مدیر کل صدا و سیما آذربایجان‌غربی در دیدار با نمایندگان طلاب استان

مسعود مجرد در نشستی با مجمع نمایندگان طلاب آذربابجان‌غربی اظهار داشت: از جمله نیازهای امروز صدا و سیما که خواست ما هم هست، شنیدن نقد و نظرات دلسوزان به نظام است.

وی ادامه داد: امروز در شرایطی قرار داریم که دشمنان اسلام با ۳۰۶ شبکه ماهواره‌ای شبانه روز علیه منافع ملی و دینی تبلیغ می‌کنند که از این تعداد ۳۰ شبکه به زبان کردی، حدود ۸۰ شبکه به زبان ترکی استانبولی و ۱۲ شبکه به زبان آذری فعالیت می‌کنند.

مدیر کل صدا و سیمای آذربایجان‌غربی اضافه کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای در جهت تهی کردن مردم از اعتقادات دینی حرکت می‌کنند و امروز این تهاجم مختص ماهواره نیست، بلکه در فضای مجازی که از سال ۸۸ شروع شده است، این تهاجم‌ها به شدت ادامه دارد.

وی افزود: در سال ۸۸ تاثیرگذاری شبکه‌های تویتر و فیسبوک در حدود دو میلیون نفر بود، در سال ۹۲ به ۲۰ میلیون نفر رسید و امروز طبق آمارها ۴۵ میلیون نفر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند و متاسفانه در ایجاد شبکه اینترنت ملی کوتاهی صورت گرفته است و ما امروز مطالب دریافتی و ارسالی برای ایران هزینه دارد و کسی حاضر نیست برای بومی سازی اینترنت قدم بردارد.

وی تاکید کرد: در تولید محتوا به میل، نیاز و مصلحت مخاطب توجه داریم و متاسفانه دشمن بدان پایبند نیست، امروز در کشور ۲۳ شبکه ملی داریم و همه آنها ماموریت‌هایشان تفکیک شده و شبکه‌های استانی باید با مدیریت همه این کارها را یکجا عمل کند و این مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

مدیرکل صدا و سیما گفت: ۲۲ نماز جمعه استان در قالب اخبار پوشش داده می‌شود و از جمله برنامه‌های فرهنگی و دینی صدا و سیما اجرای برنامه زنده گفت‌گو محور با خضور سخنران‌های دینی قبل از اذان ظهر می‌باشد که البته در زمینه تولید محتوای دینی نیاز شدید به هم‌فکری روحانیون و صاحب نظرها داریم و باید هم‌فکری در جهت ارتباط‌گیری بیشتر با علما صورت پذیرد.

در این جلسه نمایندگان طلاب آذربایجان‌غربی نکته و نظرات خود را در جهت بهبود تولید برنامه‌های فرهنگی و دینی در صدا و سیمای آذربایجان‌غربی بیان کردند.