دومین نشست نقد و بررسی مدعیان دروغین در جمع طلاب نائین، خور و بیابانک

دومین نشست مبانی مدعیان دروغین مهدویت (احمدالحسن) با حضور طلاب نائین، خور و بیابانک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام رزاقی در دومین نشست نقد و بررسی مدعیان دروغین مهدویت که چهارشنبه، پانزدهم اسفندماه با حضور طلاب نائین، خور و بیابانک در مؤسسه فقهی ائمه اطهار (ع) برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از سیر مطالب جلسه پیشین، با بیان این که در مواجه با تفکرات احمد الحسن باید از مباحث اثباتی در این مسئله استفاده کنیم، اظهار داشت: هر کدام از این موضوعات می تواند زمینه ها و میادین پژوهشی جدیدی را پیش روی محققین ایجاد نماید.

وی به رفتارهای متناقض حرکت احمد الحسن که با اصول و ضوابط محکم مهدویت در تعارض است، اشاره نمود و خاطرنشان کرد: احمد الحسن در ادعای خود، تعداد ائمه را از ۱۲ نفر به ۲۴ رسانده است، در حالی که بارها و بارها از سوی نبی مکرم اسلام و ائمه معصوم علیهم السلام بر ۱۲ نفر بودن امامان و اهل بیت علیهم السلام تاکید شده است.

وی با اشاره به این که یمانی مورد اذعان روایات اسلامی، از یمن قیام خواهد کرد نه از بصره اظهار داشت: احمد الحسن در حالی بر سیادت خویش پافشاری می کند که در قبلیه ای که به دنیا آمده که هیچ سید و اولادی از نسل پیامبر(ص) در آن زندگی نمی کنند.

حجت الاسلام رزاقی در ادامه به موارد متناقض دیگری از رویکردهای احمد الحسن اشاره نمود.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین سید هادی صالحی نیز در این نشست، ضمن تأکید بر تاثیر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله، اظهار داشت: صلوات بر نبی مکر اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام باعث تسهیل در روند امور و پیشروی کارها می شود.

این کارشناس مباحث مهدویت در ادامه به علائم حتمیه ظهور امام زمان(عج) اشاره نمود و خاطرنشان کرد: پیش از قیام صاحب الزمان(عج)، یمانی و سفیانی ظهور و صیحه آسمانی شنیده و قتل نفس زکیه در مکه و خسف بیداء روی خواهد داد؛ این موارد آثار و علائم حتمی ظهور امام زمان(عج) به شمار می روند.

وی ضمن اشاره به آثار فاخر آیت الله العظمی سبحانی در موضوع مهدویت، اظهار داشت: برخی از کتاب های معظم له، از فاخرترین آثار مرجع در حوزه مهدویت به شمار می رود که نوشته های مرجع پیشین را با ترتیبی جدیدی و اضافاتی از منابع دیگر، به خوبی بررسی نموده اند.

وی به استفتاء و نظرخواهی از مراجع در رابطه با بحث و بررسی علائم ظهور و مهدویت، اشاره نمود و ابراز داشت: بر اساس نظر بسیاری از مراجع عظام تقلید دانستن مسائل مهدویت تا جایی که جلوی انحرافات را بگیرد، واجب می دانند.

این کارشناس مباحث مهدویت در ادامه ضمن اشاره به لزوم توجه به آسیب شناسی های علمی در میان طلاب و دانش پژوهان، خاطرنشان کرد: علی محمد شیرازی در ابتدای ادعای بابیت و سپس مهدویت، توانست ۱۸ نفر را با خود همراه سازد که جمعاً ۱۹ نفر می شدند؛ این عدد به عنوان عدد مقدس در بابیت شناخته می شود؛ همه این ۱۸ نفر از تحصیلکردان بوده، حتی در میانشان طلبه نیز وجود داشت.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی با بیان این که سفیانی ماه رجب یک سال پیش از ظهور و در روایاتی ۱۴ ماه پیش از ظهور اعلام خلافت خواهد نمود، خاطرنشان کرد: سفیانی کارنامه بدی دارد و انسانی خبیث و قائل به خصوص شیعه کش است؛ هرکسی را که احتمال تشیع آن را می دهد، به شهادت می رساند.

وی با اشاره به این که در روایات اسلامی اسامی مختلفی برای سفیانی ذکر شده است، ابراز داشت: در رابطه با سفیانی ۴۰۰ روایت ذکر شده که آن را از روی اقدامات آن می توان شناخت، سفیانی از بنی امیه و نسل معاویه بن سفیان است.

این کارشناس مسائل مهدویت با بیان این که سفیانی علی رغم اذعان بر اسلامیت به خاطر جلب نظر قدرت های دیگر از اسلام خارج می شود، اظهار داشت: سفیانی بر پنج ناحیه شامل سوریه، فلسطین و اردن و شامات قدیم مسلط شده، اعلام خلافت می کند.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی با بیان این که برخی از مناطق اسلامی تحت تصرف وی و برخی دیگر بدون تصرف با او بیعت خواهند کرد، خاطرنشان کرد: سفیانی بعد از تصرف شامات به عراق و حجاز لشکر کشی نموده، به سمت کوفه پیش خواهد آمد.

