دادستان ویژه روحانیت استان فارس در جمع طلاب و فضلای این استان

 

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا گفت: امروز استان فارس نیازمند مدیر و استاد برای مدارس علمیه است و شما عزیزانی که به سطح علمی بالایی دست پیدا کردید، هجرت کرده و دست مسئولان حوزه علمیه استان را بگیرند تا بتوانیم طلابی عالم و متخلق به اخلاق حسنه تربیت نماییم.

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین سبحانی نیا، دادستان ویژه روحانیت استان فارس در جلسه طلاب و فضلای استان فارس که پنج شنبه، نهم اسفندماه در مدرسه أمیرالمؤمنین(ع) قم برگزار شد، با اشاره به روایت «العلماء ورثه الانبیاء»، اظهار داشت: اگر زندگی انبیاء و اولیاء را مرور کنیم، پر از رنج، زحمت و شکنجه است؛ در تاریخ نیامده است که زندگی یکی از پیامبران به خوشی گذشته باشد و امامان معصوم نیز همینگونه بوده اند و امروز نیز علما که وارثان انبیاء هستند، همینگونه زندگی کرده و در سختی معیشت هستند.

وی ابراز داشت: زندگی طلبگی، مسیری است که انتخاب کرده ایم و گذشتگان ما نیز همین راه را طی کرده و به ما سپرده اند و ما نیز باید ادامه دهیم.

دادستان ویژه روحانیت استان فارس خاطرنشان ساخت: مهمترین کار حوزه و روحانیت، تبلیغ دین برای جامعه است تا به خدای متعال برسند؛ اگر توکل باشد، مشکلات قابل تحمل است و سختی ها خواهد گذشت.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا تصریح کرد: در حال حاضر قریب به ۱۰ هزار طلبه و روحانی در استان فارس در حال فعالیت تبلیغی و تحصیلی بوده و حضور دارند؛ اما نیازمند آن هستیم که شما عزیزان به منطقه بازگشته و از ظرفیت تبلیغی و فرهنگی خود استفاده نمایید.

وی بیان داشت: امروز سلفی گری و وهابیت در استان فارس محدود شده و اجازه تبلیغ ندارند؛ اما در هر حال فعالیت خود را داشته و اگر آزاد باشند، کارهای خود را انجام خواهند داد.

دادستان ویژه روحانیت استان فارس اظهار داشت: امروز نیازمند آن هستیم که طلاب و فضلای استان فارس با برنامه ریزی هایی که انجام می شود، در منطقه خود حضور پیدا کرده و به فعالیت های تبلیغی بپردازند تا برنامه های فرهنگی مناسبی برای مردم داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا ابراز داشت: امروز استان فارس نیازمند مدیر و استاد برای مدارس علمیه است و شما عزیزانی که به سطح علمی بالایی دست پیدا کردید، هجرت کرده و دست مسئولان حوزه علمیه استان را بگیرند تا بتوانیم طلابی عالم و متخلق به اخلاق حسنه تربیت نماییم.

وی خاطرنشان ساخت: یکی از مشکلاتی که امروز حوزه های علمیه با آن درگیر هستند، حضور برخی افراد سوءاستفاده گر در لباس روحانیت است که مشکلاتی را ایجاد کرده اند و دادستان روحانیت در آن ورود کرده و جلوی این افراد را می گیرد.

دادستان ویژه روحانیت استان فارس با اشاره به اینکه دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت به جرائم و تخلفات روحانیت می پردازد، تصریح کرد: برخی اعمال برای افراد عادی، جرم و تخلف نیست؛ اما برخی اعمال برای روحانیت خلاف شأن است و نباید آن کار را انجام دهد.

همچنین آقای محسنی، مدیرکل اطلاعات استان فارس نیز در این جلسه گزارشی از وضعیت امنیتی-اطلاعاتی استان فارس ارائه کرد.

حجه الاسلام والمسلمین استوار میمندی، رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای فارس نیز در ابتدای مراسم ضمن خیرمقدم و تبریک مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها با اشاره به لزوم اهتمام طلاب فارس به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، رسالت طلاب را در روزهای آتی و به ویژه تعطیلات نوروز تبیین صحیح این بیانیه دانست و گفت: طلاب جوان و نخبگان حوزوی باید برای ورود به عرصه تمدن سازی نوین اسلامی پیشقدم شوند.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب فارس ابراز داشت: توجیه اطلاعاتی مبلغین و روحانیون در برنامه ریزی فرهنگی و تبلیغی از ضروریاتی است که بخشی از آن با حضور مدیرکل اطلاعات و دادستان محترم روحانیت تأمین می شود؛ اما طلاب برای شناخت بهتر جامعه و به خصوص جوانان باید برنامه ریزی های جامع و دقیقی داشته باشند.