سردار خرم دل در جمع طلاب و فضلای استان کهکیلویه و بویراحمد

نیازمند حضور فعال طلاب و فضلا در سطح منطقه هستیم / درخواست عاجزانه ما از شما طلاب و فضلا این است که حضور فعال تر در سطح منطقه داشته باشید؛ البته از مشکلات معیشتی طلاب باخبریم؛ اما باید فعالیت های تبلیغی داشته باشید.

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، سردار خرم دل در جلسه طلاب و فضلای استان کهکیلویه و بویراحمد که پنج شنبه، دوم اسفندماه در نمازخانه مدرسه عالی دارالشفاء قم برگزار شد، اظهار داشت: بنده از بیست و چهارم مهرماه امسال به عنوان فرمانده سپاه استان انتخاب شده و مطالعاتی انجام دادیم تا بتوانیم برنامه های مناسبی در سطح استان کهکیلویه و بویراحمد داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز چهارگروه اشتغال، فضای مجازی، مسائل عقیدتی و فرهنگی برای اجرای برنامه های مختلف در سطح استان راه اندازی کرده ایم، ابراز داشت: یکی از مشکلات امروز در سطح استان، مشکل اشتغال و معیشت است و وضعیت شکننده ای در سطح استان رقم خورده است.

فرمانده سپاه فتح استان کهکیلویه و بویراحمد خاطرنشان ساخت: در مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی هم باید صادقانه عرض کنیم که در وضعیت مناسبی قرار نداریم.

سردار خرم دل تصریح کرد: امروز بیش از آنکه در حوزه سخت افزار و پول و منابع مشکل داشته باشیم، در حوزه فرهنگ سیاسی، فرهنگ اقتصادی، فرهنگ اجتماعی و فرهنگ به معنای اخص دارای مشکل هستیم.

وی بیان داشت: ما درباره مردمی صحبت می کنیم که از هر ۱۷۰ نفر، یک نفر در دوران جنگ تحمیلی شهید داده است؛ اما امروز با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستیم.

فرمانده سپاه فتح استان کهکیلویه و بویراحمد اظهار داشت: امروز نیازمند حضور طلاب و فضلا در منطقه هستیم تا بتوانیم از مشکلات فرهنگی موجود در منطقه بکاهیم.

سردار خرم دل ابراز داشت: امروز اتفاقات زیرپوستی بسیاری در سطح استان در حال انجام است و ما و شما با کمک یکدیگر باید از این مشکلات کم کنیم؛ وظیفه من و شماست که در دل مردم حضور پیدا کرده و فعالیت های فرهنگی مناسبی داشته باشیم.

وی خاطرنشان ساخت: امروز مشکلات سیاسی در سطح استان بیداد می کند و مشاهده می کنیم که چون آقای فلانی به فلان نماینده رأی نداده است، از بسیاری از خدمات باید محروم بماند و شایسته سالاری معنایی ندارد.

فرمانده سپاه فتح استان کهکیلویه و بویراحمد تصریح کرد: درخواست عاجزانه ما از شما طلاب و فضلا این است که حضور فعال تر در سطح منطقه داشته باشید؛ البته از مشکلات معیشتی طلاب باخبریم؛ اما باید فعالیت های تبلیغی داشته باشید.

سردار خرم دل بیان داشت: امروز حتی فعالیت در عرصه فرهنگی هم را با نگاه سیاسی می بینندو مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است؛ این نگاه ها باید از سوی طلاب و فضلا برداشته شود و با حضور خود در منطقه اثرگذار باشید.

حجت الاسلام دهقان، رئیس مجمع نمایندگان استان کهکیلویه و بویراحمد نیز در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: سردار خرم دل خوشبختانه فعالیت های مناسبی در سطح استان داشته و خدمت ایشان خیرمقدم عرض می نماییم.

وی ابراز داشت: قریب به یک هزار نفر از طلاب از استان در حوزه علمیه قم مشغول به تحصیل می باشند که از لحاظ جمعیتی و نسبت، بالاترین آمار طلاب در قم متعلق به استان کهکیلویه و بویراحمد می باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کهکیلویه و بویراحمد خاطرنشان ساخت: همچنین برخی از اساتید سطح عالی حوزه علمیه قم نیز از فضلای استان می باشند؛ اما متأسفانه از این ظرفیت در سطح استان به خوبی استفاده نمی شود.

حجت الاسلام دهقان تصریح کرد: خدمات دهی به طلاب و فضلای برای حضور در مناطق دوردست و روستاهای محروم از دیگر درخواست های ما از فرمانده محترم سپاه فتح می باشد.

وی بیان داشت: امروز بسیاری از طلاب و فضلا درگیر مشکلات معیشتی بوده که امیدواریم تمهیداتی برای این مشکلات اندیشیده شود.

همچنین مهندس نجات نیا، مشاور وزیر ارتباطات نیز در این جلسه به بیان برخی از ظرفیت هایی که طلاب و فضلا می توانند از آن استفاده کنند، پرداخت و در ادامه اشعاری در سوگ وفات حضرت ام البنین (س) قرائت کرد.