نایب رئیس مجمع نمایندگان در جلسه طلاب و فضلای کبودرآهنگ

در مقابل مدیران ناشایست و نجومی بگیر استان همدان خواهیم ایستاد / ما حرمت مسئولان نظام را در زمانی که خون شهدا را حفظ کرده و در مسیر خواسته های رهبر معظم انقلاب و ولایت فقیه حرکت می کند، حفظ خواهیم کرد؛ اما در مقابل مدیران ناشایسته و مدیران نجومی ایستاده و اعتراضات خود را بلند اعلام خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر در جلسه طلاب و فضلای کبودرآهنگ که سه شنبه، سی ام بهمن ماه در دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی برگزار شد، اظهار داشت: کبودرآهنگ بحمدالله شهر روحانی خیز و رزمنده خیز است و مردم این شهر در جنگ تحمیلی، حضوری فعال داشته اند.

وی ابراز داشت: مادیون رشد، ترقی و تکامل را متکی به سه عامل درونی، جسمی و بیرونی می دانند و عامل درونی را خالی بودن از حب و بغض، عامل جسمی را سالم بودن و توانایی و عامل بیرونی را محیط، والدین، مال، مقام و … معرفی می کنند.

نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلا خاطرنشان ساخت: آنان توفیق و عنایت الهی را نمی شناسند؛ اما اسلام آنچه را که در رسیدن به سعادت مهم می داند، توفیق الهی می داند؛ این توفیق الهی است که من و شما همدان را به قصد قم ترک کردیم تا جزو شاگردان امام صادق علیه السلام شویم.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر تصریح کرد: شهر شما نشان داده که خطه ای عالم خیز بوده و بزرگانی را به خود دیده است و در قم نیز از بزرگان شما حضور دارند و بهره های فراوانی از آنان برده می شود.

وی بیان داشت: حجت الاسلام بختیاری، نماینده طلاب و فضلای شهر شما شخصیتی خدوم، بصیر، انقلابی و جهادی بوده و در مجمع استانی نظرات بسیار مناسب و انقلابی دارند.

نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلا اظهار داشت: امروز با پیام بلندمضامین رهبر معظم انقلاب تحت عنوان بیانیه گام دوم انقلاب مواجه هستیم و باید سرلوحه مطالعات و مباحثات خود قرار دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب به عنوان ولی امر مسلمین جهان و دیده بان انقلاب اسلامی بوده و گروه هایی نیز وجود دارند که منویات ایشان را دنبال کرده تا سخنان معظم له بر روی زمین نماند.

وی خاطرنشان ساخت: استان همدان دارای ۱۴۰ طلبه شهید روحانی است و در دوران دفاع از حرم اهل بیت(ع) نیز شهدای بسیاری داده ایم و حجت الاسلام حجت قلیچ خانی، نخستین طلبه جانباز مدافع حرم نیز از شهر کبودرآهنگ می باشد.

نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلا تصریح کرد: اولین روحانی که موضوع اداره ارشاد در کبودرآهنگ را در مجمع نمایندگان طلاب مطرح کرد، حجت الاسلام بختیاری، نماینده طلاب و فضلای شهر شما بوده است و ما نیز اعتراض خود را در مراسم یادواره شهدا و مراسم دیگری بیان کرده و خوشبختانه مدیرکل ارشاد استان استعفا کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر بیان داشت: ما حرمت مسئولان نظام را در زمانی که خون شهدا را حفظ کرده و در مسیر خواسته های رهبر معظم انقلاب و ولایت فقیه حرکت می کند، حفظ خواهیم کرد؛ اما در مقابل مدیران ناشایسته و مدیران نجومی ایستاده و اعتراضات خود را بلند اعلام خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: ما جنگ را دیده و بوی باروت را استشمام کرده ایم؛ در کنار ما شهدا بال بال زده و به آن دنیا سفر کردند؛ ما نمی گذاریم به ولایت و خون شهدا دهن کجی شود.

نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلا ابراز داشت: امروز ۱۲۰ استاد سطوح عالی و سطح از استان همدان در قم حضور دارند و به دنبال آن هستیم تا برنامه ای را برای پیگیری برنامه ها با حضور این عزیزان داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر خاطرنشان ساخت: ما کنگره شهدای روحانی را در کبودرآهنگ نداشته ایم و خلأی است که وجود دارد و امیدواریم با همکاری طلاب و فضلا بتوانیم کنگره شهدای روحانی این شهدا را در قم و خود شهرستان داشته باشیم.

وی تصریح کرد: امروز حوزه علمیه استان همدان آماده پذیرش استاد از میان طلاب همدانی حوزه علمیه قم است و امیدواریم طلابی که شرایط استادی را دارند، به استان هجرت نمایند.

نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلا بیان داشت: باید ویژه کبودرآهنگ گروه جهادی-تبلیغی راه اندازی کنید تا بتوانید حضوری فعال در منطقه خود داشته باشید.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر اظهار داشت: به زودی اجتماع طلاب و فضلای استان همدان با حضور آیت الله العظمی نوری همدانی و آیت الله اعرافی در چهلمین سال درگذشت آخوند همدانی برگزار خواهیم کرد.

وی ابراز داشت: در استان مرز جغرافیایی نداشته و همه طلاب در یک خانواده هستیم و باید نشسته و استانی فکر کنیم تا بتوانیم برای تمام استان برنامه داشته باشیم.

همچنین حجت الاسلام بختیاری، نماینده طلاب کبودرآهنگ نیز در این جلسه اظهار داشت: یکی از برنامه هایی که پیگیر آن هستیم، برگزاری جلسات ۱۰ یا ۱۵ نفر با طلاب و فضلای کبودرآهنگ است تا بتوانیم ضمن شناخت بیشتر از همدیگر، تعامل و برنامه ریزی بهتری برای فعالیت های تبلیغی و فرهنگی در سطح منطقه خود داشته باشیم.

وی ابراز داشت: حضور منسجم و قوی در راهپیمایی ۲۲ بهمن شهر کبودرآهنگ یکی از خروجی های جلسات ما بوده است تا بتوانیم حضوری پرشور و پررنگ داشته باشیم.

نماینده طلاب کبودرآهنگ خاطرنشان ساخت: نیازمند تعامل و همکاری بیشتر طلاب هستیم تا بتوانیم خدمت بیشتری در مباحث تبلیغی و فرهنگی انجام دهیم.

حجت الاسلام بختیاری تصریح کرد: حمایت بیشتر از صندوق قرض الحسنه شهرستان کبودرآهنگ یکی از درخواست های ماست تا بتوانیم کمک های قرض الحسنه بهتری برای طلاب و فضلا داشته باشیم.

وی بیان داشت: یکی از برنامه های ما راه اندازی گروه تبلیغی است و امیدواریم عزیزانی که تخصص مناسبی در این زمینه دارند، ما را یاری و همکاری نمایند.

نماینده طلاب کبودرآهنگ اظهار داشت: برگزاری مراسمات جشن در منطقه از سوی طلاب و با کمک و فعالیت خود روحانیون از دیگر برنامه های ماست که ان شاءالله با همکاری شما عزیزان می توانیم انجام دهیم.

حجت الاسلام بختیاری ابراز داشت: برای برگزاری کنسرت در شهرستان کبودرآهنگ اعتراضات خود را در نمازجمعه شهرستان اعلام کردیم؛ اما متأسفانه همکاری خوبی با بنده نشد.