رئیس تبلیغات اسلامی رفسنجان در جمع طلاب و فضلای انار و رفسنجان

 

اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان فقط هزینه رهبر انقلاب خواهد شد و هیچ شخص و جایگاهی نخواهد توانست از این جایگاه برای مطامع شخصی و حزبی استفاده نماید.

 

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین حسنی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان در جلسه طلاب و فضلای انار و رفسنجانی مقیم قم که جمعه، دهم اسفندماه برگزار شد، اظهار داشت: مهمترین مسئله ای که از ابتدای فعالیت در سازمان تبلیغات رفسنجان پیگیری کردیم، بومی سازی تبلیغ بوده و به دنبال آن هستیم که از روحانیون بومی برای مناسبت های گوناگون استفاده نماییم.

وی ابراز داشت: غنای علمی رفسنجان از روحانیون، موجود است و کمبودی نداریم که بخواهیم از مبلغان عزیز غیربومی استفاده نماییم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان خاطرنشان ساخت: تلاش برای اشراف اطلاعاتی از مساجد سطح شهر از دیگر فعالیت ها بوده تا بتوانیم شناسنامه تبلیغی برای کل مساجد موجود در شهر تدوین نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین حسنی تصریح کرد: در اداره تبلیغات رفسنجان به دنبال حمایت از طلاب و فضلا هستیم تا بتوانیم عزت و جایگاه روحانیت بیش از گذشته حفظ گردد.

وی بیان داشت: ما اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان را جایگاهی برای دغدغه مندان فرهنگی دانسته و اعلام می کنیم که دست نیاز به سوی شما دراز کرده و خواستار حضور پررنگ شما عزیزان هستیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی در کلان کشور پس از حضور حجت الاسلام والمسلمین قمی حرکت رو به رشد و تعالی را مطابق به منویات رهبر معظم انقلاب در پی گرفته و ما نیز وظیفه داریم به این سازمان کمک کرده تا بتواند به اهدافی که مدنظر مقام معظم رهبری است، دست پیدا نماید.

حجت الاسلام والمسلمین حسنی ابراز داشت: رهبر انقلاب در حکم خود برای حجت الاسلام والمسلمین قمی بیان کرده اند که کلیه ادارات، سازمان ها و نهادها موظف هستند که کمک سازمان تبلیغات اسلامی باشد که نشانگر این مطلب است که ما هم باید پشتوانه فکری و عملی سازمان تبلیغات باشیم.

وی خاطرنشان ساخت: ما نسبت به شهر و منطقه خود تکلیف داشته و باید حضور پرشور و پررنگ داشته باشیم تا بتوانیم فعالیت های فرهنگی و تبلیغی مناسبی داشته باشیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان تصریح کرد: حضرت آقا در بخشی از بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند: «اما بیش از همه چیز نخستین توصیه من به شما جوانان عزیز، امید و نگاه خوشبینانه به آینده است؛ سیاست تبلیغی دشمن و فعال ترین برنامه آنان مأیوس سازی مردم است» که در این راستا ما خدمتگزار شما عزیزان هستیم تا بتوانیم به این سخن رهبر انقلاب جامه عمل بپوشانیم.

وی اظهار داشت: ما خود را سرباز ولایت و مطیع محض فرامین و جهت دهی و خط دهی مقام عظمای ولایت دانسته و تکلیف ماست که در مسیر حفظ ارزش ها و ترویج روحیه انقلابی و جهادی فعالیت نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین حسنی خاطرنشان ساخت: اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان فقط هزینه رهبر انقلاب خواهد شد و هیچ شخص و جایگاهی نخواهد توانست از این جایگاه برای مطامع شخصی و حزبی استفاده نماید.

وی تصریح کرد: ما نیازمند حضور طلاب و مبلغان در منطقه هستیم تا بتوانیم از ظرفیت شما عزیزان استفاده نماییم؛ همه شما بزرگواران باید احساس تکلیف کرده و در موقعیت های گوناگون به مباحث تبلیغی و فرهنگی بپردازید.

