جلسه طلاب و فضلای کاشان، آران و بیدگل و نطنز

جلسه طلاب و فضلای کاشان، آزان و بیدگل و نطنز با حضور خانواده طلاب در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، آیت الله یثربی در جلسه طلاب و فضلای کاشان، آران و بیدگل و نطنز که دوشنبه، ششم اسفندماه در مجتمع یاوران مهدی عج قم برگزار شد، ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها اظهار داشت: یکی از نکاتی که باید به آن اشاره کنیم این است که اساس مطالبات حضرت زهرا (س) چه بود؟ آیا برای فدک آمدند؟ آیا برای اعتراض به هجوم خانه به مسجد آمد؟ ایشان به دنبال ولایت همسر و مولایش امیرالمؤمنین (ع) بود.

وی ابراز داشت: خداوند متعال واژه خلیفه و امام را در قرآن کریم به خود نسبت داده و در آیات بسیاری فرموده است که من شما را خلیفه و امام قرار دادم؛ خدای متعال باید برای مردم امام معین کند و جعل امامت با سقیفه و شورا نیست.

این استاد حوزه خاطرنشان ساخت: ما در برابر شرایط فعلی اجتماعی بشریت و جامعه مسلمین و کسانی که تشنه معارف واقعی است، دستمان خالی نیست؛ باید سرمایه ها را در حوزه جمع کرده تا بتوانیم از عهده این کار بربیاییم.

سخنران این جلسه تصریح کرد: نبی مکرم اسلام(ص) و امامان معصوم (ع) با آن اوضاعی که همه می دانند، از میان ما رفتند و امروز بار مسئولیت بر عهده وجود مقدس حضرت بقیه الله الاعظم(عج) است که البته همه به این موضوع اذعان دارند که ما نه نوکرهای خوبی هستیم و نه معرفت کافی نسبت به حضرت داریم؛ باید از خداوند متعال درخواست معرفت داشته باشیم تا بتوانیم نوکرهای خوبی برای حضرت باشیم.

آیت الله یثربی بیان داشت: امروز حوزه به ضعف در معرفت نسبت به امام زمان(عج) دچار شده است و باید این مشکل را برطرف کرد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی نیز در این جلسه ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و تسلیت وفات آیت الله مؤمن، اظهار داشت: یکی از فعالیت های نمایندگان طلاب در بخش علمی بوده است که امروز در مدرسه صاحب الزمان(عج) از یکصد نفر استادی که در آنجا مشغول به تدریس هستند، هشت نفر از آنان از کاشان بوده و یک دهم اساتید این مدرسه از فضلای کاشان تشکیل شده است.

وی ابراز داشت: ملاقات و ارتباط با علمای شهرستان از جمله آیت الله یثربی، آیت الله نمازی و برخی از مسئولان شهرستان از دیگر فعالیت های نمایندگان طلاب بوده است.

نماینده طلاب کاشان، آران و بیدگل و نطنز خاطرنشان ساخت: تهیه وام های گوناگون برای طلاب و فضلا و همچنین قراردادن صوم و صلاه در اختیار آنان از دیگر برنامه ها بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی تصریح کرد: یکی از کمیسیون های چندگانه مجمع نمایندگان طلاب، کمیسیون پیگیری فرامین رهبری و مراجع عظام تقلید است که بر عهده اینجانب بوده و فعالیت هایی را در این زمینه انجام می دهیم.

وی بیان داشت: بزرگان و مراجع عظام تقلید حفظ نظام را از اوجب واجبات می دانند و تلاش می کنیم تا تحقق آرزوی هزاران ساله هزاران فقیه همچنان پابرجا بماند و حوزه علمیه به صورت انقلابی به فعالیت خود ادامه دهد.

نماینده طلاب کاشان، آران و بیدگل و نطنز اظهار داشت: امروز همت دشمن بر این است که میان مردم ایران اختلاف انداخته تا نظام و حکومت اسلامی ایران را از بین ببرند.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی ابراز داشت: امروز وظیفه سنگین و بزرگی در برابر این انقلاب داریم که مهمترین آن، وحدت ماست که می تواند به پیشرفت این نظام کمک شایانی نماید.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی نیز در این جلسه به ایراد سخن پرداخت و گفت: برگزاری جمع خانوادگی که جلسه هفتمی است که امشب برگزار می شود، از جلسات خوبی است که شهرهای دیگر نیز از آن الگو گرفته و مورد محبت طلاب و فضلا نیز قرار گرفته ایم.

وی خاطرنشان ساخت: یکی از فعالیت ها، راه اندازی صندوق قرض الحسنه بوده است که البته نیازمند همکاری و تعامل طلاب و فضلاست تا بتوانیم کمک هایی از طریق وام برای طلاب داشته باشیم.