، خطوط حق و باطل را شفاف تر نموده و رویش هایی را به دنبال داشته است، تصریح کرد: نفاق از مهمترین عناصر تضعیف نهضت انبیای الهی است؛ در این عصر تسنن امریکایی و تشیع انگلیسی در یک جبهه و در کنار دشمنان تمدنی اسلام، تعریف می شوند.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی بر لزوم حفظ وحدت در میان خواص جامعه تأکید نمود و اذعان داشت: در عصر کنونی لازم است تا تمام مریدان جبهه ولایت در هر جناحی که هستند، وحدت خویش را علیه تمدن غرب حفظ نموده، منویات رهبر فرزانه انقلاب را راهبرد رویکردهای فعالیتی خویش قرار دهند.

وی ساماندهی نیروهای انقلابی و توجه به راهبردهای ترسیمی مقام معظم رهبری را بسیار مهم دانست و ابراز داشت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بارها در سخنرانی هایشان ضمن تصریح بر حفظ جایگاه قوای سه گانه بر لزوم روحیه مطالبه گری و انتقاد سازده تأکید نمودند که باید مورد توجه آحاد مردم قرار گیرد.

سخنران این نشست بصیرتی با بیان این که فضای مجازی، جامعه را مستعد حرکت به مسائل فرعی نموده است، اظهار داشت: باید ضمن پرهیز از تضعیف ارکان نظام اسلامی، روحیه نقد منصفانه و سازنده را در جامعه حفظ و تقویت نماییم.

دکتر نجابت با اشاره به این که ترامپ همچون دیگر روسای جمهور امریکا پیاده ساز راهبردهای ترسیمی ایالات متحده است، اظهار داشت: امریکا در جدیدترین راهبرد خویش به دنبال اعمال نامحسوس شدیدترین تحریم ها علیه ایران است؛ متاسفانه بخشی از این راهبرد دشمن، با نفوذ افرادی در سطح میانی مدیران و مسئولان نظام دنبال می شود.

وی با بیان این که ایران در دوران سازندگی و از سالهای ۶۸ تا ۷۳ و در طی چهار سال با عظیم ترین سقوط زاد و ولد در میان کشورهای جهان روبرو شد، خاطرنشان کرد: بزرگ نمایی فساد، فقر و تبعیض در کشور و ربط دادن این معضلات به جایگاه رهبر معظم انقلاب از دسیسه های شومی است که توسط دشمن راه اندازی شده است؛ متاسفانه برخی افراد در زمین دشمن بازی می کنند.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی دو قطبی سازی جامعه در حوزه های مختلف اجتماعی و در میان اقشار و گروه های مختلف نخبگانی و مردمی را از دیگر دسیسه های دشمنان برشمرد و اذعان داشت: شبکه سازی و هم افزایی فعالیت های دینی و فرهنگی از جمله تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.

وی ایدئولوژی زدایی از سیاست کشور را از هدف گیری های جدید نفوذی های دشمن دانست و ابراز داشت: همه فشارهایی که در عرصه های سیاسی عامدانه و یا جاهلانه صورت می گیرد، در راستای ایدئولوژی زدایی از خواستگاه های سیاسی کشور است.

سخنران نخستین نشست بصیرتی طلاب و فضلای شیراز و مرودشت در ادامه به نقش و جایگاه زن در دیدگاه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها در سخنرانی های خویش بر توجه به جایگاه تأثیرگذار بانوان در عرصه های اجتماعی تأکید نموده اند.

دکتر نجابت با اشاره به این که دشمنان انقلاب و نفوذی های ایشان در ایجاد فشارهای بیشتر به مردم جدی تر از گذشته هستند، تصریح کرد: دشمن همه اهداف خود را برای فعال سازی اقشار ضعیف جامعه برای رویارویی ایشان با نظام مقدس اسلامی به کار گرفته است.

گفتنی است؛ در پایان این نشست، جلسه پرسش و پاسخ طلاب و سخنران نشست بصیرتی برگزار شد.

همچنین در ابتدای این نشست، حجت الاسلام والمسلمین استوار ضمن تسلیت ایام شهادت فاطمه زهرا سلام الله علیها و گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان این که اهمیت انقلاب را آیندگان بیشتر متوجه خواهند شد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی انقلابی مبتنی بر آموزه های دینی و پایه های اندیشه اهل بیت علیهم السلام است.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی به نوعی برآورده شدن آرزوی پیامبران در تشکیل حکومت الهی است، به روایتی از ابا عبدالله الحسین علیه السلام اشاره نمود و خاطرنشان کرد: امام حسین علیه السلام در فرازهایی از دعای خویش، خداوند متعال را به خاطر تولد در دوران فرهنگ توحیدی اسلام، به عنوان نعمتی بزرگ، شکرگزاری می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین استوار با اشاره به این که در ادامه این دعا، اباعبدالله الحسین علیه السلام، خداوند را به خاطر پیشی گرفتن هدایت بر تولد خویش شکرگزاری می کند، اظهار داشت: همواره باید شاکر نعمت های الهی باشیم؛ این که ما را در دوران ولایت امر متولد شده ایم، نعمتی بسیار بزرگ است.

وی در ادامه با اشاره به این که در تعریف شاخصه های دین­مداری جامعه، احساس ناامیدی به انسان دست می­دهد، یادآور شد: علی رغم این که مظاهر بی بند و باری، جلوه­گری و هوس در کشور جولان می کند؛ با نگاه به مجموعه روایات متوجه می شویم، دین مداری جامعه امروز ایران، به مراتب بیشتر از دیگر جوامع طول تاریخ بوده است؛ چرا این که این مردم به دنبال پیاده سازی قیام دین مدارانه حضرت حجت(عج) هستند.

نماینده طلاب و فضلای شیراز و مرودشت با اشاره به این که شاخصه هایی مثل نماز، روزه و حجاب در جامعه را اگر با دوران حکومت طاغوت مقایسه نماییم، متوجه می شویم که صرفا توجه به فروعات دینی به معنای بالا بودن شاخصه دین داری جامعه نیست.

وی تأکید کرد: از افتخارات جامعه ایرانی است که ولی عادل را همچون پروانه وارد احاطه نموده از وجود مبارک ایشان در مقابل همه خطرات و دسیسه ها صیانت می کند؛ این که بعد از ۳۰ سال مقام معظم رهبری به عنوان ولی عادل در لوای حمایت جامعه ایرانی قرار دارد، بزرگترین افتخار جامعه ایرانی است.

حجت الاسلام والمسلمین استوار با بیان این که باید شگرگزار بلوغ چهل سالگی انقلاب اسلامی باشیم، به آیاتی از قرآن کریم اشاره نمود و اظهار داشت: در سنت الهی خداوند متعال وعده یاری یاری رسانان دین الهی را داده است؛ لذا بر اساس این سنت الهی خداوند متعال در عین استحکام دشمن و در کمال ناامیدی جبهه حق، رعب و وحشت را در دل دشمن ایجاد می کند، که ضمن تزلزل سپاه دشمن پیروزی سپاه اسلام را به دنبال خواهد داشت.