 همچنین حجت الاسلام والمسلمین ملانوری، نماینده طلاب انار و رفسنجان نیز در این جلسه اظهار داشت: رهبر انقلاب بیانیه گام دوم انقلاب را صادر کرده و به یکی از اساتید حوزه های علمیه اعلام کرده اند که دوست دارم بر روی این بیانیه کار شود.

وی ابراز داشت: روح بیانیه از محورهای بسیار مهمی تشکیل شده است که امید به آینده یکی از این محورهاست و وظیفه طلاب و فضلاست که به تبیین و ترویج این بیانیه بپردازند.

نماینده طلاب انار و رفسنجان خاطرنشان ساخت: فعال سازی ظرفیت های گوناگون کشور از دیگر نکاتی است که در روح این بیانیه وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین ملانوری با اشاره به وظایف طلاب نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب، تصریح کرد: تفکر بر روی خط به خط این بیانیه از وظایف طلاب و فضلاست تا متوجه مبانی قرآنی و روایی این بیانیه شده و برای مردم تبیین و روشن شود.

وی بیان داشت: جوانگرایی که در بیانیه گام دوم انقلاب بر روی آن تأکید شده است، به معنای عدم استفاده از صاحبان تجربه نیست؛ بلکه وظیفه ما طلاب و فضلاست در این موضوع تحقیق کنیم که جوانگرایی مدنظر رهبر انقلاب به چه معناست و چگونه باید از آنان استفاده کرد.

نماینده طلاب انار و رفسنجان اظهار داشت: ما نیازمند تشکیل گروه هایی هستیم تا بر روی این بیانیه مباحثاتی داشته تا بتوان به نکات مهم و قابل استفاده ای رسید.

حجت الاسلام والمسلمین ملانوری ابراز داشت: شورای مشاوران جوان در معاونت تبلیغ حوزه راه اندازی شده است که مدیریت آن با ماست و مایل هستیم که از میان شما عزیزان جلسه ای را تشکیل داده و درباره بیانیه گام دوم انقلاب به بحث و نظر بنشینیم.

وی خاطرنشان ساخت: موضوع بعدی جلسه طلاب و فضلای انار، بیانیه گام دوم انقلاب است و از شما عزیزان خواستاریم نظرات و پیشنهادات خود را با مطالعه قبلی در این جلسه ارائه نمایید.

نماینده طلاب انار و رفسنجان در بخش دیگر از سخنان خود تصریح کرد: یکی از فعالیت هایی که در طول این مدت انجام دادیم، سرکشی به طلاب مجرد بوده است که ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین ملانوری بیان داشت: همچنین یکی از برنامه هایی که به دنبال آن هستیم، افزایش مدارس امین رفسنجان و انار است که نیازمند طلاب و فضلایی هستیم که علاقمند به حضور در مدارس می باشند.

وی اظهار داشت: راه اندازی شورای اندیشه ورز از دیگر فعالیت ها بوده و نیازمند حضور بیشتر طلاب و فضلا هستیم.

حجت الاسلام مهدوی از طلاب انار و رفسنجان نیز در ابتدای این جلسه اظهار داشت: کسب اطلاعات از مساجد سطح شهر از ضروریاتی است که باید انجام شود تا مبلغان با آشنایی قبلی وارد این مسجد شوند.

وی ابراز داشت: ساماندهی مبلغان در ایام تبلیغی و همچنین نظارت بر مساجد و … از دیگر درخواست های ما از رئیس محترم اداره تبلیغات رفسنجان است تا طلاب با قوت قلب در مساجد حضور پیدا نمایند.

حجت الاسلام مهدوی خاطرنشان ساخت: برگزاری جلسات با هیئات امنای مساجد از دیگر درخواست های ماست تا نکات و تذکرات لازم به این عزیزان ارائه شود.

وی تصریح کرد: اعزام مبلغ به مهدکودک ها و هیئات مذهبی از دیگر ضروریاتی است که باید توجه ویژه به آن شود.