نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب در جمع طلاب فریدن و فریدون شهر

مجمع نمایندگان که به زودی قرارگاه حوزه انقلابی خود را در مدرسه فیضیه افتتاح کرده و مشی آن، بیانیه گام دوم انقلاب حضرت آقاست، هیأت های اندیشه ورز را در تمام حوزه های انتخابیه فعال خواهد کرد تا این بیانیه به مرحله عمل برسد.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر در جلسه طلاب و فضلای فریدن و فریدون شهر که پنج شنبه، شانزدهم اسفندماه در مدرس امام(ره) مدرسه علمیه فیضیه برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه رجب و ولادت امام باقر علیه السلام، اظهار داشت: امام باقر علیه السلام طلایه دار مسیری هستند که من و شما و این انقلاب وسیع جموری اسلامی ایران مدیون پایه گذاری و مرحله سازی در تکامل توسط این امام همام است.

وی ابراز داشت: اگر نبود حرکت امام باقر علیه السلام، امام صادق علیه السلام نیز نمی توانستند شاگردانی متخصص از نجوم، کلام، درایت، روایت، فقه، اصول و … تربیت نمایند.

نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم خاطرنشان ساخت: این مجمع تنها نهادی است که خواصی همچون طلاب به این نهاد رأی می دهند؛ حوزه علمیه، مرکز نخبگان جهان اسلام است و دانش آموختگان و دانش پژوهان این مرکز نخپه پروری، اعضای مجمعی که امام راحل بنیانگذار آن بوده اند را انتخاب می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ نماینده طلاب و فضلا به نمایندگانی از آنان در مجمع نمایندگان حضور داشته و ۱۴ کمیسیون در موضوعات گوناگون در این مجمع مشغول به فعالیت است.

وی بیان داشت: رصد برنامه های حوزه و ارائه آن به مدیران حوزه، دفاتر مراجع تقلید، دفتر مقام معظم رهبری و … از جمله فعالیت های مجمع نمایندگان طلاب است.

نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم اظهار داشت: امروز نخبگان، فرهیختگان و اساتید حوزه برادران و خواهران در تولید علم و اندیشه و ترقی دادن فهم خرد جمعی جامعه حرف اول را می زنند.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر ابراز داشت: ما مدیون انقلابی هستیم که این فرآیند را به وجود آورده و همین انقلاب، بلندگوی حوزه های علمیه است و صدای آن را به دنیای اسلام رسانده است.

وی خاطرنشان ساخت: اگر امروز حضور شیخ عیسی قاسم در بحرین، شیخ زکزاکی در نیجریه، سید حسن نصرالله در لبنان، سید ملک حوثی در یمن و … را مشاهده می کنیم، به برکت انقلاب اسلامی ایران و ایستادگی آن در مقابل استکبار جهانی است.

نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم تصریح کرد: اگر امروز شاهد امنیت در ایران اسلامی هستیم، به برکت انقلابی است که سکان دار آن امام خامنه ای بوده و به خوبی این انقلاب را دیده بانی و هدایت می نماید.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر بیان داشت: دشمن به دنبال قرآن هراسی بود؛ اما امام راحل با این انقلاب کاری کرد که این کتاب آسمانی در دنیا گسترش پیدا کرد و مورد استفاده قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: مجمع نمایندگان که به زودی قرارگاه حوزه انقلابی خود را در مدرسه فیضیه افتتاح کرده و مشی آن، بیانیه گام دوم حضرت آقاست، هیأت های اندیشه ورز را در تمام حوزه های انتخابیه فعال خواهد کرد تا این بیانیه به مرحله عمل برسد.

نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ابراز داشت: این مجمع به دنبال تحقق مطالبات مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید است تا حوزه ای مفیدتر و سازنده تر برای مردم و جامعه داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر خاطرنشان ساخت: نمایندگان طلاب و فضلا هیچ دریافت مالی نداشته و فقط با وجاهت و شأن علمی خود به دنبال مرتفع نمودن مشکلات علمی و معیشتی طلاب هستند.

وی تصریح کرد: پیشتازی و پیشوایی حوزه علمیه قم باید مصون و محفوظ بماند و در این راه، طلاب و فضلا مسئولیت داشته و باید تلاش نمایند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین دوست محمدی، نماینده طلاب فریدن و فریدون شهر نیز در این جلسه ضمن تبریک حلول ماه رجب، اظهار داشت: یکی از برنامه هایی که برای طلاب و فضلا در نظر گرفته ایم، برگزاری اردوی یک روزه خانوادگی است که ان شاءالله هفته آینده انجام خواهد شد.

وی ابراز داشت: همچنین کانالی در فضای مجازی به نام طلاب فریدن و فریدون شهر راه اندازی شده که برنامه های مجمع از این طریق برای عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.