وی با بیان این که در مبانی فقهی اهل سنت، مدعی خلافت باید یکی از سه منطقه را تصرف نموده، به سوی دو بخش دیگر حرکت کند، خاطرنشان کرد: تصرف یکی از مناطق بغداد، دمشق یا مکه و مدینه و حرکت به تصرف سرزمین های دیگر از ویژگی هایی است که باید مدعی خلافت اسلامی از آن برخودار باشد.

وی تصرف شامات و لشکر کشی به سمت عراق و مکه را از ویژگی های بایسته مدعی خلافت برشمرد و اذعان داشت: این که داعش چنین رویکردی را نشان داده، در بردارنده عقبه فکری این جریان برای تشکیل خلافت اسلامی و همراه سازی قشر زیادی از علما و بزرگان جامعه اسلامی است.

وی با تأکید بر این که در روایات شیعه سفیانی و در روایات اهل سنت دجال مطرح می شود، خاطرنشان کرد: غاطبه روایاتی که در مورد دجال مطرح می شود، در کتب روایی اهل سنت است؛ روایاتی که در کتب شیعی دراین مورد ذکر شده، منبع اشاره ای آن کتب روایی اهل سنت است.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی با بیان این که دجال جزء حوادث بعد از ظهور حضرت است، خاطرنشان کرد: دجال در فرض آمدن بعد از قیام حضرت خواهد بود؛ لذا نیاز نیست تا این حد بر این موضوع تأکید شود.

وی با بیان این که پرچم سفیانی سیاه است، ابراز داشت: قیام یمانی همزمان با آشوب سفیانی خواهد بود؛ لذا یمانی در همان سال، ماه، هفته و روزی که سفیانی خروج می کند، قیام خواهد نمود. یمانی از شهر صنعا یمن و با پرچم های سفید قیام می کند.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی در ادامه با تأکید بر این که صیحه آسمانی در سحرگاه ۲۳ ماه رمضان و روز جمعه روی خواهد داد، اظهار داشت: صیحه آسمانی با این که عربی خواهد بود، همه به زبان مادری خود متوجه آن خواهند شد؛ صیحه آسمانی معجزه آسمانی است که بدون استثناء همه آن را شنیده و درک خواهند نمود.

وی با اشاره به این که صیحه آسمانی حجت را بر تمام انسان ها حتی مستان و خواب رفتگان تمام خواهد کرد، اظهار داشت: انسان با شنیدن صیحه آسمانی و درک این ندا، وحشت زده خواهد شد و هر کسی به گونه ای در حول و ولا می افتد.

این کارشناس مسائل مهدویت با تأکید بر این که صیحه آسمانی در بردارنده مطالب مختلفی است، خاطرنشان کرد: این صیحه حضرت را با اسم و نصب معرفی نموده، خبر و اعلان ظهور ایشان را مطرح خواهد نمود.

وی اذعان به حضور حضرت در مکه را از دیگر نکات تصریحی صیحه آسمانی عنوان کرد و ابراز داشت: دستور همگانی بر الحاق و تبعیت از صاحب الزمان(عج) و تأکید بر حقانیت علی علیه السلام و شیعیان او از دیگر تصریحات صیحه آسمانی به شمار می رود.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی ضمن اشاره به آیات و روایات مرتبط با صیحه آسمانی، خسف در بیداء را چهارمین علامت حتمیه ظهور دانست و ابراز داشت: بیداء نام بیابانی در میانه مکه و مدینه است؛ سپاه سفیانی حدودا یک ماه بعد از ظهور و صیحه آسمانی؛ مدینه را غارت و ویران می کنند و به سوی مکه می روند، که با دستور جبرئیل به دشت بیداء در زمین فرو می روند و فقط دو نفر برای عبرت به صورتی که سرشان به عقب بر می گردد، مسخ شده باقی می مانند.

وی در ادامه به مصادیقی از اشخاصی که تاکنون مسخ شده اند اشاره نمود و خاطرنشان کرد: یکی از مسخ شدگان نذیر و دیگری بشیر خواهد بود؛ نذیر به سوی سفیانی مراجعه می کند که سفیانی برای حفظ آبرو دستور قتل او را صادر می سازد و دیگری که همان بشیر است، به سوی امام زمان(عج) مراجعه می کند که با عنایت امام علیه السلام مسخ او باطل و یکی از یاران حضرت خواهد شد.

سخنران این جلسه قتل نفس زکیه را یکی دیگر از علامت های حتمیه ظهور دانست و یادآور شد: سید جوانی به نام سید محمد از نسل امام حسین علیه السلام، نامه حضرت را در مسجد الحرام قرائت می کند که او را به همین دلیل، در ماه حرام، بلد حرام و در جوار کعبه که حرام ترین مکان ها روی زمین است، گردن می زنند؛ امام زمان(عج) پس از این رویداد دستور قیام جهانی را صادر می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی در پایان با تأکید بر این که بین ظهور و قیام جهانی حضرت، سه ماه و ۱۷ روز فاصله است، ابراز داشت: این فاصله زمانی تلنگری برای پیروان ادیان و فرق است تا به همان ندای صیحه آسمانی لبیک گفته، با صاحب الزمان(عج) بیعت کنند.